Sayfa 418/853 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1. İlla bir şey var. Yoksa kamulaştırma demek

2. Benim anladığım konut ve ticari imar yok arkadaşlar. Bu iş mahkemeye gider ve uzar baya. Mahkeme haberi ile negatif tepki verebilir. Ben çekildim türübüne seyirciyim, risk almayacağım şimdilik. Sonuçta 1 yılda 60 kuruştan geldi buraya. Konut ticari imar olsaydı çift hanelere sert giderdi ama olmamış gibi görünüyor. İtiraz mahkeme vesaire bu iş uzar gider.

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar ben de kar stopu yapmak istiyorum...geçmişte zaten bu beklenti ile 3,20 leri görmüş...yani aslında çıkış potansiyeli yüksek de görünüyor ama her ihtimale karşı bende kar stopu yapmak istiyorum...sermayemin yarısı ile 1,90 maliyetli hisselerimi 2,32 den verdim...umuyorum ki benden alanlar da kazansın...şu anda mipaz hala güçlü duruyor ...görüntü daha da çıkmak istiyor görünüyor...ama yine de ben çıkmak istiyorum...

tüysüz kartalım (banvit ) bu aralar dinlenmesini tamamlamak üzere...ben ona geçtim dostlar...kalan tüm dostlara ben başarılar diliyorum..gönlüm daima sizlerle olacak....
    keko senin gelmenle gitmen bir oluyor..kağıtları iyi analiz etmeden son vagona atlıyorsun..millet de atllıyor garipler ne bilsin imarın içinde ne var niyetleri ne diye...ben dememişmiydim eski hali heryıl değerleniyordu iyiydi..adamlar imar yaptım hadi içine bişey yapamazsın dedikten sonra tarla kalması daha iyiydi.....neyse borsada değerlemeler bitmez. değerleme yapacan diyip 15 senedir prim yapmamışlar var ky bari zararı ordan çıkarsın..çimento şirketinin biri limanıda olan..arsa değerlemesi demişti hani o isim yazmayayımda speklasyon olmasın..
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by alimisoglu Yazıyı Oku
    2.200.000x0.30=600.000-600.000*0.40= yaklaşık 360.000 m2de yapılaşa bilirsin demektir. en iyi ihtimalle

Değerli ortaklar, bilgilerimi aktarmak istiyorum:

2.200.000 ün 1155 parsele ait kısmı Orman dır, devlete geçmek üzerdir, mahkeme son aşamasındadır, yaklaşık 115.000 m2 civarı hatırlıyorum.. Bunu düşmek gerekir.

Kalan 2.085.000 m2 nin %40 ı yani 835.000 m2 civarı İlçe belediyesine kalır. Mipaza kalan 1.300.000 m2 civarı olur..

bunun %70 lik kısmı, daha önce yazılanlar gibi Arboretum, rekreasyon ve benzerleri... geri kalan %30 belirsiz...

Bu konut ve/veya ticari emsal olsaydı yazılırdı, diye sanıyorum. Yani şüphem var...

Acaba geri kalan (%40 yerine) %30 olarak belediyeye ayrılmış pay olabilir mi? Çünkü belediyenin imar karşılığı kesabileceği m2 maksimum %40 dır, ama daha az kesebilir, % 30 da bu kısıma denk geliyor olmasın?

Eyyy mipaz yöneticileri.... Açıklayın detayları... Özellikle bu %30 luk kısmı...

Belediyeyi arayan arkadaşlar, zamanınız varsa, aradığınız kişiye bu hususu sorar mısınız, lütfen...

5.  Alıntı Originally Posted by meho Yazıyı Oku
    keko senin gelmenle gitmen bir oluyor..kağıtları iyi analiz etmeden son vagona atlıyorsun..millet de atllıyor garipler ne bilsin imarın içinde ne var niyetleri ne diye...ben dememişmiydim eski hali heryıl değerleniyordu iyiydi..adamlar imar yaptım hadi içine bişey yapamazsın dedikten sonra tarla kalması daha iyiydi.....neyse borsada değerlemeler bitmez. değerleme yapacan diyip 15 senedir prim yapmamışlar var ky bari zararı ordan çıkarsın..çimento şirketinin biri limanıda olan..arsa değerlemesi demişti hani o isim yazmayayımda speklasyon olmasın..
    dostum ben bu hissede yeniyim demiştim zaten bu hissede geçen haftalarda yanlış hatırlamıyorsam fiyat 1,85 civarlarında iken ufak tefek yorumlarım olmuştu....ama son iki üç gündür biraz fazla yorumlamıştım...dünden beridir bu hisseyi bana bakarak almış olanlar zaten kardalar...isteyen risk almaya devam eder ,isteyen de karını realize edip çıkış yapar...ki bu hissede her iki yönlü de riskin çok olduğunu hep söylemişimdir...

benim yüzümden zarar eden olduğuna ihtimal vermiyorum...olsa olsa kardalar...artık karar da onlarındır..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. ha biz çıktık diye hisse düşecek anlamına gelmiyor...bu çıkan imar planı mipazın lehine ise o vakit de bizim almak için bile zamanımız kalmayabilir...sonuçta risk alarak bu hisseye girmiştik aldığımız karı riske etmek istemeyerek çıkış yaptım...ama herkes bana uymasın sonuçta ben yanılıyor da olabilirim....

sık sık söylediğim gibi kimseyi dinlemeyin ve kendi riskinize göre hareket edin...kazanç da kayıp da sizin olacak...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. mipazın fiyatı şu anda da 2,31 dedir gün içinde iki üç defa 2,36 ları gördü ve oradan da satış fırsatı verdi...bunları neden yazıyorum ?? bazı arkadaşlar abi sen sattığında bize de haber ver dedikleri için yazıyorum...sonradan aha keko sattın haberimiz olmadı demesinler diye söylüyorum...karar sizlerindir dostlar...

8. keko sen kendine göre haklısın..ben bu kağıttan imar işi uzayınca 2.75 ortalamayla çıkmıştım..o tarihten sonra imarın şekli bilinmez hale geldiğinden iş kumara dönüyor kumarda bizi bozar tabi yinede bilemeyiz imar ne demek ister. bize garanti ihtimali yüksek zarar riski az olan kağıt lazım..bana göre burası boş çıktı..yeni yerde cephelenmek gerekir..diğer arkadaşlarında fikirleri önemlidir.
    kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 418/853 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •