Sayfa 354/367 İlkİlk ... 254304344352353354355356364 ... SonSon
Arama sonucu : 2933 madde; 2,825 - 2,832 arası.

Konu: Tarihte bugün ve viop

1. Ya da benim gibi moruklayinca
    Aklın başına zate gelir
    Daha gençlik var tabe serde

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,313
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Ya da benim gibi moruklayinca
    Aklın başına zate gelir
    Daha gençlik var tabe serde
    hangi ser sözkonusu olan sn moruk benim ser mi sizinki mi...
    tevellüt kaç sahi bir soru daha neden moruk nicki?

3. Takılıyorum abi ya
    Siz benden yaşça ileri olma ihtimaliniz yüksek
    Ben 50 yi daha devirmedim
    Şunu demek istiyorum aslen
    Uzadıkça uzuyor
    Sizin nick e göre inanç durumlarida bana göre daha sağlam mutlaka
    Abi aldığın herseyin hesabını odemiycen mi?
    Burda bence en kiritik olan şey Akıl . Ne yaptın Nerede kullandin ekstra rezerv istedin verdik onu niye beyhude harcadın vs aman of ta diyemiyon
    Fazlasının bedelini sorucaklar sormuycaklar mi
    E niye fazladan akıl istiyim abi olanı kullanır bu ka vardi bu ka harcadım bitti derim
    Hoş aynisinin tıpkı bence para içinde geçerli
    Anlamam millet niye zengin olma ister? Verebilicenmi sonra hesabını kitabını
    Sen daha iyi bilirsin abi hersey olcekliyse çoktan bena ne niye çoğu istiyim. Niye hep istiyim. Var zaten kullan gitsin be. Millet niye yokusta garip hareketler çeker anlamam el freni vs ne gerek var yüklen gaza az yakicak tabi o el freni sacmaligiylada balatayi siyirmiyon mu?
    Niye bu kadar üstünde durdunki anlamadım ama daha sorarsan cevabı yok. Bence hesap kitap basit. Moruk nick i ni de en az on kez anlattım geçmişte daha da yazmam kusura bakmayin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,313
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Takılıyorum abi ya
    Siz benden yaşça ileri olma ihtimaliniz yüksek
    Ben 50 yi daha devirmedim
    Şunu demek istiyorum aslen
    Uzadıkça uzuyor
    Sizin nick e göre inanç durumlarida bana göre daha sağlam mutlaka
    Abi aldığın herseyin hesabını odemiycen mi?
    Burda bence en kiritik olan şey Akıl . Ne yaptın Nerede kullandin ekstra rezerv istedin verdik onu niye beyhude harcadın vs aman of ta diyemiyon
    Fazlasının bedelini sorucaklar sormuycaklar mi
    E niye fazladan akıl istiyim abi olanı kullanır bu ka vardi bu ka harcadım bitti derim
    Hoş aynisinin tıpkı bence para içinde geçerli
    Anlamam millet niye zengin olma ister? Verebilicenmi sonra hesabını kitabını
    Sen daha iyi bilirsin abi hersey olcekliyse çoktan bena ne niye çoğu istiyim. Niye hep istiyim. Var zaten kullan gitsin be. Millet niye yokusta garip hareketler çeker anlamam el freni vs ne gerek var yüklen gaza az yakicak tabi o el freni sacmaligiylada balatayi siyirmiyon mu?
    Niye bu kadar üstünde durdunki anlamadım ama daha sorarsan cevabı yok. Bence hesap kitap basit. Moruk nick i ni de en az on kez anlattım geçmişte daha da yazmam kusura bakmayin
    bakış açısı ilginç ama cehennemin dibi de cennetin zirvesi de alimlerin değil midir? "verenin şanı büyük sen iste istedikçe" der NFK...
    nickle ilgili sorumuzu cevaplamadınız da ya ben bunadıysam da hatırlamıyorsam ya da hiç okumadıysam...

Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bakış açısı ilginç ama cehennemin dibi de cennetin zirvesi de alimlerin değil midir? "verenin şanı büyük sen iste istedikçe" der NFK...
    nickle ilgili sorumuzu cevaplamadınız da ya ben bunadıysam da hatırlamıyorsam ya da hiç okumadıysam...
    Rahmetli prof.dr.ayhan songar psikiyatristti.
    Bir gün soyadı "kavgalı" bir hasta gelmiş karşısına.

Hoca sormuş: "kimle kavgalısın"
    Cevap: "NEFSİMLE"

Hoca tabii nakavt.😪
    Moruk abide de vardır bir cevap beyaa!🤔

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    bi arkadaş vardı zamanında
    bu tabi arkadaş görünümlü olup öyle olmayandı bana bi lakap takmıştı zamanında bende ona bunu taktıydım aslında tamamen çocukluk işte doğru olan ise olgunluk
    gel gelelim hırsımızdan belkide onun lakabı nick olarak burlara taşıdık bizde :-)
    dunya geneli toplumlar hep buyuk lokma ile voliyi vurma maksatlı düşünürler öyle bişey yok abi kul hakkına da girmeden bence geneli doğrusu kaplumbağa ile tavşan hikayesi sağlam emin yavaş ilerlemedir onun içinde kafa içinde temel düşüncelerle hareket etme yeğdir diye düşünürüm ondan öyle yazdıydım yanılıyoda olabilirim ben erken yatar erken kalkar basit düşünmeye çalışır ona görede hareket etmeye çalışırım herkesin fikir görüşünede sagıyla yaklaşırım ama bildiğimden de şaşmam karmaşık olduysam kusuruma bakmayın abi o yüzdendi tavsiyem yoksa herkes doğru bildiği hayatı yaşar ben bilgisayarımda cep telefonumda vs kaçak program dahi kullanmam ama giderim ararım yazışırım genel merkeziyle satılanında en uygunu fiyatlısını denk getirip almaya çalışırım kafa da rahattır, cep tel laptop araba hep iş görendir en iyisi değildir, yani olanın (gerçekten olabileceğinin lazım olan kadarının en iyisi, ve tabi olabildikçe yerli malı olanı) her daim optimum iyidir en iyi değil, daha ötesinde fesatlığa kaçarsa insan, kendini gene vicdanen rahatlatıp kanıtlamaya çalışsada olmaz yürümez be abi. verilene razı olacan işte neticede oydu anlatma istediğim. :-) işte böyle birşey
    işin gerçeği hayatta cevabı olmayan hiçbirşeyi bünyendede taşımayecen o konuda sende haklısın 0101 abi, yoksa gelip en olmadık yerde utandırırlar, utanma iyi bişey değildir, şeytanında en haz aldığı şey dalga geçerek insanları utandırıyo oluşu değilmidir? neticede. ben benle haksız yollu dalga yaparak üstüme gelen tüm rakipdaşları bi şekilde savunmalı püskürtmeye çalışmış olsamda, bu da o psikiyatris gibi bi nev'i nefisle kavga olabilir tabi. kim bilir. rahat bi dünya yok abi en üst düzey yazılımlı programı da talep etsen kendi aklına sorumluluk hep sende. kararı alıyon çalışıyon devamını getiriyon. insan hem en aciz yaratılandı ama gene hep inanıyosada, kendi üstünde en büyük sorumluluğu taşıyan en yüce varlıkta bu. her daim tüm sorumluluk onda. neyi talep edersen et. sorumluluktan kaçaman. bilmiyorum ifade eksik fazla hatalı olduysada anlatabildiysem bi şekil umarım bu defa olmuştur
    hep en iyi hep en iyi sonunda başın belaya giricek
    inanmazsın 2000 li yılların başları en iyi dijital en pahalı foto makineleri icat olunmuş
    bi foto yarışmasına katılanlardan biri burdan sanırsam elazığlı bi çoban çocuk eski yağ tenekelerine delik delip (vizör) alev yakıp (ışık flaş) kağıt üstüne gölgeyi foto yu düşürüp çekmiş fotoyu, maliyeti zate en bedava . en hakiki en güzel resim bunuki. öyle cevval rakiplere karşı. sen de hele bi niyetine gir, o karmaşık sistemler olmadanda yaparsın.
    f35 de s400 de olmazsa olmasın , sen doğru yolda bi git önce, zate en basit yolunu bulur gene yaparsın yeterki dürüst ol vatansever ol makul ol hayalci olma. başarılır. sen işe tüm ciddiyetinle yaklaşıp gerekli komplikasyonu çözümle titizce hassasiyetle işe yaklaş her iş hallolur O hukukçularada kalsa dünyada a dan z ye hiçbi iş hallolmaz her iş arapsaçı olur uzaktan korkuyla bakarsın sonra hangi anlaşmayıda yapsakda çözsek aceba olumsuzda tazmin noolur vs vs diye diye bekler durursun. ben bu yaşıma geldim abi daha hukuktan ne bi fayda gördüm ne bişey o sadece teorik zemin, ya alamıyosan f35 s400 gelmez olsada sende alternatif düşünücen ya alıcan yapıcan yada ne hukukcudan ne Mevladan ekstra akıl fikir bekliycen ki bence halen daha böyle, yapıcan olucak ya da deniycen olmuyacak. ötesi izafi kavramlar. sanalda dahi başaramazsın ben gibi biri gelir o düşünce gidişatı öyle değil böyle der. diyebilir. sen yapmazsan olmaz. Allah her müslümanı bir bir korusun inşallah abi. biraz uzun oldu ama yaz dedin yazdık işte naapalım :-)
    Son düzenleme : Moruk; 12-06-2019 saat: 07:12.

Tesekkurler moruk abem, 👍

abi, ne güsel yazıyonus
    imrendim walla…

bide sahibi gelse...
    özlüyo insan,

mevlam tabe bazısına ,
    veriyo öle yetenek
    farklı düşünüyo
    farklı yazıyo…

neyse,mevlam akıl fikir versin
    diyem kendime...

sonra da amin diyelimm...