Sayfa 4/247 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1972 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ODAS - Odaş Elektrik

1. Güzel bir gündü, herkese iyi haftasonları.

2. Cante piyasa değeri 41 milyar TL oldu. Bizimkisi ise iki gündür güzel gidiyor ama yeni auf düzenlemesi ile bu fiyatlar gerçekten düşük kaldı. Odas için yeni düzenleme şapkadan çıkan tavşan oldu. Bir de Cante paylarının az da olsa bir kısmının kurumsal yatırımcıya iskontolu satışı ve buradan gelen kaynakla madencilik. yenilenebilir enerji gibi alanlarda yatırım ya da hisse geri alımı olsa (böylece patronların Odas’taki payı da artar) şapkadan ikinci tavşan da çıkar.
    "Su gibi olmalısın. Kırılmamak için bükül, düz olmak için eğril, dolmak için boşal, parçalan ki yenilen." Lao Tzu

3.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Cante piyasa değeri 41 milyar TL oldu. Bizimkisi ise iki gündür güzel gidiyor ama yeni auf düzenlemesi ile bu fiyatlar gerçekten düşük kaldı. Odas için yeni düzenleme şapkadan çıkan tavşan oldu. Bir de Cante paylarının az da olsa bir kısmının kurumsal yatırımcıya iskontolu satışı ve buradan gelen kaynakla madencilik. yenilenebilir enerji gibi alanlarda yatırım ya da hisse geri alımı olsa (böylece patronların Odas’taki payı da artar) şapkadan ikinci tavşan da çıkar.
    İstese 2023 te rahatlıkla yeni yatırımlar yapabilir üstelik finnsman kaynağına ihtiyaç duymadan şirketin hamlesini bende 4 gözle bekliyorum ama elektrik sektörüne olacağını zannetmiyorum madencilik tarafı altın işi mahkemelik geç sonuçlanır yeni sahalarda keşfederse altın asıl sürpriz o olur gümüş bekliyor atıl şekilde antimuan kireç işi bilançoda zaten yeni kaplar kamuyu aydınlatmlı

Alıntı Originally Posted by mstfbztk80 Yazıyı Oku
    Asıl parayı vadeli tarafta vuran vuruyor 1 e 10 hemde long pozinyondakiler Mart ayından beri milyarder olmuştur herhalde kldıraçta
    Vadeli işlemleri bilsem girerdim. Öğrenmek lazım aslında.
    ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    MUTLULUĞUN SIRRI ÖZGÜRLÜKTÜR. ÖZGÜRLÜĞÜN SIRRI CESARETTİR/EN ACIMASIZ HAYVAN İNSANDIR.

https://www.tradingview.com/x/90v6uXv2/

https://resimyukle.io/r/X4d50kPqqO

Yıl sonunda birçok kişinin beklemediği karlar gelebilir. Yolumuz uzun teknik olarak beklenti yukarıda ama temel olarak beklenti daha fazla. Rüzgarı arkasına alan odaş yetkililerinin yapması gereken birkaç aksiyon olabilir.

Yatırım kararı, altın madeni ile sağlan gelişmeler, hisse geri alım programı son olarakta ilk 3 gelişme olmayacaksa temettü açıklayabilirler.

Tüm yatırımcılara hayırlı olsun. Uzun zamandır bugünleri bekledik ve beklemeye devam edeceğiz.
    ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
    MUTLULUĞUN SIRRI ÖZGÜRLÜKTÜR. ÖZGÜRLÜĞÜN SIRRI CESARETTİR/EN ACIMASIZ HAYVAN İNSANDIR.

6. Dostlar kaldıraç işine heves etmeyin. İşlemlerini oradan yapan birisi olarak Odaş ilk radarıma girdiğinde yani fiyat 2.25 tlyken Spottan alım yapıp bekleseydim şu anki kazancımdan çok daha ileride olurdum. Davulun sesi uzaktan hoş gelir vadeli ile spot bambaşka psikolojiye sokar insanı. Spottaysan örneğin Putin Ukraynaya girdiğinde amaan ne olacak en kötü 1 ay sonra toparlar der geçersin ama vadelide yakalandıysan adama Rus kanalları izlemeye başlatır ne gelişme oluyormuş falan diye. Vadelide kazanırken aldığın o muhteşem haz aslında seni batmaya hazırlayan şeydir. Vadelide en az 3 kere komple batmadan uzun vadeli sürdürülebilir kazanç hayali kurmayın imkansızdır.

EPDK elektrik piyasasında lisanssız üretim yönetmeliğinde değişikliğe gitti -AA

EPDK elektrik piyasasında lisanssız üretim yönetmeliğinde değişikliğe gitti

ANKARA (AA) - Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), bir veya birden fazla tüketim tesisi için birden fazla üretim tesisi kurulmak istenmesi halinde, farklı görevli tedarik şirketi bölgesi sınırları içinde de üretim tesisi kurulabileceğini bildirdi.

Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğe dair yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, tüketim tesisleri ile mahsuplaşmak üzere kurulacak üretim tesisleri, farklı dağıtım bölgelerinde olabilecek. Böylece daha önce tüm üretim tesislerinin aynı görevli tedarik şirketi bölgesinde bulunması şartı kaldırılmış oldu.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    Cante piyasa değeri 41 milyar TL oldu. Bizimkisi ise iki gündür güzel gidiyor ama yeni auf düzenlemesi ile bu fiyatlar gerçekten düşük kaldı. Odas için yeni düzenleme şapkadan çıkan tavşan oldu. Bir de Cante paylarının az da olsa bir kısmının kurumsal yatırımcıya iskontolu satışı ve buradan gelen kaynakla madencilik. yenilenebilir enerji gibi alanlarda yatırım ya da hisse geri alımı olsa (böylece patronların Odas’taki payı da artar) şapkadan ikinci tavşan da çıkar.
    41+9=50 milyar yaklaşık,,,kömür değerlemesi ise belli.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

Sayfa 4/247 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •