Sayfa 437/759 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon
Arama sonucu : 6068 madde; 3,489 - 3,496 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Hayırlısı olsun bilançonuz , gecen sene ile aynı hemen hemen pek fark göremedim.....

2.  Alıntı Originally Posted by garan01 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, bilançoda 2 konu var, stokları hızlı artmış olumsuz. Toplam borçları 40 milyon TL artmış ki kur artışından dolayı zaten bekleniyordu. Sorun şu, eğer stok artışı kapasite artışından mı kaynaklandı satışların yavaşlamasından mı kaynaklandı. Eğer satışlar yavaşladıysa ve 4. Çeyrekte de yavaşlama devam ederse yıl sonu beklentilerimizde hüsran yaşarız. Çok uçacak kaçacak demeyelim bence. Zaten gap li açılış her zaman risklidir.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Haklisiniz garan01 gapli acilisa da gerek yok zaten ama bence kapasite artisi ihtimali de var..bilanco yuksek kur farki giderini telafi etmis orasi cok net..mutlaka olumlu yansimasi lazim..bu bilanco kesinlikle 1.4x lari haketmiyor..1.7-1.8 lerde olsaydi durum farkli olurdu tabi..ama hakki kesinlikle bu fiyatlar degil..sirket 2 p/e ye dustu ustelik aysonu temettu verecek..tutmalari kolay degil..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    2 gündür 1,41 den almak için uğraştım. Portföyün yüzde 40 ıyla aldım, zarar yazmayacagini bilsem fullerdim.
    13 milyon tl kar yazmış,,bence bu ortamda süper kar.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

55 milyon tl finansman gideri ödediği halde 13 milyon tl kar,,,daha ne olsun,,böyle şirket nerde var,,,şimdi görev spekde.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

5.  Alıntı Originally Posted by olimpik forum Yazıyı Oku
    55 milyon tl finansman gideri ödediği halde 13 milyon tl kar,,,daha ne olsun,,böyle şirket nerde var,,,şimdi görev spekde.
    Aynen durum bu

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Geçen yılın 12,aylık satışlarını 9 ayda yakalamış,,üstelik satılan malın maliyeti de düşmüş.
    Tablo çok olumlu.

Şirket yatırımlarını tamamladığında deli kar yazması işten bile değil,,,hisse durur durur birden everest tepesi yapar,,,sabır eden kazanır gibi görünüyor.

8. Satışlara şimdi baktım. Resmen %50 artış var. Favok 2 kat artmış. Nihai karın düşük çıkmasının sebebi tamamen kur farkı zararı. Eğer sene sonu döviz kurları bu seviyede kalırsa ilave 6 milyon kar olacak yani toplamda 25-30 milyon arası kar demek. Döviz kurları yıl sonuna doğru atak yaparsa kar yine düşer. Aslında tam ortada bir durum var.

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 437/759 İlkİlk ... 337387427435436437438439447487537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •