Sayfa 406/742 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon
Arama sonucu : 5932 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. şirket kabuk değiştiriyor.. henüz yolun başında olabiliriz
    20 yıldır borsadaki şirket dünkü suwenle suntk ile hatta rubenisle bir tutmamak lazım
    boşanma olayları biraz zorlamışa benziyor patronu ama toparlar
    aslında akçadan çok menderese ağırlık verdi.. burayı holding gibi kurguladı.. enerji ve tarım operasyonları..

sermayemiz çok az bence 13usd..

en abartı düşünen en fazla hayalci yaklaşan benim bile hayallerimi aşabilir rakamlar

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben de 3-4 yıl önce miydi 1.20 lerden bir iki arkadaşıma da aldırmıştım, artık yürür bu diye.
    1.50 görüp geri gelmişti, borç döngüsü nedeniyle 1.00 in altına düşünce takibi bırakmıştım.

Aslında ilk çeyrek bilançoyu görünce hemen almak istedim ama geçmişte attığı fake nedeniyle dur bir bilanço dönemi daha bekle kaçmıyor ya dedim. Nitekim 6 Aylık bilanço sonrası pahalı da görünse 5.36 lardan başlayarak almaya başladım. Ortalamam 5.88.

Ancak hiç sorun değil.

Borsada en iyi kazandıran şirketler, yatırım yapan, yüksek borçla zarar yazan, sonra yatırımların sonuçları alınarak kâra geçen ve karlılığını sürdüren şirketlerdir.

Aksen i 2-3 Yıl önce almaya başladığımda (ilk maliyet 1.40) borçlarını döviz bazında azaltmaya, kârlı işlere imza atmaya başlamıştı.
    34 Lerde tamamen bıraktım artık ama 40 lara yükseldi bile.
    Bir arkadaşıma AKSEN i bölünmeden önce 11 den aldırdığımda tereddüt etmiştim ama onun maliyeti 5.5 ve bugün 40 lar görüldü.

Demem o ki bazılarına 6-7 ve belki 10 dan almak pahalı gelecektir. Fakat her yükseldiğinde keşke alsaymışız diyecekler olacaktır.
    Ben 3 lerden almadığım MNDRS i 5 lerden alırken hiç tereddüt etmedim.
    Önermeler doğru ise sonuç da doğru çıkar.
    Yeter ki burada bir çok arkadaşın da vurguladığı önermeler doğru çıksın. Yükselişte süreklilik kaçınılmaz olacaktır.

Herkese iyi geceler, bol kazançlar

2.  Alıntı Originally Posted by meteor78 Yazıyı Oku
    İlk 6 aya paralel performans gösterip, yılı 1.5 milyar TL civarı favök ve 600 milyon TL civarı net kar ve 2.5 milyar civarı net borçla bile kapasak 20 TL bu büyüklükte bir şirket için normal fiyatlamadır. Ama döviz borcu nedeniyle iskonto olması da muhtemeldir. İlk 6 aydan çok daha iyi sonuçlar gelirse o zaman fiyatlama da daha yukarı gider. Özellikle ev tekstili için 3 çeyrekteki Denizli ihracat rakamları çok olumlu. Bir de Amerika’ya ihracat artmışsa efsane olur.

https://twitter.com/fintables/status...UCRwZVsdiKbIZQ
    Bunu beğendim. Net borç hariç, daha aşağı olmalı. Eline sağlık sayın meteor78.

3.  Alıntı Originally Posted by kreon Yazıyı Oku
    Yalnızca tekstilden 350 gelebilir demiştim,230 gıda 90 da enerjiden gelese 650 civarı favök 3 .çeyrek için müthis olur borçlarda döviz açık pozisyonunda yüzde 25 azalma bekliyorum ,,
    Çok iyimser oldu ortak, Rıza beye de çok yük bindirmeyelim.

4. baklacı Toplam Üretim: 304,25 MWh
    akça Toplam Üretim: 513,91 MWh
    Aliağa Toplam Üretim: 389,37 MWh
    tosunlar Toplam Üretim: 35,73 MWh
    menderes ges Toplam Üretim: 48,99 MWh

5. günlük rekor olabilir üretimde..

6.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    şirket kabuk değiştiriyor.. henüz yolun başında olabiliriz
    20 yıldır borsadaki şirket dünkü suwenle suntk ile hatta rubenisle bir tutmamak lazım
    boşanma olayları biraz zorlamışa benziyor patronu ama toparlar
    aslında akçadan çok menderese ağırlık verdi.. burayı holding gibi kurguladı.. enerji ve tarım operasyonları..

sermayemiz çok az bence 13usd..

en abartı düşünen en fazla hayalci yaklaşan benim bile hayallerimi aşabilir rakamlar
    Kendinize haksızlık yapıyorsunuz. Benim hayalleri duysanız, çok muhafazakar olduğunuzu düşünürsünüz. Mesela, 2023 12 aylık bilançoda 1,5 milyar net kar ve arkasından 15 fk ile işlem gören bir menderes hayali.

Not: Kimse bu hayali ciddiye alıp pata küte tahtaya dalmasın. Adı üstünde; "Hayal" kuruyoruz sadece
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

7.  Alıntı Originally Posted by minikyatirimci Yazıyı Oku
    baklacı Toplam Üretim: 304,25 MWh
    akça Toplam Üretim: 513,91 MWh
    Aliağa Toplam Üretim: 389,37 MWh
    tosunlar Toplam Üretim: 35,73 MWh
    menderes ges Toplam Üretim: 48,99 MWh
    Yarın veya öbür gün bunu geçeriz

8. 2021 yılında baklacı:

Toplam Üretim: 101.929,10 MWh

Sayfa 406/742 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506 ... SonSon

Yer İmleri