Sayfa 434/1003 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Masaya atınca ses gelecek.

Slogan değişebilir.
    Masaya vuracaksın taaak taaaak...

2. Londralı finansçı memo pasha'nın ilk icraatı :

1 yıl (539 gün) vadeli, 6 ayda bir yüzde 4,65 kupon ödemeli, sabit kuponlu devlet tahvili yeniden ihraç etmek...

ahhh zavallı bankalar ,

ahh zavallı tasarrufunu TL ile değerlendiren sevgili vatandaşım...

aynı tas aynı hamam

banka istemiyorsa almasın

vatandaş zaten BES denen sistemle otomatik olarak alıyor...

gavurlar oltaya gelecek mi ?

enflasyon oranı zaten sanal...
    enag'ın rakamına göre baştan paranın % 90'nını buharlaştığını bile bile bu kağıtları BES'e ( Vatandaşa) kamu/özel banklara kakalamak...

Memo sana evropa'da böyle mi öğrettiler ...

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    213 değil 131 dolar yapıyordu.

İlk kez 1 Ocak 2009'da cüzdanımıza giren 200 TL ile o gün 3 çeyrek altın, 131 dolar, 94 Euro ya da 63.5 litre benzin alabiliyorduk.
    şimdi 200 tela ile kaçak et kesilemiyordur değil mi üstadım, izmir de durum nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    Bu ülkede 20milyona kurşun kalem satıldı...
    küçük 500 bin büyük 1 milyondu

nereden nereye

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Valla onca ülke onca politikacı onca halk,farklı farklı dinamikler,dertler,çıkarlar,ama gidişata bakıyorsun big brother ın planı tıkır tıkır yürüyor.Claus schwab ne dedi 2030 da hiç bir şeyin olmayacak,her şeyi bizden kiralayacaksın,ama mutlu olacaksın.Bu planın olabilmesi için artık yerel otoritelerin yani ulus devletlerin olmaması lazım.Bunca ulus devleti kim yıkacak,elbet halkları yıkacak.Bu halklar bu işi neden yapacak,e dehşet bir ekonomik buhran yaratırsan ve muhalefeti ile iktidarı ile tutunacak bir dal bulamazsan iktidarın ve muhalefetin palavra olduğu aslında zavallı bir truman olduğun sana resmen deklare edilirse,başlarım bu sisteme benim yoksa kimsenin olmasın diye isyan etmezmisin.E işte al sana yeni sistem istemi,eskisini yıkacak bir dinamik,e yeniyi kim kuracak,elbet başvurulacak tek bir mecra var,son savaşı kazanmak üzere olan iyi saatte olsunlar olayın başına resmen geçecekler.Ondan sonra seçimdi geçimdi derdi olmayacak,hepimiz piramit inşasında çalışan mısırlılar olarak hayatımıza devam edeceğiz.
    abi her yıl kura ile halklardan bir kişiyi seçip metropoldeki arenada kapıstırsınlar

adı da hunger games olsun

iki keklik bir dalda ötüyor ötmede keklik derdim bana yetiyor

annesini dağa kaldırmışlar ooh ne güzel dağ havası aldık demiş ya da öyle bişiler mehmet beyden sonra doğrusunu unuttuk

6.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu eksi rezerv işine çözüm bulamazlarsa rezerv böyle -500 e kadar gider. Dipte de sınır yok nasıl olsa. Onu da geçer -1 trilyon, -2 trilyon Çözüm bulurlar da bu parayı yeniden kasaya koyalım derlerse o zaman yeşil soğan ben diyim 100, sen de 500

ytd
    dipte sınır var üstadım ama boy vermek istemeyiz tabiki

geçen cavıs mısır da adamı fena yemiş hep korkarım açıklardan bu nedenle

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Öyle geliri olan kiracımda var çevrede en kötü ev 7.500 den başlıyor o 3.000 e oturuyor. 2.000 den 3.000 e çıkardık. Karı koca en düşükten emekliler.
    İkisininde 3.500 den 7.500 e çıktı maaşaları 12 ayda
    trump basganın angara şubesi ayhan basgan 31 gayrimenkulu ile piyasaya yön veriyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    şimdi 200 tela ile kaçak et kesilemiyordur değil mi üstadım, izmir de durum nedir?
    Ne kaçak eti hocam.
    10 tane 200’lük versen bile siieeee diyorlar.
    Öyle duyduk.

Sayfa 434/1003 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •