Sayfa 414/1000 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,305 - 3,312 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by AntalyaDR Yazıyı Oku
    Çok büyük laflar bunlar...ama nerede o devirler...mangal gibi yürek lazım...

Ama şahsi olarak ben casus takaslarına karşı değilim... karşılığında alınan kim yada ne?...olacak....beni tek tatmin edecek Türkiye'nin ABD tarafından yeni Çin yada G.Kore seçilmesi olabilir...o da bir rahip bukadar edermi...Feto muhabbetinden sonra ABD ye ne kadar güvenilebilir....🤔
    Papazın ederi dolara bakınca, aşağı yukarı 1 lira olarak, belli oldu

https://www.youtube.com/watch?v=S9DhlJQ4PiY

2.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Merkez bankalarını politika yönetir derken misal amerikan devleti FED i kontrol edebilir mi.FED malum özel bir banka ,amerikan hükümeti hadi bakalım bana para lazım oldu bana şu kadar milyar dolar bas deme hakkına sahip mi.Değilse özel bir banka olan FED mi güçlü amerikan hükümeti mi.2008 de kim kimi kurtardı,öyle ya ortalığı toparlama gücü kimdeyse o güçlüdür.Parababaları 1900 lü yıllardaki gibi güçlü değil devletleştirildiler sözünüzü de anlayamadım.Genelde bu adamlar çok ortaklı uluslararası şirketlerde gene değişik şirket ve fonlar aracılığıyla etkinler.Pek çok vakıf ve fon onların.Vergiden kaçmak için kurdukları vakıflar bizim demiyorlar.Arada bil gates şu bu çıkıyor paramın şu kadar milyar dolarını şu vakfa hibe ettim falan.E o vakıflar kimin acaba.Vakıflar en büyük ve organize vergi kaçırma yerleridir.Ve vakıflardaki paranın gerçek sahiplerini bilemezsiniz,yönetim kurulu mütevelli heyeti vardır.O heyet de asıl paranın sahipleri tarafından yönetilirler.Zaten bu gruplar paranın mutlak hakimi de dertleri artık para değil.Dertleri artık güç,dünyayı tek elden ve kendileri tarafından kendi istedikleri sistemle yönetilsin istiyorlar.Bu planlarını zaten 1800 lü yıllarda yazmışlar,aşama aşama uyguluyorlar.Şimdi de yönetiyorlar da şu anda güç dağınık ellerde ,ilerde ayan beyan tek merkezde toplamayı düşünüyorlar bence.Neyse bu akşamlık bu kadar komplo teorisi yeter fazla kafa şişirmiyeyim arkadaşlar.
    FED bence tamamen Amerikan devletinin kontrolünde ve Amerika'nın çıkarları için var. 1914'lerdeki özel banka yapısı bugün için geçerli değil. Evet acil bir durumda Amerikan devleti FED'e para bastırabilir ve kullanabilir. Bunun çok fazla örneği var. 2008 emlak krizi (5 Trilyon dolar basıp bankalar kurtarıldı). Daha eski bir örnek 200 milyar dolar banknot basılarak Irak savaşından önce Irak ordusunun komutanlarına dağıtıldı. Amerikan ordusu savaşmadan Irak'a girdi.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    FED bence tamamen Amerikan devletinin kontrolünde ve Amerika'nın çıkarları için var. 1914'lerdeki özel banka yapısı bugün için geçerli değil. Evet acil bir durumda Amerikan devleti FED'e para bastırabilir ve kullanabilir. Bunun çok fazla örneği var. 2008 emlak krizi (5 Trilyon dolar basıp bankalar kurtarıldı). Daha eski bir örnek 200 milyar dolar banknot basılarak Irak savaşından önce Irak ordusunun komutanlarına dağıtıldı. Amerikan ordusu savaşmadan Irak'a girdi.
    Yanlış biliyorsunuz amerikan hükümeti sadece bozuk para basma yetkisine sahip FED i kağıt para basmaya zorlayamaz.FED dünya bankasıdır ,ve tüm dünyanın rezerv para birimi olan doları kontrol eder.500 küsür milyar dolar borcumuz olduğuna göre o parayı basma ve kontrol etme yetkisine sahip FED in tahakkümü amerikan hükümeti üzerinde olduğu kadar bizim için bile geçerlidir.Irak için para basıldı çünkü FED in sahipleri öyle istedi.Irak işi zaten onların planıydı.

Misal garantiyi BBVA aldı.Çok ortaklı bir şirket BBVA ,BBVA nın sahipleri paralarını garantiye kaydırdı ve BBVA dan daha büyük bir sermayeye sahip bir banka oldu garanti diyelim(İnşallah yani )))) ) E BBVA ya ispanyol hükümeti para basma yetkisi vermiş olsaydı bu yetki garanti tarafından kullanılabilirdi pekala .Hukuken mani var mı.E ne oldu BBVA ispanyolların milli çıkarlarına illa uyacak diye bir şey var mı.Elbet FED in başka ülkede şubesi yok,ama FED in ortaklarının var)))))))))))
    Bana bir ülkenin parasını kontrol etme yetkisini verseniz kanunları kimin yaptığı hiç umurumda olmazdı.Kim demiş ki bu lafı.

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Biri şeker fabrikası mı dedi? İşte özelleştirilen şeker fabrikalarından birinin durumu. Bakın kim alıyor. http://www.medyabar.com/haber/147403...e-geciyor.aspx
    Dünyada yine bir ilki başardık, Alamanlar çatır çatır çatlayacak, çimento aromalı betonik şeker üreteceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Yanlış biliyorsunuz amerikan hükümeti sadece bozuk para basma yetkisine sahip FED i kağıt para basmaya zorlayamaz.FED dünya bankasıdır ,ve tüm dünyanın rezerv para birimi olan doları kontrol eder.500 küsür milyar dolar borcumuz olduğuna göre o parayı basma ve kontrol etme yetkisine sahip FED in tahakkümü amerikan hükümeti üzerinde olduğu kadar bizim için bile geçerlidir.Irak için para basıldı çünkü FED in sahipleri öyle istedi.Irak işi zaten onların planıydı.
    Benim bilgime göre FED Amerika'nın merkez bankası. Tıpkı Tcmb'nin Türkiye'nin merkez bankası olduğu gibi. Aynı şekilde Açık piyasa işlemi yapma hakkına sahip (API). Tcmb'nin de ortakları var ama kağıt üzerinde sadece. Toplam 25.000TL lik sermayeden belki yılda 20-30TL para düşüyor sembolik ortaklarına. Bazı komplo teorilerine bence çok inanmamak lazım.
    Ben FED'in Amerikan hükümeti dışında herhangi başka bir sahibinin olduğunu düşünmüyorum. Ama bu benim şahsi düşüncem.
    Ayrıca bunu deneyimli bankacılardan aldığım bilgi ile de teyid edebiliyorum. Ama forumda genel huyumdur kimseyi de kendi açıklamama ikna etmeye çalışmam.

NOT: Ayrıca önemli olan kaydi paradır. Kaydi para FED tarafından yaratıldıktan sonra ne kadarının kağıt ya da bozuk para olarak basılacağı çok ufak bir teknik ayrıntıdır.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Benim bilgime göre FED Amerika'nın merkez bankası. Tıpkı Tcmb'nin Türkiye'nin merkez bankası olduğu gibi. Aynı şekilde Açık piyasa işlemi yapma hakkına sahip (API). Tcmb'nin de ortakları var ama kağıt üzerinde sadece. Toplam 25.000TL lik sermayeden belki yılda 20-30TL para düşüyor sembolik ortaklarına. Bazı komplo teorilerine bence çok inanmamak lazım.
    Ben FED'in Amerikan hükümeti dışında herhangi başka bir sahibinin olduğunu düşünmüyorum. Ama bu benim şahsi düşüncem.
    Ayrıca bunu deneyimli bankacılardan aldığım bilgi ile de teyid edebiliyorum. Ama forumda genel huyumdur kimseyi de kendi açıklamama ikna etmeye çalışmam.
    Sayın rxpu bu yorumunuza oldukça şaşırdım.Fed in sahibi kim diye google a yazsanız gelen ilk 5 siteden durumu anlardınız.Bu bilginin bencesi olur mu,şahsi düşünce olabilecek bir konu değil ki bu.Size bu konuda FED in sahibi amerikan hükümetidir diyen bankacı arkadaş ,danışman her kimse belki bankacıdır da deneyimli olması mümkün değil.O arkadaşın bilgilerine bundan sonra çok itibar etmeyin.İsterseniz google a yazın FED in sahipleri kim diye,5 dakika sonra okuduklarınızı buraya yazın.

8.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sayın rxpu bu yorumunuza oldukça şaşırdım.Fed in sahibi kim diye google a yazsanız gelen ilk 5 siteden durumu anlardınız.Bu bilginin bencesi olur mu,şahsi düşünce olabilecek bir konu değil ki bu.Size bu konuda FED in sahibi amerikan hükümetidir diyen bankacı arkadaş ,danışman her kimse belki bankacıdır da deneyimli olması mümkün değil.O arkadaşın bilgilerine bundan sonra çok itibar etmeyin.İsterseniz google a yazın FED in sahipleri kim diye,5 dakika sonra okuduklarınızı buraya yazın.
    Bu konuda google üzerinde çok fazla yanlış bilgi olabilir. Tereddüte düşerseniz forumun deneyimli bankacısı sn jondowes'a da kendi başlığında sorabilirsiniz. Zira sanırım geçen ay bu konuyla ilgili çok detaylı bir yazı paylaşmıştı. Google bu tür konularda her zaman dostunuz olmayabilir.

sn jondowes aynı zamanda hisse.net forumunun moderatörüdür. Dowes başlığının linki aşağıdadır. Eğer konuyla ilgili geçen ay paylaştığı detaylı yazısını bulursam sizinle paylaşacağım.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=446&page=179

Ayrıca kendisinin twitter adresini de tüm forumdaşlara tavsiye ederim. Ciddi anlamda detaylı analizler ve bilgiler barındırır.

https://twitter.com/e507

Sayfa 414/1000 İlkİlk ... 314364404412413414415416424464514914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •