Sayfa 418/1023 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Ben on yıldan fazladır bu forumda en çok ateş edilenlerden biriyim...

Arada bir de ziyaretime gelmek için özelden yazanlar olur...

Duruşumuz ters geliyor.

Dolar başlığına kaçtım denilebilir.

Siyaseti neredeyse olabildiğince bıraktım.

Muhalifliğim devam tabi...

Bu arada size bir sorum olacak Sn rxpu...

"Avusturya'daki (en azından yönetim olarak)benim hissettiğim Türkiye düşmanlığı (karşıtlığın çok ötesinde) kökeni tarihsel (genetik) mi yoksa son 20-30 yılın bir gelişmesi mi? Bu tavır, sadece yönetimsel olarak Erdoğan karşıtlığı mı yoksa halkın da Türk antipatisi (!) var mı?
    Tarihsel bilinçaltına bakacak olursak bu problemin kaynağı korku. Bugün için korkmalarını gerektirecek bir sebep yok ama zamanında halk olarak uzun bir süre istila korkusu ile yaşamışlar. Viyana'nın önemli meydanlarında elinde büyük bir kılıç tutan bir Polonya askerinin ayakları altında öldürülmüş Türk askerinin olduğu birden fazla yapıt var. O zaman son anda Polonya ordusu yardıma gelmiş ve Viyana böylelikle Türkler tarafından alınamamış.

Özetleyecek olursak durum Erdoğan ile bilinç üstünde daha görünür hale geldi, Erdoğan bilinçaltındaki bu durumu bilinç üstüne taşıdı.

Ayrıca nüfusu çok az 8 milyon civarı. Bunun 1.5 milyonunu yabancılar oluşturuyor. Yerli nüfusun içinde Avusturya vatandaşlığını elde etmiş 9 çocuk doğuran Anadolu'dan gelen işçi aileleri de var. Bir bakıma Avusturyalı'ların sayısı günden güne azalıyor. Yeni Avusturyalıların sayısı ise misliyle artıyor.

Ayrıca zaman içinde hesaplanamayan bir sorun daha ortaya çıktı. Türkler topluma entegre edilemiyorlar. Gettolar halinde yaşıyor ve zaman içinde ayrı ve büyük mahalleler oluşturuyorlar.

Askerliğini yapmakta olan Avusturyalı bir arkadaşım bir gün bana çok garip bir olaydan bahsetti. Türk kökenli Avusturyalı askerler tugayın içinde Avusturya bayrağını indirip Türk bayrağını göndere çekip istiklal marşını okumaya başlamışlar. Avusturyalı komutanlar neye uğradıklarını şaşırmışlar. Tamamına yakınını erken terhis etmişler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. syn rxpu
    100 tl ile büyük başarı
    ben denedim mutfak 400 ten aşağı düşemedim

3.  Alıntı Originally Posted by Byccx Yazıyı Oku
    syn rxpu
    100 tl ile büyük başarı
    ben denedim mutfak 400 ten aşağı düşemedim
    O durum şubat ayında denediğim aşırı uç bir senaryoydu. Normal şartlarda tabii ki mümkün değil. Ama hayatta kalma moduna girerseniz zihinsel olarak başarmak mümkün. O denemeyi aslında çok büyük bir afet ya da savaş çıkarsa kendi imkanlarımla ne kadar ve ne şartlarda hayatta kalabilirim sorusuna cevap verebilmek için yapmıştım.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Dolar iki kuruş yükseldi..şimdi bizde güvercin mevzuuna mı girsek..

Hem dolardan hemde altından..hele altından sağlı, sollu..

Neyse işimiz latife..olmaz..yakışmaz..

Azla yetinmeyen çoğuda bulamaz bu devirde..onu bilir, onu söylerim..
    Sevgili enki dünkü mevzumuzla ilgili bugün yine düzenlenmiş
    http://www.bloomberght.com/haberler/...esi-sonuclandi

Tcmb nin sitesinden 3.90 lardan itibaren düzenlenen ihale sonuçlarını analiz etmeni tavsiye ederim

Özellikle gerçekleşen tutardan ziyade teklif tutarlarına bir bakarsın

DÜN BİRİ DEDİĞİND EFARK ETTİM BEN BURADAKİLERİ HİÇ HİSSE YARIŞMASINA DAVET ETMEMİŞİM
    TÜM DOLARCILARI KURALLARA UYGUN 3 HİSSE SEÇMEYE DAVET EDİYORUM.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post2021556
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    DÜN BİRİ DEDİĞİND EFARK ETTİM BEN BURADAKİLERİ HİÇ HİSSE YARIŞMASINA DAVET ETMEMİŞİM
    TÜM DOLARCILARI KURALLARA UYGUN 3 HİSSE SEÇMEYE DAVET EDİYORUM.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...=1#post2021556
    Davetine katılamıyorum başkan.
    Bis o ne öyle vıcık vıcık jöleli
    Beni bozuyor

7. Derinlerde derinliklerde kumla oynayacağım ben

Alıntı Originally Posted by eskilerdenwallace Yazıyı Oku
    davetine katılamıyorum başkan.
    Bis o ne öyle vıcık vıcık jöleli
    beni bozuyor
    ben yapayımda daveti sorun yok geçen bir sazan atlamıştı
    buraya kaç tane yapıştırdın çıkarıp koyayım mı demişti sonra bi tane bile bulamamıştı bir tane koyayım dedim
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 418/1023 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •