Sayfa 366/440 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416 ... SonSon
Arama sonucu : 3519 madde; 2,921 - 2,928 arası.

Konu: ZOREN - Zorlu Enerji

1.  Alıntı Originally Posted by loruhlano Yazıyı Oku
    Ne yazıyor,bir şey okunmuyor?

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Zoren'in bağlı ortaklıkları Sayın katre 7878.

Alıntı Originally Posted by katre7878 Yazıyı Oku
    Ne yazıyor,bir şey okunmuyor?

ZOREN bu haliyle bile Türkiyede Holdingiz diye geçinen bir çok holdingten daha büyük, bünyesinde 20 adet bağımsız limited ve anonim Şirket varmış, bu kadar olduğunu ben de bilmiyordum...

Bundan sonraki süreçte, Ahmet Nazif Zorlu'nun şirketin karlılığını 3 aylıkta olduğu gibi göstermeye devam etmesi durumunda, şirketin borsa fiyatı çok iyi noktalara gelecektir, buna hiç şüphe yok...

ZES Solar, bu yıl dörtte üçü ZES marka yerli üretim, yaklaşık 1000 MW'lik güneş paneli satmayı hedefliyor - NBE

Nasıl Bir Ekonomi (NBE) gazetesinde yayınlanan habere göre; Türkiye'de yenilenebilir enerjiye yönelik ilgi artmaya devam ediyor. Özellikle güneşten elektrik üretimi yatırımları giderek tabana yayılıyor. Ayrıca ekipman üretimi için tesis kuran yerli firma sayısı da çoğalıyor. Güneş panelinde üretim kapasitesi Türkiye pazarının kat be kat üzerinde. Yani yatırımcılar küresel pazara yönelik bir yaklaşımla tesis kuruyor. Bu arada kendisi üretim tesisi kurmayıp, belirlediği standartlarda panel ürettirip kendi markası ile ihracat yapan bir oyuncu da pazarda giderek daha çok adından söz ettirmeye aday. Zorlu Enerji bünyesindeki ZES Solar Yurt Dışı Yatırımlar Direktörü Evren Evcit sorularımızı cevapladı.

ZES Solar Türkiye solar sektörünün neresinde?

Bir güneş santralindeki en büyük ekipmanlar güneş panelleri ve invertörler. Biz de bu iki ekipmanın satış ve dağıtımını yapıyoruz. Aynı zamanda satış sonrası hizmetlerini veriyoruz. Dolayısıyla hem yatırımcıya, hem kurulumcuya, hem de sektördeki tüm paydaşlar için sektörün tam merkezindeyiz.

Peki şu anda nelere yoğunlaşmış durumdasınız?

Ülkemizde son dönemde kendi elektriğini üretmek isteyen sanayiciler çatı projelerine yoğunlaştı. Önümüzdeki sene biraz daha talebin yoğunlaşacağını düşünüyorum. Sanayicinin talebi ile kurumsal taraf olgun bir pazar haline gelerek oturdu. Biz de ağırlıklı B2B çalışan bir şirketiz, böyle de yolumuza devam etmeyi planlıyoruz.
    Önceliğimiz pazardaki ana panel ve invertör talebini karşılamak. Büyük tesisler başta olmak üzere yoğunlaştığımız bazı sektörlerde başarılı ilerliyoruz.

Geçen yıl kaç MW'lık panel sattınız, bu yıl ne hedefliyorsunuz?

2022 yılında yaklaşık 600 MW'lık bir ürün satışı gerçekleştirdik. Satışların yarısını kendi markamız ZES oluşturdu. 2023'te bu 600 MW'ı 1000 MW'a (1 GW) çıkartma hedefimiz var. Bu miktara ilişkin bütün sözleşmelerimizi de tamamlamış bulunuyoruz.

KAP HABERLERİ 18.05.2023 (Zoren)

Zorlu Elektrik Enerjisi İthalat İhracat'ın Yeniçiftlik Depolamalı RES ve Hamitabat Depolamalı RES projeleri için yaptığı önlisans başvuruları EPDK tarafından uygun bulundu

6. Borçluluk durumu nasıl acaba?
    Sürekli faiz içeren tahvil çıkarması borçlar için mi?
    Bilanço konusunda hakim biri bilgi verebilir mi?

Borçluluk durumu nasıl acaba?

Çok fazla borç , o konuyu hiç sormayın, borçla yaşayan bir şirket, umarım bu tarzından vaz geçer bir süre sonra.. Devamlı borçlanmaya gitse de bu yılı gayet iyi geçireceğinden şüphem yok...

Borçluluk durumu nasıl acaba?

22.058.055.000.-TL.(Kısa vadeli)+27.129.598.000.-TL.(Uzun vadeli)=49.187.653.000.-TL.(Toplam borç)

Sayfa 366/440 İlkİlk ... 266316356364365366367368376416 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •