Sayfa 4/133 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon
Arama sonucu : 1064 madde; 25 - 32 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

--2 ay kadar önce 6 ay süreli borçlanmayı %27.5 faiz oranı ile yapar iken; dün 1 yıl süreli borçlanmayı %42 faiz ile yapmış...faiz oranı ciddi yükselmiş; bu da gelecek dönemler de bilançoda faiz giderimizin belirigin artacağını gösteriyor...yurtiçi fiyatlar da ise ENAG enflasyonuna göre ilk 4 ayda yüzde 29.27 artış olmasına rağmen fiyatlar kasım-aralık fiyatlarında; üretim çok-alıcı az, yurtdışı satış da fiyatta zorlanıyor anlamı çıkıyor...

--bu olumsuzluklara rağmen kar etmeden çıkmak yok bana...

--kaliforniyada salçalık domates üretiminin düşme ihtimali ve artacak döviz kuru ile ihracatın daha karlı hale gelmesi ve KOÇ HOLD. şirketin karını yontmasının dudurması-kaldırması haricinde bana göre bir beklenti kalmadı...son bilançoda kar yontmasının azaldığı görülüyor...diğerlerini takipteyiz...

--bugün KOÇ gurubundan ayıştı; gerçi yükselişte de ayrışmıştı (yükselişe iştirak etmeyerek)...bakalım devamı gelecek mi?

--TATGD nın yurt dışı satış hasılatı ilk çeyrekte yaklaşık 16.9 milyon dolar; turşu-sebze konservis vs ihracatının pek olduğunu sanmıyorum... domates salçası ihrcatının yarıya yakını tatgd trafından gerçekleşmiş...bu ihracat rakamı ÖTS ye göre... GTS (gümrük alanlarıı ve serbest bölgeden yapılanlar dahil değil)
    Son düzenleme : ft-2; 18-05-2023 saat: 00:00.

migros 36.90 dan 31 mayısa kadar kampanya yapacakmış....böylece mayıs ayında da fiyatlar sabitlenmiş oldu...5 aylık enflasyon (ENAG a göre) yüzde 30 u geçecek...fiyat artışı yapılamıyor...

ihracat artmadığı için iç piyasada yeterli talep olmadığı için fiyat artuşı yapılamıyor anlamı çıkarıyorum...

Hasarlar büyük ölçüde tarımı etkileyecektir. 2021'de, ilçenin mahsullerinin değeri 2,3 milyar dolardı ve selin mahsullerin %41'inden fazlasını mahvedebileceği ve ayrıca 1 milyar dolarlık hasara mal olabileceği tahmin ediliyor.
    https://www.msn.com/en-ie/weather/to...rs/ar-AA1a1EuK

---KOÇ HOLD...tat gıdayı satış dahil stratejik ortak bulmak için araştırmaya girmiş diye haber geçmiş...asıl amaç satış olması lazım...

---bu satışın zamanlaması uygun mu?, borsadaki şirketlerin değeri düşmüş iken değerleme benzer şirketlere göre yapılmayacak mı?...

---daha önce ciro olarak kendinden yüzde 20-30 daha büyük olan SEK SÜT ü 2021 yılında dolar 7.342 (6 ocak 2021 satış) iken 240 milyon TL ye sattı... marka dahil satıldı...yani ucuza gitti....

--şimdi TAT ı kaça satabilecek?...

https://www.tatgida.com/Files/2018-Q4_TR.pdf

-SEK SÜT satışı anlaşması:

Bursa'daki Mustafakemalpaşa Üretim Tesisi ve Aydın'daki Söke Üretim Tesisi ile bu tesislerin üzerinde bulunduğu gayrimenkuller, söz konusu tesislerde bulunan makine ve ekipmanlar, süt ve süt ürünleri iş koluyla ilgili Sek markası dahil tüm fikri haklar, alan adları ve sosyal medya hesapları, stoklar, ilgili iş kolu çalışanları, ilgili teşvik belgeleri ve iş koluyla bağlantılı bazı tedarik ve alt yüklenici sözleşmeleri Alıcı'ya devredilecektir.

"Bu tutarın 105 milyon TL'si gayrimenkullerin bedeli, 51 milyon 756 bin 727 TL'si kapanışta devre konu olabilecek tüm stoklar için 30 Eylül 2020 verileri dikkate alınarak öngörülen tahmini stoklar değeri ve bakiye 83 milyon 243 bin 273 TL ise diğer devre konu varlıkların satış bedeli olarak belirlenmiştir. Söz konusu tahmini stok değerinin yaklaşık 20 milyon TL'lik kısmını oluşturan mamul niteliğindeki stokların alıcıya veya doğrudan üçüncü şahıslara devri konusu Kapanış aşamasında kesinleşecek olup;

https://www.ntv.com.tr/ekonomi/koc-h...EucwQrF5WVzCw#

Sayfa 4/133 İlkİlk ... 234561454104 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •