Sayfa 387/1230 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Bende bulmuştum bu verileri. 2016'kasim ayından Mayıs 2019 sonuna kadar enflasyon %43.68 olmuş. Benim portföyün benim hesaplamalarima gore %68 getirisi var.Bist100 ise %20 getiri elde etmiş.
    Benim hesaplama formülü ise şöyle;
    Kasım ayı sonu değeri 100 TL Aralık ayı değeri 120 TL ise . Aralık ayında 10 TL katkı varsa Kasım sonuna 10 TL ekliyorum 110 oluyor.
    120-110 /110= %9.09 getiri olur.
    Her ayın sonunda böyle hesaplayinca 100 TLlik degerin üstüne aylık getiri yüzdelerini koyunca %68 lik bir getirisi oluyor portföyün.
    Arkadaşlar böyle bir hesaplama ne kadar doğrudur. Enflasyonu ve Bist100 yenmiş oluyor portföy.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    mavi kuş kullanıyor musunuz ?
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

2.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    mavi kuş kullanıyor musunuz ?
    Evet @yortsavul53

gençler bilmez, ahmet mergen ekotürk de imkb nin ilk tahta yıllarından bahsediyor. o zamanlar süre 2 saat idi, broker işlem yapmak için tahtanın sırasına girerdi. sıra ona geldiğinde fiyat ne ise ondan alınır, satılırdı. fiyatı uygun bulmaz vazgeçerseniz , sizin için sonra sıraya girmezdi. diyelim 2000 lot eregli hissesi aldım, onu akşam mehmete 100 lot .... pay ederdik diye anlatıyor. bizde memlekette bir kuyumcunun üst katında telefonla zaman zaman bağlanır, broker hangi tahtada , fiyat kaç diye sorar, yaklaşık bir fiyat söylenirdi. hesapta kuyumcu üzerineydi. herşey güven üzerine yani. gençlik diyelim, şimdiki aklımla bu işlere girer miydim!

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    gençler bilmez, ahmet mergen ekotürk de imkb nin ilk tahta yıllarından bahsediyor. o zamanlar süre 2 saat idi, broker işlem yapmak için tahtanın sırasına girerdi. sıra ona geldiğinde fiyat ne ise ondan alınır, satılırdı. fiyatı uygun bulmaz vazgeçerseniz , sizin için sonra sıraya girmezdi. diyelim 2000 lot eregli hissesi aldım, onu akşam mehmete 100 lot .... pay ederdik diye anlatıyor. bizde memlekette bir kuyumcunun üst katında telefonla zaman zaman bağlanır, broker hangi tahtada , fiyat kaç diye sorar, yaklaşık bir fiyat söylenirdi. hesapta kuyumcu üzerineydi. herşey güven üzerine yani. gençlik diyelim, şimdiki aklımla bu işlere girer miydim!
    şimdi gözaltı pazarı ve piyasa öncesi işlem platformu da yakın mantıkla çalışıyor. ayrıca borsada erken dönemde krizler bu müşteri bazında saklama yerine kurum hesabında havuz şeklinde saklamak yüzünden çıkmış. kötü niyetli birkaç broker piyasayı çok çarpmış. tavandan alıp tabandan satarak. aynı bugün 250 istediğiniz evi emlakçının 275e satıp 25i cebe atması gibi. hatta bu işler yüüznden aracında vurulduktan sonra aracıyla yakılan diş protezinden teşhis edilen gömlekçi broker da var. yani demek istediğim eski günler ama pek de güzel günler değillmiş o zamanlar şimdiye oranla.

5.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Evet @yortsavul53

ben kulanmıyorum.... orada özgür demirtaş'ın öğrencileri diye bir hesap olması lazım.... onlara mention atın , nasıl hesaplarım falan diye... ya da ona benzer hesaplar var ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
    Arkadaşlar her bıyıklıyı amcanız sanmayın. Burda performansından ve kazancından hemen hemen emin olduğum tek kişi sn.dudu.Yılların Uv yatırımcısı.Diğer kazandığını ve stratejilerinin doğru olduğunu iddia eden adamlar doğruyu da söyleyebilir,yalanda söyleyebilir.Siz sanal alemde her yazılana kuşku ile yaklaşın.Bu açıdan bakınca sahafbey in kuşku duyması gayet doğal.

Kişilerin yorumlarından yada kazandıkları ve kaybettiklerinden ziyade UV yatırım stratejilerini incelemek gerekir.Yok şu kadar hisse aldım sattım, yok viop ta şunu yaptım, yok yıllık karım bu denmesinin size hiçbir faydası yok.doğru yada yanlış size fayda sağlamaz.Siz kendi stratejinizi uygulamaya bakın.Yalnız şu kadarını söyleyebilirim sağlam hisselerde UV yatırım yapanların 10-15-20 yıl ve üzerindeki yatırımlarda en yüksek getirileri sağladığı bir gerçektir.Bu konuda önemli olan temeli sağlam,patronu sağlam hisselere yatırım yapmaktır.
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    Biraz nostalji yapalım....eski dergiler buldum Bursa'daki evde.
    Tempo dergisi Eylül-Ekim 1991 yayınlarıdır. Derginin fiyatı 6000 TL.

Mevduat faizleri %78'lerde.. Şirketlerin değerleri komik seviyelerdeymiş

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. Çoğu şirket şu anda bist de yok

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

Sayfa 387/1230 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •