Sayfa 364/430 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414 ... SonSon
Arama sonucu : 3438 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

Alıntı Originally Posted by Moothy Yazıyı Oku
    Selamlar

kısmetse nisan 2024 de eyt den emekli olacagım,acaba o zamanlarda emeklilik işlemleri hızlanmış olur mu dersiniz? kısmetse ufak bir kredi çekme durumum var o tarihlerde,emekli maaşı ile ödeyeceğim.Maaş baglanmadan kredi çekme riskini alırsam ne kadar beklerim endişesi var haliyle bende.

birde benim hizmet dökümümde 1999 da bir başkası gözüküyor 2-3 aylık,onları eyt zamanı gelmeden düzelttirmem iyi olur di mi.
    Kendi primin görünmüyor onun yerine başkası görünüyor ise sıkıntı olur...Ama fazladan adamın primi sende görünüyor ise dilekçe verdiğinde onlar otomatik düşülür..Sıkıntı olmaz...

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Kendi primin görünmüyor onun yerine başkası görünüyor ise sıkıntı olur...Ama fazladan adamın primi sende görünüyor ise dilekçe verdiğinde onlar otomatik düşülür..Sıkıntı olmaz...
    Hocam şöyle 2 durum var

98 benim sigorta başlangıcım,ama 1997 yılında hizmet dökümünde benim sicil numaram benim adım soyadım ile 120 gün gözüküyor hiç tanımadıgım bir firma üzerinden.

2000 yılında ise benim full dogru gözüküyor ama ona ilaveten birde başka bir kişinin ismi benim silcil numaram ile gözüküyor,23 günü mevcut

3.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku

Şayet bir gün birileri sistemi düzeltmeye karar verseler bile sistemin düzelmesi çok uzun bir zaman alacak...
    idiocracy ve populizm ortamında üstüne de milyonlarca sosyal yardımcı vasıfsız yığını ile bu da dahil hiçbir konu çözülemez.

çare maalesef faşizm veya diktatörlük, onda da vatansever birine denk gelmesi lazım. kısacası şansımız mucizenin bir tık üstü.

muhtemelen dünya elitleri dijital paraya geçip sosyal yardım alanları veya belli gelirin altını belli bölgelere sürüp belli yerlere girişini yasaklayacak.

örneğin minimum kira 15k olacak emekliler şehirleri terk etmek zorunda kalacak vb.. ki İstanbul da gayrı resmi başladı bu süreç.

4.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam

Bu 9bin TLnin hesabinda geriye donuk maasin bugune guncellenmesi mi yoksa mevcut astek maasi mi baz aliniyor bilen var mi?

Ben bazen google'a yaziyorum ama sacma sapan rakamlar cikiyor.

Benim terhis 2002. Ailemin yaninda kalmistim astegmenlik suresince. O biriktirdigim 1 yillik para Istanbul'a tasinip tek basima bir hayata baslamak icin bayagi bayagi etmisti.
    nasıl ve şekilde hesap ettiklerini hiç merak etmedim.ne çıkarsa bahtıma misali oldu benimki.zira itirazı vs harcanan efor ,masraf .boşver rahvan gitsin ne gelirse gelsin dedik kısaca.

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    nasıl ve şekilde hesap ettiklerini hiç merak etmedim.ne çıkarsa bahtıma misali oldu benimki.zira itirazı vs harcanan efor ,masraf .boşver rahvan gitsin ne gelirse gelsin dedik kısaca.

Benim 8 yıllık memuriyet vardı , başvurdum adamlar cevap bile dönmedi a.q

6.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Benim 8 yıllık memuriyet vardı , başvurdum adamlar cevap bile dönmedi a.q
    sn heval
    para maddiyat bir yana bozulan siniriniz,asabınız size zarar veriyor.
    fazla kurcalamaya gelmiyor.syg.

7. Maltepe Bağkur'da tanıdık var mı? Çin seddi oldu geçemiyoruz orayı

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    9bin kusur geldi.(fakat benim yedek subay okulndan sonra 12 ay değil yanlış hatırlamıyorsam 16 yada 17 ay subaylık oldu. tezkereye 1 ay kala Tansu Çiller askerliği uzatmıştı.)
    17 ay yapmış olmalısınız
    ben 16 ay diye gittim 12 aya düşürdüler
    teskere aldım 1 yıl sonra sefer görev emri ile çağırdılar
    gittiğimde son gelen asteğmenlerin artık teğmen olduğunu 4 aydır teğmen maaşı aldıklarını
    gel teskere gel teskere diye
    şafak saydığını gördüm
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 364/430 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •