Sayfa 360/1001 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon
Arama sonucu : 8006 madde; 2,873 - 2,880 arası.

Konu: Viop - XIV

1. Paçal yapmak isteyenler için kısa bir bilgi.

Kriz öncesi gördüğü en yüksek seviyeden düştüğü en düşük seviyeye göre Bist-100 Endeksi

2001 yılında %67

2008 yılında %64 düşmüş.

Şu anda da %67 düşerse 41.000'e kadar düşebilir.

Biliyorum çok mantıksız geliyor ama daha önce 2 defa yaşanmış bir şeyin yeniden yaşanmayacağını kimse garanti edemez. Umarım işler bu denli kötüleşmeden şu virüs konusuna bir çözüm bulunur ve bir an önce toparlanırız.

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Peki, para fonlayarak aşağıdaki gibi bir operasyon yapılmış olabilir mi? Ciddi araştırma isteyen bir konu. Hisse el değişimlerinin detaylı incelenmesi gerek, yazının doğruluğunu test etmek için.

EKONOMİ DERSLERİNDE OKUTULACAK OPERASYON

İş Dünyasında Şah mat *
    =================

Hisse senetleri artık Çinlilerin elinde ve AB, Amerika ve tüm dünyanın bağımlı olduğu ağır sanayinin sahibi oldular

Bundan sonra Çin fiyatları belirleyecek ve şirketlerinin geliri Çin sınırlarını terk etmeyecek, evleride kalacak ve altın rezervlerini koruyacaklar.

Bu nedenle, Amerikan ve Avrupa "finans köpekbalıkları" aptallıklarıni kanıtladılar, dakikalar içinde Çin'in önemli hisselerinin çoğunu toplamasına seyirci kaldılar. Milyarlarca dolar kar eden Çin oldu...

Borsa tarihinde böylesine parlak bir hareketi hatırlayamazsınız !

Kısa bir sessizlik, ŞAH ve MAT!

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Mağluptur bu yolda galip"
    Salgının başlatacağı global krizi kestirmek olası değil. Belki yıllarca sürecek bir salgın tüketimde aşırı daralma, sonuç belki çindeki fabrikaların ürettiklerine gerek bile duymayacak sadece primer ihtiyaçları ön plana çıkacak topluluklar.
    Şu an için " finans köpekbalıkları aptallıkları" olarak nitelenebilir ama gerçekleri görmek için çok erken.
    Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Abi sozelci kafasiyla hesap yapmaya calisiyirdum hizir gibi yetistin ha

Yuzde 75 usd devam abi. Yuzde 25 nakit donduk. 3 parcada garan alayim diyorum. Cok daha duserse usd de cikar zaar. Bozdurup ort. Yaparik. Tek hisseye hapis oluruz en fazla. O hisse de garan olsun. Finans sektoru olmadan hicbir sey olmaz.
    Sedo pegasus 12 lira iken kimse adından bahsetmezken alın demisti almamistik. Madem hisse alıyor ve riske giriyorsun yeni gözdesi bu.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Darvas Yazıyı Oku
    Paçal yapmak isteyenler için kısa bir bilgi.

Kriz öncesi gördüğü en yüksek seviyeden düştüğü en düşük seviyeye göre Bist-100 Endeksi

2001 yılında %67

2008 yılında %64 düşmüş.

Şu anda da %67 düşerse 41.000'e kadar düşebilir.

Biliyorum çok mantıksız geliyor ama daha önce 2 defa yaşanmış bir şeyin yeniden yaşanmayacağını kimse garanti edemez. Umarım işler bu denli kötüleşmeden şu virüs konusuna bir çözüm bulunur ve bir an önce toparlanırız.
    Yine inşallah gerçekleşmez diyorum ama Endeksde aylık grafiklerde görülen İkili Tepe Formasyonunun hedefi de kabaca 45.000'ler civarı olarak görünüyor.

Abi pacal macal olmaz viopta. 100 binin varsa yarisiyla islem yap diger yarisini sigorta olarak birak gerektiginde kullan.

Kazandikca kontrat sayilarini artir. Tek bir yone bagli kalma

6.  Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Sedo pegasus 12 lira iken kimse adından bahsetmezken alın demisti almamistik. Madem hisse alıyor ve riske giriyorsun yeni gözdesi bu.

SM-C5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Gunah abi bu hisse😂

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Bir de şer....siz emeklilik fonları var.

iki ay önce doviz-altin malum yerlerdeyken faiz geberdi diye bu iki fona aktarmıştır parayı.

bu sabah aklıma geldi bakayım dedim neredeyse zarar etmişim o..çocuğu emeklilik fonu yüzünden.pazartesi ilk iş tüm parayı hesabıma geçireceğim.millet çok haklı bu se...sizlere güvenmemekte...
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

2008 krizine xu030 60 bin dolar civarında iken başlanmış.. krizden dönüşte dip seviye 16-17 bin dolar civarı.. tesadüftür ki şu anda endeks 30 tam da o seviyede.. ancak 2008 krizinde 60 binden 16 bine düştüğünde yaptığı düşüş %73.. mevcut krize (düşüşe) ise xu030 değeri 25 bin dolar civarında iken başlandı..benzer düşüş bizi 7-8 bin dolar civarına getirir.. bu seviye ise 2001 krizinde görülen seviye.. enteresan zamanlar.. yeni bir dünya..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 360/1001 İlkİlk ... 260310350358359360361362370410460860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •