Sayfa 397/819 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon
Arama sonucu : 6549 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: SASA - Sasa Polyester

1.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Burada 2-3 kişi gerçek yatırımcı, mesela sabutayı tanıyorum, Akdeniz tarafından bir kardeşimiz, önce isdemir Ereğli alıyordu sonra sasa ya geldi, canmert de öyle, eski Ereğli isdemir yatırımcısı. Fakat gerçek olmayan gerçekten fazla yazıp çizen var. Çoğunlukla bunlar evrene mesaj gönderenler, boşluğa yazanlar.
    Eski Ereğli değil bende şu anda da var
    Ereğli+Ford yüzde 50
    Sasa+Hekts yüzde 50

2.  Alıntı Originally Posted by Subutay Yazıyı Oku
    50 lira olacağı zaman aralığı yok diye düşünüyorum. Zira emin olmayarak bildiğim kadarıyla, şubatta bedelsiz bölünme açıklayacak Sasa. %350 bedelsiz söylemleri varken çok zor bu aralığa gelmesi diye düşünüyorum.
    sayın subutay , sizinde dediğiniz gibi %350 söylemleri, ama sadece söylem , insanların kalbinden geçen ah keşke şu karlılığa istinaden bu kadar bedelsiz verse diye yüksek sesle dua etmesi gibi bişey bu, ama bedelsiz hesaplamaya kalkarsan ,bedelsiz hakkı kesinlikle bu kadar çıkmıyor ,ama tabii şirket karar alır özsermayeyi bu kadar yükselteceğiz derse o ayrı konu , gönül isterki keşke o kadar verse ama hesap kitap realite başka çıkıyor maalesef

3.  Alıntı Originally Posted by hep kazan Yazıyı Oku
    beyler merhaba ,
    bi şeyi iyi analiz etmekte fayda var
    patron sasanın fiyatı pahalı dedi ve söylediki kendisi 80 lirada satmış
    bu demek değilki sasanın ederi 80
    adam sasayı 60 liradan 80 çıktığında ,80 lirayı zirve düşünerek bu fiyattan satmış
    demekki ederi 60 düşüneceksin
    ederi 60 ise tahtacı ederinin altında piyasadan toplama hedefi güdecek
    tahminim 40-50 liaralar toplanacağı fiyatlar olacak
    tabi bu benim düşüncem
    ben 186 dan düştüğünde satmadım ama patronun haberini okuduğum aynı gün bende bu düşünce gelişti ve yakınımıda arayarak o gün hisseyi sattım 126 liradan ,daha sonra bi kaç defada al sat yaparak maliyeti daha da düşürdüm
    kimseyi yanlış yönlendirip vebal almak istemem ama düşüncem ve şahsi görüşüm budur 100 lira altı kapanış yapınca düşüncem şekillenmeye başladı diye aklımdan geçti,
    o fiyatlara gelirse tabiki orda kalmayacak hisse toplanıp ortaklık haberi düşer sonra ver elini 200 üstü
    ama beklemek yerine satıp alttan almak daha mantıklı değilmi 10 lira dahi alttan alsan hisseyi ciddi bi kar yazıyorsun hisse adediyle çarptığında
    patron konuştuğunda satıp bu fiyatlardan aldığınızı bi düşünün hele
    kimseyi etkilemek istemem ama 80 liralar dahi kırılabilir ve 40-50 lişralar görülebilir bilginize
    yatırım tavsiyesi değildir ,düşüncelerimi paylastım ortaklarımla

arkadaşlar merhaba,
    ben sasaya 4 buçuk liradan girdim yaklaşık 5 senedir sasacıyım ,
    sasayı tanıyalı tek hissedeyim , parayı hiç 2 ye bölmedim ,sasa konusunda fanatiğim ,ölene kadar sasacı kalacağım yaş 54 yani amaç temettü...
    sadece yataya bağladığında yada 1 kaç günlük düzeltme yapacağı zaman grafik analizine göre satar aşşağıdan alırım ,
    yada sattığımda farklı bi hissenin 1 -2 günlük yükseliş grafiğini yakalarsam oraya girer yükselişinden kar eder sonrada sasayı daha ucuz bi yerden yerine koyarım ,çift taraflı kar ederim , yıllardır bu hep böyle , ama tilkinin dönüp dolaşacağı yer hep kürkçü dükkanı olur ,
    ben çok fazla yorum yapmam çok nadir yorum yaparım son 2 senedir hiç yorum yapmadım mesela, ama burada okuduğum yorumlarda bazı arkadaşlarımın hisseyi alıp sadece beklediğini görüyorum , sadece hisse yükselişinden kar ediyorlar ,
    bende iyi niyetle yazdım ,istedimki sizlerde benim gibi yukardan satıp alttan alıp lot yükseltin kar edin, sadece iyi niyetti,benim bu işten bi çıkarım yok ,,yorumlarda gönüllü portföy yöneticiliği yaptığım yazılmış,
    iyilik yap denize at derler ....
    sasa tavan tavan giderken 186 da tavan bozduğunda ablamı arayarak 182 de sattırdım ve ogün taban oldu onun herhangi bi nakit darboğazına girmemesi için, ama ben bekledim satmadım benim maliyet konusunda sıkıntım olmadığı için, ama ne zamanki patron konuştu işte o zaman satma zamanı gelmiş dedim ve 126 lirada satış verdm , bugün 95 lira ,30 lira hisse başına karım var eğer bugün yerine koymaya kalksam 15000 lotta 450 bin lira kar demek ,oda yaklaşık 4500 lot arttırmış olurum , ki ben bi çok defa al sat yaptım sasayı o tarihten sonra ,karım daha fazla ... 182 de burada satın desem herkesten küfür yerdim ama ablama sattırdım lotunu şu anda 2 ye katlamış durumda eğer bugün satın almaya kalksa ,bakın örneklemeler veriyorum kendimden , işi bilen hisse yükselirken değil düşerkende parasını 2 ye katlayabilir ,aslında en kolay para düşüşllerde kazanılır
    istedimki sizlerde para kazanın ,iyi niyetle yazılmış bi yorumdu benimkisi , biraz grafik öğrenmek biraz hisse gidişatını iyi analiz etmeyi geliştirebilmek insana çok şey kazandırır ,hiçkimse lot artırıp kar edip gelip benimle karını paylaşmayacaktı , bu işten bi çıkarım yok sadece iyi niyetti altını tekrar çiziyorum ...
    herkese bol kazançlar
    ytd

4.  Alıntı Originally Posted by beetlejuice Yazıyı Oku
    İyi akşamlar Sasa ,

Araştırmak , okumak , tavsiye almak güzeldir.

Herkes biraz çabalasa , sahip olduğu hisse(ler)in desteklerini , dirençlerini , obo yu , tobo yu , flama yı , 2li dip , 2 li tepe etc… kolaylıkla öğrenebilirler.

2017 den beri sasa’yı alır/satar ve tutarım. Maliyetim şu anda ekside.

Unutmayalım ki bazen 2TL lik hisse pahalı , 50TL lik hisse ucuzdur.

Çakır kardeşimizin paylaşımlarını ben de takip ediyorum. Ancak benim grafikte extreme bir durum olmazsa 60-65 ler gözükmüyor. Alt kanalda 80-82 üst kanaldı ise 100-110 görünüyor bir süre daha.

Elbette , ocak sonuna doğru spk yaptırımın bitmesi hacim de yükselişe ve fiyatta hareketlenmeye sebep olabilir.

Herhangi bir iyi kap haberi hisseyi yukarılara çekebilir. İlk fabrikanın bitimi yaklaştı , yumurtalık , yabancı ortaklık , kar durumu , nisan bedelsiz beklentisi gibi…..

Her zaman düşündüğüm gibi ; tek hisse vezir de edebilir , rezil de edebilir. Onun için farklı sektörlerden sağlam güzel hisselerimiz var.

Asl olan hemen zengin olmak değil , yatırımcı olmaktır diye düşünüyorum.

Herkese bol kazançlar
    Sewgiler
    Beetlejuice
    sayın hocam aydınlatıcı bilgiler için teşekürler yorumlarınız taktire aşikar ayrıca sasa ve hektasda ortağız kazancınız daim olsun.

5. Günaydın Sasa

[ Sayın Hep Kazan] benim gibi yıllardır bu hissede olduğunuzu söylüyorsunuz. 350% bedelsiz bir söylem değildir 2023 yılı için.
    Patron 2022 genel kurulunda yatırımlar tamamlanıncaya kadar temettüi vermeyeceklerini beden sizde ilerleyeceklerini söyledi

350% bedelsiz kısa bir hesaplama işidir. Çok basittir. Bunu siz de kolayca hesaplayabilirsiniz yıllardır bist te yatırım yapıyorsanız.

[Sayın Aytunç] benim grafik bakışıma göre 60-65 ler yok extreme bir durum olmazsa. Şu anda herkes sıraya karşı yani patrona karşı kendine göre haklı olarak bir tepki gösteriyor. Kimse şirketin yapacaklarından planlarından yatırımlarından bahsetmez oldu

Her zaman dediğim gibi sabır ve zaman en büyük hazinedir

Herkese bol kazançlar

6. Yatırım danışmanlarımız çok iyi niyetli... bundan hiç şüphem yok...
    Bizim elimizdekini sattırıp alttan almamızı istiyorlar... İyilik melekleri kardeşlerim benim...
    seviyorum onları... Çalıştığım aracı kurumdaki yatırım danışmanıma yahu senin veremediğin tavsiyeyi forumda veriyorlar, hem de nokta atışı fiyatlar ile diyeceğim pazartesi günü... bu dünya da iyi insanlar da varmış...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

7. Aynı benzer danışmanlar Hektaş'ta da türemiş... Hektaş halkı kızmış ve sktr etmiş onları... ayıp etmişler...
    Böyle beleş değerli yatırım danışmanlarına hiç öyle davranılır mı... zalim hektaşçılar...

8. Çakır, pazartesi hal ve hareket tarzımı belirlemek için yorumlarını sabırsızlıkla bekliyorum... pazar akşamı mutlaka yaz ki ona göre hareket edeyim. Yatırımcı olabilme yolunda ilerlemeye çalışıyorum... Allah bin kere razı olsun iyilik sever danışmanlarımızdan...

Sayfa 397/819 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •