Sayfa 415/1000 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 3,313 - 3,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Ben şu ana kadar bu konuda onlarca yazı okudum,paranın tarihi FED in tarihi bilinmeden anlaşılamaz.O yüzden bu konuda jondowes arkadaşa falan ihtiyaç en azından ben duymam.FED nedir nasıl kurulmuş,FED in elinden dolar basma yetkisini almaya kalkan vatansever amerikan başkanlarına ne olmuş falan bilinmeden günümüz dünyası ve paranın geleceği de anlaşılamaz.O konuları biraz araştırın sonra konuşuruz.Tek bilgi kaynağı google değil ki bu konularda yazılmış benim gibi yabancı dili zayıflar için tercüme edilmiş onlarca kitap var,yabancı dili olanlar ise ben yüzlerce kitap olduğuna eminim.

2. The Creature from Jekyll Island-by G.E.G. internetten bulun ve okuyun
    çok eğitici ve bilgilendiricidir...

Sn rxpu size tavsiyem bu konuyu araştırın.Bu konuyu bilmeyen finansal dünyada neler dönüyor çözemez bence.FED nedir ne değildir bilmeyen asla paranın gidişatını anlayamaz benim gözümde.

4.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Ben şu ana kadar bu konuda onlarca yazı okudum,paranın tarihi FED in tarihi bilinmeden anlaşılamaz.O yüzden bu konuda jondowes arkadaşa falan ihtiyaç en azından ben duymam.FED nedir nasıl kurulmuş,FED in elinden dolar basma yetkisini almaya kalkan vatansever amerikan başkanlarına ne olmuş falan bilinmeden günümüz dünyası ve paranın geleceği de anlaşılamaz.O konuları biraz araştırın sonra konuşuruz.Tek bilgi kaynağı google değil ki bu konularda yazılmış benim gibi yabancı dili zayıflar için tercüme edilmiş onlarca kitap var,yabancı dili olanlar ise ben yüzlerce kitap olduğuna eminim.
    Fikirlerinize saygı duyuyorum ama kesinlikle aynı fikirde değilim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sn rxpu jondowes arkadaşın bu konularda bilgili olduğunu biliyorum.Ama o da FED hakkında dediklerinizi yazdıysa o da bu konuyu bilmiyor demektir.Bu konu pek tartışılacak konu değil.Neyse gene de ben bilgimden eminim araştırmama gerek yok diyorsanız ne diyeyim seçim sizin.

Neyse ne diyeyim bu konuyu kapatalım bu durumda yapacak bir şey yok demektir sn rxpu.

7.  Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Sn rxpu jondowes arkadaşın bu konularda bilgili olduğunu biliyorum.Ama o da FED hakkında dediklerinizi yazdıysa o da bu konuyu bilmiyor demektir.Bu konu pek tartışılacak konu değil.Neyse gene de ben bilgimden eminim araştırmama gerek yok diyorsanız ne diyeyim seçim sizin.
    Tcmb'nin de en az 20 tane ortağı var ama hepsi sembolik. Karar hakları yok. Ayrıca çok cüzi bir kar dağıtılıyor. 25.000TL sermayenin %6 sını aşmayacak şekilde. FED için de aynı durum söz konusu. Ortaklar sembolik. Karar yetkisi tamamen FED FOMC'de, Bu üyelerin tamamı da Amerikan hükümeti tarafından atanıyor. FED %100 Amerikan hükümetinin kontrolünde bir kurumdur.
    Başlangıçta böyle değildi doğrudur. Ancak çok uzun bir süredir sistem bu şekilde işliyor diye düşünüyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Tcmb'nin de en az 20 tane ortağı var ama hepsi sembolik. Karar hakları yok. Ayrıca çok cüzi bir kar dağıtılıyor. 25.000TL sermayenin %6 sını aşmayacak şekilde. FED için de aynı durum söz konusu. Ortaklar sembolik. Karar yetkisi tamamen FED FOMC'de, Bu üyelerin tamamı da Amerikan hükümeti tarafından atanıyor. FED %100 Amerikan hükümetinin kontrolünde bir kurumdur.
    Başlangıçta böyle değildi doğrudur. Ancak çok uzun bir süredir sistem bu şekilde işliyor diye düşünüyorum.
    Ben de bu yazdıklarınızın genel olarak doğru değil diyorum ama düşüncelerinize de saygı duyuyorum.))))))Amerikan hükümeti atıyor diye amerikan hükümeti o kararları aldırabiliyor diye düşünüyorsanız düşüncedir saygı duyarım da benim aklım ermez.FED in elinden para basma yetkisini almaya kalkan kenedy de oswald mı öldürdü sizce.

Sayfa 415/1000 İlkİlk ... 315365405413414415416417425465515915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •