Sayfa 35/207 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 1653 madde; 273 - 280 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Böyle rakamlar mümkün değil bence.
    Iddialı değilim ama enflasyon muhasebesi uygulanmış bir kaç bilancoda gördüğüm bu.

Yanilma ihtimalim yuksek ve umarım yanılırım. Olay sizin dediginiz gibidir.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Iddialı değilim ama enflasyon muhasebesi uygulanmış bir kaç bilancoda gördüğüm bu.

Yanilma ihtimalim yuksek ve umarım yanılırım. Olay sizin dediginiz gibidir.

Sigortalar dan bahsediyorsaniz orada mevzu baska

3.  Alıntı Originally Posted by bigpoint Yazıyı Oku
    Sigortalar dan bahsediyorsaniz orada mevzu baska
    Yok. Sigortalarda enflasyon muhasebesi yok zaten

Nuhcm, ensri ve rodrg. Bu üçüde enflasyon muhasebesi uygulanmış bilanço acikladi.

Enflasyon muhasebesinde bilançolar dövize endeksli tutulmalı,tl ile tutulacaksa yine yanlış olur.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Gelen bir kaç bilancoda gördüğüm kadarıyla geçen yıl enflasyon altinda net kar aciklayan sirketlerin 2022 karı enflasyon muhasebesi uygulanmasıyla birlikte eksiye dönmüş.

Buradan hereketle ardyz nin 2022 karıninda azalacagini tahmin ediyorum.

Kaba bir hesapla 138 mln tl civarina gelebilir.

2023 te 700 mln tl gelebilecek karinda 315 mln tl civarinda olabilecegini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz.

Aylardır enflasyon muhasebesi konusunu araştırıyorum ama ne anladin derseniz hiç bir şey anlayamadim. O sebeple yukarida yazdiklarimı deli saçmasi olarak kabul edebilirsiniz.

"Kar azalması"deyimi yanlış,,armut elmadan küçüktür diyemeyiz,bir şey ayni şeyle kıyaslanmalı.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Şirkretler bu işten karlı çıkacaklar,devlet bence ayağına kurşun sıktı.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7. Aslında kağıt üstünde kar azalıyor ama %65 enflasyon oranındaki para şirkette kalıyor.. Devletin vergi kaybı büyük..Enflasyon muhasebesi adaletli bir uygulama.. Devlet ettiğin kardan enflasyon kadar düş, kalandan bana vergi öde diyor.. En basitinden benim anladığım bu..dolayısıyla şirketler daha az vergi ödüyor.

8. enflasyon muhasebesinde stokları ve borçları yüksek olanların kar rakamlarında azalma olacak.bizi ilgilendirmez ki. ne stoğumuz ne çok borcumuz var. aslında devlet şirketlere adil bir çözüm buldu.çünkü şirketler bazen haketmediği vergiyi ödüyorlardı. en basiti bir şirketin stokları yeniden değerlendirmeye tabi tutulduğunda,enflasyondan dolayı bu stoklar değer artışına tabi oluyor ve bu değer artışı kar yazdığından bundan vergi ödüyordu. halbuki yeni stok maliyeti eskisinden daha fazla olacaktır.eski fiyata malı yerine koyamayacaktır.

Sayfa 35/207 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •