Sayfa 354/1049 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon
Arama sonucu : 8390 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: Bitcoin & Ethereum

1. tüm coinlerimi: BTC,ETC,XRP,DOGE Ledger nano S'e taşıdım. paralarınızı borsalarda tutup sakata gelmeyin. cold storage böyle olur. not: windowsta kullanmıyorum,windows güvensiz. Doğru adres:Linux yada en kötü Macosx

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    tüm coinlerimi: BTC,ETC,XRP,DOGE Ledger nano S'e taşıdım. paralarınızı borsalarda tutup sakata gelmeyin. cold storage böyle olur. not: windowsta kullanmıyorum,windows güvensiz. Doğru adres:Linux yada en kötü Macosx
    Aynen öyle...
    Yalnız Linux bilmeyenler ve bilmeye çalışıp karıştıranlar coinlerini takip edemezler veya kaybedebilirler.
    Linux hiç bilmeyenler bence windows da kalmalılar.
    Evet windowsda kalmak riskli olabilir ama hiçlikten iyidir. Bilen birisi Linux da şart kalmalı.

Exchange sitelerinde 3 dk bile durulmaz.

Benim gibi ayda yılda bir kaç kere kullanmak şart ise şunlar yapılmalı.

1-Gönderi alıp yapmadan önce PC nizde alternatif coin walletı senkronize olmalı. BTC ise core wallet kurmak GB veri oludğu için electrum takip edilebilir.

2-Örnek : BTC alıp çıkacağız. Yani önce TL yollayacağız.

Önce bitcointalkda ilgili sitenin son durumuna bakılır. Oradaki son 48 saatlik yorumlar önemli. Param gelmedi vs yazan var ise
    durumda erteleme yapılır.

Diyelim yok. Önce az miktar TL yollanır. Geçiş yapılınca ana para 3-4 e bölünür. İlk parti yollanır. BTC alınır ve anında çıkılır.
    BTC transferi görülünce diğer parçalara geçilir. Tüm transfer tamamlanınca bitcointalkda gün saat verilerek sorun görmedim yazılır.

3-BTC satıp çıkacağız. TL ile.
    Aynı işlemler ile başlayarak az miktar BTC ile deneme yapılır. TL bankada görülünce diğer parçalara geçilir.

4-Alt coin alıp çıkacağız.

Madde 2 ile başlanılır ama diğer alt coin exchange sitesi de bitcointalkda incelenir. Daha önemlisi altcoin exchange sitesinden COIN wallet durumu da incelenir. Belki alıp çıkamaycağız (Mesela Yobitte çok olur)...HEr şey düzgün ise alınan coinler PC ye aktarılır.
    Önce az miktarla başlanır. 100 tane aldıysak 1 tane çekilir. Baktık geliyor 10 daha çekilir. NEDEN 100 ü birden çekmeyelim ?
    a) Yanlış yaptıysanız 100 ünü tek seferde kaybedebilirsiniz.(Fork muhabbeti, site yanlış blockchainde olabilir)
    b) Sitede coinlerin çoğu COLD WALLET da ise oradan çekip size vermeleri bir haftayı bulabilir.

5-Alt coin göndereceğiz.
    Yukarıdaki maddeler ile aynı. Sadece eklemek istediğim eğer PC nizdeki wallet kusurlu veya virüslü veya trojanlı olup olmadığını bilmediğimiz için. Haftada bir 5-10 dk block chain yüklemesi yaptırıp kapatın. Saatlerce açık durmasın veya göndermek için son gün yükleme yaptırmayın. Takas günü işlemi parça parça yapıp walletı kapatın. Mesela ben XJO walletımı hafta bir 5-10 dk zincir yüklemesi yapıp kapatıyorum (wallet.dat şifreli, sizin de şifreli olması lazım)

Aklıma gelenler bunlar.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    https://www.youtube.com/watch?v=YHjYt6Jm5j8

İngilizce bilenler için eğlenceli bir video..Belki vaktim olur ise alt yazı eklerim.

Psikolojik YAS süreci

4.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Aynen öyle...
    Yalnız Linux bilmeyenler ve bilmeye çalışıp karıştıranlar coinlerini takip edemezler veya kaybedebilirler.
    Linux hiç bilmeyenler bence windows da kalmalılar.
    Evet windowsda kalmak riskli olabilir ama hiçlikten iyidir. Bilen birisi Linux da şart kalmalı.

Exchange sitelerinde 3 dk bile durulmaz.

Benim gibi ayda yılda bir kaç kere kullanmak şart ise şunlar yapılmalı.

1-Gönderi alıp yapmadan önce PC nizde alternatif coin walletı senkronize olmalı. BTC ise core wallet kurmak GB veri oludğu için electrum takip edilebilir.

2-Örnek : BTC alıp çıkacağız. Yani önce TL yollayacağız.

Önce bitcointalkda ilgili sitenin son durumuna bakılır. Oradaki son 48 saatlik yorumlar önemli. Param gelmedi vs yazan var ise
    durumda erteleme yapılır.

Diyelim yok. Önce az miktar TL yollanır. Geçiş yapılınca ana para 3-4 e bölünür. İlk parti yollanır. BTC alınır ve anında çıkılır.
    BTC transferi görülünce diğer parçalara geçilir. Tüm transfer tamamlanınca bitcointalkda gün saat verilerek sorun görmedim yazılır.

3-BTC satıp çıkacağız. TL ile.
    Aynı işlemler ile başlayarak az miktar BTC ile deneme yapılır. TL bankada görülünce diğer parçalara geçilir.

4-Alt coin alıp çıkacağız.

Madde 2 ile başlanılır ama diğer alt coin exchange sitesi de bitcointalkda incelenir. Daha önemlisi altcoin exchange sitesinden COIN wallet durumu da incelenir. Belki alıp çıkamaycağız (Mesela Yobitte çok olur)...HEr şey düzgün ise alınan coinler PC ye aktarılır.
    Önce az miktarla başlanır. 100 tane aldıysak 1 tane çekilir. Baktık geliyor 10 daha çekilir. NEDEN 100 ü birden çekmeyelim ?
    a) Yanlış yaptıysanız 100 ünü tek seferde kaybedebilirsiniz.(Fork muhabbeti, site yanlış blockchainde olabilir)
    b) Sitede coinlerin çoğu COLD WALLET da ise oradan çekip size vermeleri bir haftayı bulabilir.

5-Alt coin göndereceğiz.
    Yukarıdaki maddeler ile aynı. Sadece eklemek istediğim eğer PC nizdeki wallet kusurlu veya virüslü veya trojanlı olup olmadığını bilmediğimiz için. Haftada bir 5-10 dk block chain yüklemesi yaptırıp kapatın. Saatlerce açık durmasın veya göndermek için son gün yükleme yaptırmayın. Takas günü işlemi parça parça yapıp walletı kapatın. Mesela ben XJO walletımı hafta bir 5-10 dk zincir yüklemesi yapıp kapatıyorum (wallet.dat şifreli, sizin de şifreli olması lazım)

Aklıma gelenler bunlar.
    linux bilmeyenler ucuzdan mac bilgisayar alsın,hem güvenli hem kolay. windows asla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    linux bilmeyenler ucuzdan mac bilgisayar alsın,hem güvenli hem kolay. windows asla
    O da doğru ama çoğu coinin mac wallet versiyonu malesef yok.

Neyse esasında bu konu da yeni nesil kriopto paraların aşması gereken sorun olarak duruyor.

Herhangi bir insan windows, linux, os bilmek zorunda değil. Yeni nesil kripto para bir şekilde kolay olmalı ve her kim kullanıyor ise o kullanıcının parmaklarının ucunda olmalı. Yeni nesilde belki de göz le tıklama gibi..Ve bu para kişiye has yerde olmalı, retina , parmak ucu vs..Beyninde basit bir kaç kelime de olabilir.

Psikolojik YAS süreci

6.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    O da doğru ama çoğu coinin mac wallet versiyonu malesef yok.

Neyse esasında bu konu da yeni nesil kriopto paraların aşması gereken sorun olarak duruyor.

Herhangi bir insan windows, linux, os bilmek zorunda değil. Yeni nesil kripto para bir şekilde kolay olmalı ve her kim kullanıyor ise o kullanıcının parmaklarının ucunda olmalı. Yeni nesilde belki de göz le tıklama gibi..Ve bu para kişiye has yerde olmalı, retina , parmak ucu vs..Beyninde basit bir kaç kelime de olabilir.
    ledger nano s mac deskekliyor yani olay bitmiştir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,797
    Blog Entries
    1
    ledger nano s mac deskekliyor yani olay bitmiştir.
    Tamam ama sanal para olarak eksik kalıyor bir şeyler.

Ledger ok, güvenli tamam, ama havası eksik kalıyor. Yani çalınabiliyor. Tamam yedek wallet alabiliyoruz ama bunu biz biliyoruz.
    Çalınabildiği için bu tür şeyler bende geçici fikri uyandırıyor hep.

Hele o uzun wallet adresleri beni deli ediyor...

Eskiden ICQ vardır oda numara verirdi chatleşmek için.

Buda değişecek elbet...

secbul@btc mis gibi adres mesela dimi.. Bunun gibi..

Böyle adres veya benzeri adres veren COINE direk atlayacağım...Ama yapan varmı ..Duymadım henüz.

Tabi gizlilik biraz gidiyor.. Ama başka adreste alabilirim..bana kalmış..

Psikolojik YAS süreci

8.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Tamam ama sanal para olarak eksik kalıyor bir şeyler.

Ledger ok, güvenli tamam, ama havası eksik kalıyor. Yani çalınabiliyor. Tamam yedek wallet alabiliyoruz ama bunu biz biliyoruz.
    Çalınabildiği için bu tür şeyler bende geçici fikri uyandırıyor hep.

Hele o uzun wallet adresleri beni deli ediyor...

Eskiden ICQ vardır oda numara verirdi chatleşmek için.

Buda değişecek elbet...

secbul@btc mis gibi adres mesela dimi.. Bunun gibi..

Böyle adres veya benzeri adres veren COINE direk atlayacağım...Ama yapan varmı ..Duymadım henüz.
    coinlerin geleceği internet of things te gizli,bu paraları insanlardan çok makinalar kullanacak.

Sayfa 354/1049 İlkİlk ... 254304344352353354355356364404454854 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •