Sayfa 379/1004 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: Viop XXXIV

Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku

mesela bu dağılımda ky short gözüküyor.. ama ben böyle okumuyorum. her kurumda short long açmak mümkün sonuçta.. iş yatırımda da eminim bir sürü long poz açan ky vardır.. ama kurum net short..öyle bir dağılım olabilirdi ki mesela ilk 5 kurum yaklaşık %10 'ar pay , diğer %50 olsun.. mesela böyle bir dağılım enteresan olurdu.. ciddi volatilite beklerdim..
    viopun en karanlık tarafı bu kısım olabilir. ilk 5 alıcı satıcı aşağı yukarı birbirine denk ama diğer kısımda neredeyse 3. sırada olan aracı kurumlara eşit poz farkı var. pasta diğer kısımda çok daha büyük.

mesela düşünün bu durumda long olanlar spotta alım tarafına daha iştahlı saldırmalı. karlarını katlamalı. ama öyle de olmuyor.

bofa hatırlarsınız haziran vade sonunda 50 bin long taşırken spotta en iyi 2. satıcıydı.

2.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Amerika ile iyi ilişkiler kuracağız bu gidişle galiba ne dersiniz?

kaynak: https://t24.com.tr/haber/iletisim-ba...ksizdir,966161
    darbeyi abd yaptı diye açıktan konuşan tek yetkili süleyman soylu idi, onun da pek bi siyasi ömrü kalmış gibi gözükmüyo..

16.haz bidon-reis görüşmesinde neler konuşulduğu, hangi konularda nasıl bi mutabakata varıldığı, hangi konularda mutabık kalınamadığı bilinmiyor.. açıktan konuşulan tek şey, kabil havaalanı oldu, ama artık bazı alametler belirmeye başladı.. mesela bugün boğaziçi rektörünün alınması açık ki, bu zirvede alınmış bi karar, üniversitenin asıl sahibi ağırlığını koydu ve rektör alındı- kimi aptallar, üç beş tane kıçı kırık lgbt+ hisarüstünde olay çıkardı da, o yüzden alındı sanıyor, gülüp geçmek gerekir

tr bi şeyler verirken, abd ne verecek karşılığında ?? öyle ya, bi anlaşma varsa karşılıklı bi şeyler olmalı- ve bizimkilerin talep edebileceği tek şey, döviz saldırısının durdurulması.. döviz düşmeye başlarsa, enflasyon düşer, faizler düşer, inovasyon ve teknolojik yatırımlar artar, unicornlar çıkar, toplumsal refah yükselir.. döviz kuru, türk ekonomisinin aşil topuğu

siyah kemal abd başkanı niye bu ülkedeki bir üniversitenin adını ve hatta rektörünü bilsin ve hatta niye görevden alınmasını istesin.

rüyalarda yaşıyorsun.

allah'a kullukta, rabbi bilmekte sorun yok. kula kulluk etmeyin.

4.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    darbeyi abd yaptı diye açıktan konuşan tek yetkili süleyman soylu idi, onun da pek bi siyasi ömrü kalmış gibi gözükmüyo..

16.haz bidon-reis görüşmesinde neler konuşulduğu, hangi konularda nasıl bi mutabakata varıldığı, hangi konularda mutabık kalınamadığı bilinmiyor.. açıktan konuşulan tek şey, kabil havaalanı oldu, ama artık bazı alametler belirmeye başladı.. mesela bugün boğaziçi rektörünün alınması açık ki, bu zirvede alınmış bi karar, üniversitenin asıl sahibi ağırlığını koydu ve rektör alındı- kimi aptallar, üç beş tane kıçı kırık lgbt+ hisarüstünde olay çıkardı da, o yüzden alındı sanıyor, gülüp geçmek gerekir

tr bi şeyler verirken, abd ne verecek karşılığında ?? öyle ya, bi anlaşma varsa karşılıklı bi şeyler olmalı- ve bizimkilerin talep edebileceği tek şey, döviz saldırısının durdurulması.. döviz düşmeye başlarsa, enflasyon düşer, faizler düşer, inovasyon ve teknolojik yatırımlar artar, unicornlar çıkar, toplumsal refah yükselir.. döviz kuru, türk ekonomisinin aşil topuğu
    Çok güldüm İki cumhurbaşkanı biraraya gelmiş ve alt tarafı 40 dakikalık görüşmede rektörlerin durumunu görüşmüş Bizim mahallenin suyu akmıyordu, onu da görüşmüşler midir acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    siyah kemal abd başkanı niye bu ülkedeki bir üniversitenin adını ve hatta rektörünü bilsin ve hatta niye görevden alınmasını istesin.

rüyalarda yaşıyorsun.

allah'a kullukta, rabbi bilmekte sorun yok. kula kulluk etmeyin.
    O gadar da deel...
    Yok zenci....
    ESMER bari de...

Ne dedi aslan Garam Kemalım;"sözümün üstüne söz istemem"...
    Ben de şu fikrimi beyan edemedim,,,
    Gurban dönüşü kesilen danaların ve de goyunların parası Bencamine döner...
    Mesela ben öyle yapcem...
    Bak bu danacılarda çok yeşil oluyor...
    Nereden biliyorum!
    Hani bir zamanlar hayvan pazarlarında dolar yakıyorlardıya oradan biliyorum...
    Şimdi nemi yapıyorlar...
    Yem fiyatları 3 katına çıktı diye zır zır ağlıyorlar...
    "Su sıkan itfaiyenin hortumunu skm"..
    Neyse meramımı anlatabildim galiba...
    Sen de ırahat bırak Gara Kemalımı...
    Yazdıklarım şahsi fikrimdir,yatırım tavsiyesi içermez.Başkalarının fikirlerine göre yatırım yaparsanız zarar edebilirsiniz.

6. karakemal hocam doğru tespitlerde bulunmuş. boğaziçi konusu da dahil katılıyorum.
    sofist hocam da 40 dakika (ben 30 dk. diye hatırlıyorum) için haklı. bazı detaysız konular için belki A4 verilmiş olabilir diye düşündüm.

7. emekdar hocama da katılıyorum ama benjamini sevdiği için. dana diyince aklıma biftek geliyor. dolara bağlayamam benden bu kadar.

8. Heyetler arası görüşmeler yapılacağı söylenmişti...Sadece o zaman için değil zaman zaman bir araya geleceği belirtilmişti yanılmıyorsam.
    Kabil havalimanı için bile devamlı görüşüp duruyorlar detaylarla ilgili..

Ana toplantıda genel hatlar çizilmiştir, sonuçta ne olacağı belli.. Görüşmenin olması bile bizimkiler için kritik önenme sahipti.
    Onlar söyleyecek bizimkiler yapacak... Onlardan bir şey isteme şansımız pek yok gibi..
    Tüm kozları adamların eline vermişler...sadece biz ettik siz etmeyin modunda olan bir görüşme olmuştur..
    2018 Rahip krizi çok iyi bir örnek dışarı karşı atıp tutmalar, sonra 4 ay sonra serbest bıraktılar..
    Zaten halka, birbirine iki zıt şeyi çok iyi pazarlamayı beceriyorlar o tarafta sıkıntı yok yani..

Ha bir şeyler aldığımızı iddia edebilen varsa, F35'leri ve Fetoşgillerin liderini oradan alabildiğimiz zaman kabul ederim...

Sayfa 379/1004 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479879 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •