Sayfa 36/47 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon
Arama sonucu : 371 madde; 281 - 288 arası.

Konu: EkoDream ile Bist ve Finansal Okuryazarlık

1.  Alıntı Originally Posted by EkoDream Yazıyı Oku
    Kısa bi blgi daha vereyim. Froto hissesi sene başında 20 liralardaydı. Tam hatırlamıyorum şuandada açıkcası bakmaya dahi üşeniyorum ama geçen yıl yatırım kaynaklı bakın yatırım kaynaklı sadece 1 diğer yıllarda 2 temettü veriyor. Bu sene tahnin ettiğim karlılığa göre 1.20 lira civarı x2= 2,40 lira temettü verebilir. Sene başında froto alan birisi 8 yılda tüm hisselerini bedavaya getirme fırsatına sahipken hangi balon hangi yatırım aracından konuşuyoruz...
    Borsada zarar etmek istiyorsanız borsa oynayın adı sanı belli olmayan hisselere yatırım yapın ama ben yazdığım kriterlere sahip hisselere uv yatırım yapıp zarar edeni hiç görmedim...
    Dün bir kaç mesaj sildim hemen yine benzer mesajlar gelmeye başladı şununsatıyımmı şunu alayım mı? Bu sorularınızı cevaplayacak olan bireysel yatırım danışmanlarınızdır ben işin mantalite strateji boyutuna yoğunlaşmayı bu başlaıkrta tercih ediyorum... yeri geldikçe bilanço hisse değerleme ve değerlendirmesi yapıcaz ama şunu al sat işi benlik deil arkadaşlar... Zaten heryer bunlarla dolu kurs veren algoritma satan eğitim veren hisse satan adam dan geçilmiyor...
    Arkadaşlar tekrar bi hatırlatma yapayım konu başkalarının görüşlerini sorgulamak, check etmek yada sizin yatırımlarınızın karlılığını teyit etmek için açılmadı a hissesini sattım b hissesi aldım hangisi daha çok kazandırır bu hissenin spegi akıllı bu akılsız gibi afaki söylemlerle uzasın istemiyorum... Hisse özelinde sorularınızı memnuniyetle cevaplarım takip ettiğim bi hisseyse eğer...
    Neden yatırımcı olmayı deneyip kendiniz spek olmak istemiyorsunuz? Neden yatırımlarınıza güvenmiyorsunuz?
    Yatırımlarınıza güvenin, sahiplenin ve size bi tavsiye ortağı olduğunuz şirketi asla ama asla kötülemeyin...
    şeyh uçmaz müritleri uçurur... örnek :aselsan
    Bana bu aselsan nereden döner diyorlar hep aynı şeyi söylüyorum her ayın 15 inde maaşını çekip aselsan almak için fiyat yükselmesin diye dua eden adamlar vazgeçmeden bu aselsan efsanesi bitmez!!! Bi yatırımcı kağıdının salt yükselmesinden memnun olmaz çünkü yatırımı azalacaktır...
    aselsan nereden döner?
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

Ortalık gene karışmış anlaşılan ben yokken? Bu sabah bir atak yaptı sonra 0,50 kademe geri akşam 0,70 kademe ileri ve 23,86 kapanış. Al satcılara gene fırsat verdi

3.  Alıntı Originally Posted by wehwetduwan Yazıyı Oku
    Ortalık gene karışmış anlaşılan ben yokken? Bu sabah bir atak yaptı sonra 0,50 kademe geri akşam 0,70 kademe ileri ve 23,86 kapanış. Al satcılara gene fırsat verdi
    Karışan birşey yok dostum insanlar istiyorki her saçma sorularına dahi cevap vereyim ama hiçbiri öğrenme amaçlı olmasın, spegin akıllı olduğunu bile snlayıp spek nedir sorusu sorsun, saçmalayan deli saçması yazan hisse pazarlayıcıları gibi sürekli poh poh istiyorlar... amaçları öğrenmek değil tek merak ettikleri hangi hisse alınır hangi hisse satılır? Onu satıp bunu aldım iyi mi yaptım? Tek istedikleri ego larının bilenler tarafından tatmin edilmesi vs Gibi sorular... Bu da hali ile mantalite aşılamak isteyen beni rahatsız ediyor...
    İstiyorlarki 5 lira olan a hissesi için 20 lira olur yada balon var şişti 1 lira olur denmesi algıları sadece saçma şeyleri seçiyor BİLGİYİ DEİL!!! Ütopik cümleler duymak istiyorlar ülkedeki en karlı 5 şirketden 4 ünde balon yazıyor biri hemen doğru mu arayışına giriyorlar...
    Maalesef dunning kruger sendromu had safhada...
    Aselsan özelinde bu sefer flamayı erken yaptı daha sert salladı agacı değişen birşey yok yarın 23.98 kırar 1 saat durursa devam...
    Ne demiştim o günkü hareketden sonra hedefimi 24.60 dan 26.30 a yükseltmiştim zaten...
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

4. Bu hafta itibariyle kartn çok dikkatimi çekiyor... haftayı nereden kaptacak merak ediyorum... kısa vadeli begeni listeme en yukarılardan girdi

Bu formu biraz eğitim formuna çevirmen lazım. Hani diyorsun ya bilanço okumalısınız araştırma yapmalısınız diye. Bunun nereden başlanılacağını bilançodaki rakamların neleri ifade ettiğini bu rakamlar da dikkat edilmesi gereken yerleri. Bir hissenin nasıl seçileceğini sıkılmadan yazarsan bunu okumak isteyen okur senden bir şey almak istemeyene hikaye gelir ve sıkılır o zamanda bu saçma sapan kişiler ve sorulardan kurtulursun. Sana bir şey almak isteyen gelir o zaman.

6.  Alıntı Originally Posted by wehwetduwan Yazıyı Oku
    Bu formu biraz eğitim formuna çevirmen lazım. Hani diyorsun ya bilanço okumalısınız araştırma yapmalısınız diye. Bunun nereden başlanılacağını bilançodaki rakamların neleri ifade ettiğini bu rakamlar da dikkat edilmesi gereken yerleri. Bir hissenin nasıl seçileceğini sıkılmadan yazarsan bunu okumak isteyen okur senden bir şey almak istemeyene hikaye gelir ve sıkılır o zamanda bu saçma sapan kişiler ve sorulardan kurtulursun. Sana bir şey almak isteyen gelir o zaman.
    Dostum zaten amaç bilanço okumayı uzun vadeli yatırımcı olmayı finansal okur yazarlığı öğretmek ama salt kağıt üzerinde eğitim de deil soru cvp yapacak vaktimde yok bunları isteyene google driv dan eğitim dosyası olarak atabilirim...
    Ama bi yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim açıkcası topige şu gelsin bu gelsin beklentim yok, yada insanlar beni takip etsin diye popülizm yapma niyetim hiç yok öyle olsa twitterı askıya almam zaten muhtemel çekirdek bi grup oluşacaktır o grupla devam edeceğizdir.. önümüZdeki ay zaten yoğun okucam...Benim tarzım bu öğrenmek isteyen okusun adabıyla sorusunu sorsun istemeyen başka kaynaklara...İster ego ister kibir densin benim bilgim değerlidir....paylaşma konusunda seçici olan BENİM... uzun lafın kısası okuyan okusun okumadan yorum yapan başka kapıya
    Son düzenleme : EkoDream; 24-07-2017 saat: 20:49.

7. Teşekkürler Murat Hocam..

8. Neyse ben konuma döneyim...
    Fitch den herhangi bi atraksiyon beklemediğimi daha önce belirtmiştim
    Moodys den ise tam yersine bi ayraksiyon bekliyorum 107.000 endekste anahtar noktam bist de sıfır qyma olayının 120.000 lerde yapılacağını sanıyorum hemen sıfır atılan yerden de dönmeyeceğimize göre 115-120k arası çok önemli...
    Herkes bedelsiz etkisi bekliyor bist de sıfır atılması sonrası ben ise 100k olduğunda hemen yapılsaydı aynı şekilde düşünürken artık sıfır atılmasının yers etki yapılacağını düşünüyorum.
    Kısa vadeli takip listem(0-3 ay):tüpraş tavhl kartn asels krdmd algyo petkm
    Bilançolar sonrası izlemede olacağım kısa vadeli kağıtlar ama bilançolar açıklanmadan teyit almadan beklentidir sadece

Sayfa 36/47 İlkİlk ... 26343536373846 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •