Sayfa 366/455 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416 ... SonSon
Arama sonucu : 3727 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: MNDTR - Mondi Turkey Kağıt ve Ambalaj Sanayi A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    hastalardan başımı kaldıramıyorum yoksa ben sana bunu sattırmazdım texasım bu hissede ben şahsen 2,97 aşağısını beklemiyorum bu hissede kopuş gapı yaşandı kopuş gapı hisselerde çok büyük ihtimal çok büyük potansiyeller gelir bu hissedede bu görünecekbu hisseyi sahibi olmdan bu kopuş gapını hiçkimse yapamaz yapanın kafasını kırar tahtacı yapmışssada kendi yapmıştır buda yüzde 30-40 için yapılmaz fikrimce 3,52-3,64-3,86-4,31direnç görünüyor ama çok basit dirençler sadece kasılacağı ve zorlanacağı aynı zamanda kar realize yapacağı rakam bana göre 5 dir ki ben ordada satmam ayrı mesele herkese hayırlı kazançlar
    Teşekkürler inşallah gönlünce olur ben Tire ni kaçırdım kısmetimde yokmuş derim artık....

2.  Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    Teşekkürler inşallah gönlünce olur ben Tire ni kaçırdım kısmetimde yokmuş derim artık....
    kollarımı açar gitmee derdim texasım biz burda ne şeytanlar gördük senle neyse kısmetinde yokmuş bol kazançlar umarım kesiştiğimiz bir hisse olur kendine ii bak allaha emanet ol
    ytd deli saçmasıdır

Alıntı Originally Posted by akrep4401 Yazıyı Oku
    kollarımı açar gitmee derdim texasım biz burda ne şeytanlar gördük senle neyse kısmetinde yokmuş bol kazançlar umarım kesiştiğimiz bir hisse olur kendine ii bak allaha emanet ol
    Allah razı olsun...sanada geçmiş olsun arkadaşım ....ben de sana kollarımı açardım iyiki varsın kalbi temiz gönlü temiz güzel insan gerçekten ağlattın beni zaten acim büyük...😭😭😭

3,37 3.41 üstüne kalırsa güzel olur sizin için ...,

4. Pasta rica etsek müsaitseniz

5. Acıga satıs yasagı gelmıs

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. yeni girmiştim kağıda iyi yükseldi, bakalım sene sonu kaçları göreceğiz.

Alıntı Originally Posted by Texasradikal Yazıyı Oku
    2,81 burası kırarsa 2.74 olma ihtimali %30 gibi birşey....

borsada olmaz olmaz demeyin her şey olabilir herkezin gönlüne göre versin kesinlikle buradaki konuşmalar yatırım tavsiyesi olmayıp sadece deli saçması olarak da düşünebilirsiniz...!!!!!
    Bu düşecek dediğim oranı %70 oldu nekadar düşer garantisi yok fakat düşecektir...ceza gelmesi bu etkenlerden birisidir çünkü başka türlü tahtayı böyle hacimle haraketlendiremezler....çok yakında aranızda olurum umarım....😉

Kesinlikle yatırım değildir attım farzedin...!!!!!

8. Haftayı değerlendirecek olursak, Tire Mondi Aralık ayının ikinci haftasında olumlu performansla sergilemeye devam ediyor...2.26 -3.46 TL arası ve 3.30 TL kapanış....

Bu hafta olağanüstü bir gelişme ile özlediğimiz ve beklentimize paralel seviyelere doğru hissemiz yelken açtı...

Dediğimiz gibi 2007 yılında yaklaşık 200 Milyon USD piyasa değerinin yaklaşık yarısı seviyesindeyiz...

Tire Mondi, 2007-2019 Yaklaşık 12 yıl ve şirket %54 to %79 civarında hisse sahibi oldu...

Şirket cirosu neredeyse 1.500 Milyon TL oldu....

Yatırımlar ve modernizasyon yapıldı....

Şirket son yılı (2018) karlı kapadı...

2019 Yılı Olağanüstü şekilde ekonomik kriz ve jeopolitik risklerle başladı...

Faizler arttı...Buna paralel finansman giderleri ve üretim maliyetleri arttı...Tire için ayrıca yönetim giderleri ve ilişkili taraf giderleri kambur olmaya devam etti...

2019 ilk 3 çeyrek zarar açıkladı ve 3. çeyrek zarar azaldı...

Hisse yatırımcıları üzgün ve umutsuzdu...Baskı her dakika kendini hissettirdi...Meydan okundu (1.32 TL hisse değeri ile)

Buraya kadar her şey bildiğimiz doğrultuda gelişti...

3. Çeyrek ve faizlerin düşmeye başlaması ile birden bakış açısı değişti...

Beklenti satın alınmaya başladı...

Tire Mondi bu yılı da karlı kapatabilir....Umuyorum....

5 tesiste yaklaşık 1000 kişiye iş, aş sağlayan bir şirket bu ciro ile kar edemiyorsa bu işte bir bit yeniği olabilir....Bunu bilemeyiz...Devletin kurumları var...Bana düşmez...

Çok basit bir soru hep sordum tekrar soruyorum şu an şirket değeri yaklaşık 115 milyon USD...Sayın şirket yetkilileri bu fiyata bu şirketi satar mı? Ben alamam ama ...Onlarca, yüzlerce talibi çıkabilir...

Bence bu şirket havada karada 1.500 Milyon TL ciroda yaklaşık %10-20 karlılıkta en az 300-500 Milyon USD değerine satılır...Varın hisse değerini siz hesaplayın....

İlişkili taraf işlemleri, yönetim giderleri ve danışmanlıklar için extra ödenenleri düşündüğümüzde buranın bir denetlemeye muhtaç olduğunu gözden kaçırmamamız lazım...

Bu şirket nasıl oldu da %54 den %79'a neredeyse cebinden para ödemeden veya kaç para ödeyerek geldi? Bunlar akıllı da bu şirkete emeklerinin karşılığını yatıran insanlar aptal mı?

Şimdi artık şapka düştü kel göründü...Umarım ki Tire Mondi yatırımcısı yıllarca beklediği alın terinin karşılığını alacaktır. Almalıdır...

Yeni mağduriyetler umarım yaratılmaz...

Ben bu hisseyi satınaldığımda ve burada yazmaya başladığımda umutsuzluk hakimdi....Borsa yatırımcısı her daim umutlu ve beklentisi yüksek olmalıdır. Sabit getirili yatırım araçları var ve risk belli...Borsa da kar zarar vardır ve bunlar kardeştir. Kardeşin kardeşe hakkı geçer yeter ki manipülasyon olmasın...

Bunu dağıtmaya çalıştım...Zor oldu...Belki az da olsa bir katkım olmuştur...Üzdüğüm kişiler oldu...Ben de üzüldüğüm anlar oldu...Bunlar hep sanal isimlerle yapıldı...Şimdi kardeşlerim kadar bana yakınlar...Bu büyük bir kazanç...

Şimdi ne olur? Bunu bilmek bence imkansız ama bir hedefin varsa bu hedefe inanıyorsanız risk almaya değer....Bence tabii ki...

Ben her zaman iddialı olmuşumdur kar ve zarar etmişimdir. Bu devam edecek....Kar ve zarar etmeye devam edeceğim...

Hisse sahibi kendini motive edecek sloganlara sahip olmalıdır. Benim var ve zaten biliyorsunuz...

Entrika, ''Katolik Nikahına Devam Ediyor. Şişman Kadın Sahneye Çıkmadan Opera Bitmez''

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 366/455 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •