Sayfa 4/536 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4473 madde; 25 - 32 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3

Türkiyenin içinde bulunduğu şu ortamda Deva'nın satılması hiç akıllıca olmaz. 2023 te kuvvetle muhtemel bir Miilet İttifakı hükümetinin batı desteğini de arkalarına alıp sorunları iyi yönetebilmesi ile
    birkaç sene içinde not arttırımları ile de desteklenecek olumlu hava sonrası Deva nın satışı gündeme gelebilir.Bu dönemde olası büyük döviz girişi ile geçmişte olduğu gibi TL nin değer kazanması Deva'yı USD olarak çok daha yüksek değerlere taşıyacaktır. Sonuçta fırtınadan sonra kıyıya ulaşacağız diye bekleyeceğim.

3. Herkese iyi günler.
    İlk olarak portfoyumun yaklaşık %40 i deva.
    Sirket ne kadar iyi olursa olsun, şirketin sahibi güven vermiyorsa, fiyatlama konusu her zaman sıkıntıdır diye düşünüyorum. Bu söyleyeceklerim tamamen kendi fikrim olup her hangi bir bilgi veye duyuma bağlı değildir. Dediğim gibi güven ve şu ana kadar herzaman yatırımcılara bilgi konusunda ketum davranması beni herzaman çok uzun vadeli bu sirket özelinde yatırımdan uzak tutmuştur. Sanki sirket satilincaya kadar mecburiyetten bu duruma katlaniyormus gibi hissettiriyor.
    https://uzmanpara.milliyet.com.tr/ha...-yapacak/3863/
    Bu yazı bence bu sirket uzun vade yatırımcısı için en büyük sıkıntıdır. Yeteri kadar fiyatlanmamasinin bence arkada yatan sebebi yine söylüyorum BENCE budur. Temettü vermekte bile %20 yi kaale almayan sirket, satış sürecinden önce böyle bir hareket yaparmı? Sirket sahibine
    GUVEN EN ONEMLI kriterdir.

4. ilaç sektörü firmalarının kamu idaresinden 4 talebi var (resmi olarak gündeme geldi ve kabine üyelerine taleplerini iletmekteler; zaten medyada da çıktı):
    1-zam için şubat ayını beklemeyelim
    2-mevcut kur gidişatına göre hesaplanan %38lik rakam 2022nin tamamı için mevcut piyasa kuru seviyesinde yeterli değildir.
    3-kur güncellemesini yılda 1 kez değil, daha dar aralıklarla; örneğin, 6 ayda 1 kez yapalım
    4-kur hesabı yapılırken, ortalama kur seviyesini bu yıldan itibaren %60tan %70e çıkaralım.

4 nolu maddenin etkisi tek seferliktir ve 2 nolu madde ile aynı hedefi içermektedir (daha yüksek ilaç fiyat kuru)

5. https://www.bloomberght.com/eczaciba...asmasi-2295053

haber değeri bakımından "rölativitede/izafiyette denge" diye bir kavram olsaydı; Deva, onca kanser ilacını geliştirken haber olmazken (Deva, bunları haber yapmazken, desek daha doğru), bu konu da hiç haber olmazdı.. bu konu haber oluyorsa, Devanın geliştirdiği onkoloji ilaçları yılda 3-5 kez haber olurdu..

6. #GENIL - Şirket tarafından Stimusil Inc.’in 138.149 adet payının (%10,75) pay başına 5,41 dolar fiyattan 747.496 dolara alınması için Hisse Alımı ve Hissedarlık Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
    İLAÇ KONUŞULURKEN,ŞİRKET SATIŞLARI DAHA ÇOK OLUYOR SEKTÖRDE,İLGİNÇ

Bu hafta yayınlanan e-reçete de piyada bulunmağı için pasife alınan ilaçlar var.
    Listede dikkatimi çeken 2 ilaç oldu.
    1-Revlimid 5/15 mg
    2-Jakavi-- Henüz ilacımız yok fakat etken maddesini (ruxolitinib) üretmiştik diye hatırlıyorum.
    Meydan Deva ya mı kalıyor bu durumda.

Sayfa 4/536 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •