Sayfa 401/934 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 7467 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Londra merkezde

Stüdyo daire

Ayda 1850 pound kira, cam bile yok dışarısını görecek

Ayda 1120 pound alan ingiliz emekli nasıl geçinecek ?

Eyyy Rishi Sunak batırdın Londra’yı batırdın

Sana oy yok !

1970'li Yıllara kadar dolar döviz falan Türk halkı tarafından hiç bilinmezdi, yurt dışına giden çok çok az elit bir kesime küçük bir miktar dolar tahsis edilirdi, ahali parasını korumak için altını bilirdi.

1970'li Yıllardan sonra alamancılar gelip gitmeye başladı, vatandaş ve kuyumcular Alman Markı ile tanıştılar, daha sonra ahali markın değer kaybetmediğini ve hatta değer kazandığını anlayınca mark alınıp satılır oldu, tabiki Türk parasını koruma kanunu var ve sözde yasak.

1970'li Yılların sonuna doğru kaçakçılık bilhassa sigara kaçakçılığı başlayınca, bu işte geçer akçenin dolar olduğunu ahalide dolarında mark gibi değerli olduğunu anladı, hacca gidenlerde tabiki.

1980'li Yıllarda artık topçular, popçular, turizm falan derken doları iyice belledik, The Rahmetli de baktı Türk parasını
    koruma kanunu falan palavra vatandaşın döviz taşımasını serbest bıraktı.

İşte dolar gaymenin hikayesi bu şekilde hakim bey, memleketin a. konmasında benim hiç bir dahlim yoktur, ben sadece dolar gayme topiğine yazan sade bir vatandaşım, başka da bir şey söyleyeceğim yoktur.
    Son düzenleme : reha kaya; 06-04-2024 saat: 17:29.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    altın 2300-2400 usd hedef noktamıza ulaştı.. bugün itibariyle 2/3'ünü satıp, usd ye geçtik.
    Cok yerinde bir hareket, hayirli olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Bu Sakarya Düzce Kocaeli batıda olmasına rağmen Ak partisinden şaşmıyorlar..Özellikle Kocaeli beni çok şaşırtıyor.Sanayinin dolayısıyla işçi kesiminin yoğun olduğu bir bölge halbuki.
    Yok yanılıyorsunuz sanayi falan değil ''CEMAAT SEKTÖRÜ'' çok gelişmiştir orada..

5. DEM PARTİ'NİN OY VERME TERCİHİ HUSUSU
    Bu konunun da toplumda uzun zamandan beri süregelen ''ALGI OPERASYONU'' nun bir parçası olduğunu düşünüyorum. Hemen hemen herkes DEM'in CHP'ye oy verdiğini söylediği şu ortamda ben tam tersini söylüyorum. DEM'linin büyük bir kesimi bence akape ye oy verdi. Neden; Dünyanın hiç bir ülkesinde kendinden olmayana bu kadar zulüm eden bir lider yoktur. Bu kadar hayat pahalılığı ve gelecek endişesinin olduğu bir yerde akape %35 oy ALAMAAZZ.. Akıl, mantık ve bilim bunu kabul etmez.

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Yok yanılıyorsunuz sanayi falan değil ''CEMAAT SEKTÖRÜ'' çok gelişmiştir orada..

Her halde şaka yapıyorsunuz, Düzce ve Sakaryayı bilmem de Kocaeli sanayi şehridir.

Bunlar sadece Türkiyede ilk yüze giren firmalar, ilk 500'de 79 firma var.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Her halde şaka yapıyorsunuz, Düzce ve Sakaryayı bilmem de Kocaeli sanayi şehridir.

Hocam yine ironiyi anlamamışsın.. Ne diyeyim..

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Bu 3 ilde de en yoğun cemaat faaliyetleri yürütüldü yıllarca. Bu fabrikalarda çalışmak demek cemaat kapısından girememek anlamına gelmez herhalde..

Sayfa 401/934 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •