Sayfa 440/1019 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon
Arama sonucu : 8146 madde; 3,513 - 3,520 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - V

1. şimdi bu maaş zamları iyi güzel hoş da bu şekilde enflasyon teyit edilmiş, daha doğrusu enflasyona boyun eğilmiş ve enflasyona göre ücretleri de yükselterek enflasyonla mücadele diye bir kavram sulandırılmış olmuyor mu?
    emtia sahipleri şimdi millet nasıl olsa paralandı diyip fiyatlarının gayet normal olduğunu veya hatta düşük kaldığını düşünmeyecek mi? nasıl düşecek o zaman bu emtia fiyatları? tüketim ürünlerinin fiyatları? bunların düşmesine gerek kalmadı şu anda. bu fiyatları yapıştırmış olduk ve bundan sonra ne kadar daha yükselmesini önleriz arayışına girdik.
    peki hedef bu muydu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
     Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    şimdi bu maaş zamları iyi güzel hoş da bu şekilde enflasyon teyit edilmiş, daha doğrusu enflasyona boyun eğilmiş ve enflasyona göre ücretleri de yükselterek enflasyonla mücadele diye bir kavram sulandırılmış olmuyor mu?
    emtia sahipleri şimdi millet nasıl olsa paralandı diyip fiyatlarının gayet normal olduğunu veya hatta düşük kaldığını düşünmeyecek mi? nasıl düşecek o zaman bu emtia fiyatları? tüketim ürünlerinin fiyatları? bunların düşmesine gerek kalmadı şu anda. bu fiyatları yapıştırmış olduk ve bundan sonra ne kadar daha yükselmesini önleriz arayışına girdik.
    peki hedef bu muydu?
    Amac enflasyonu dusurmek degil demek ki..

Yoksa ucret ve zamlar gecmis enflasyona gore degil, hedeflenen enflasyona gore yapilmali idi...

Her sey bana 90 li yillari hatirlatir oldu...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Yoksa ucret ve zamlar gecmis enflasyona gore degil, hedeflenen enflasyona gore yapilmali idi...

Syg,
    Bence de, bir yerde fena patlayacak ama du bakalım
    crashçi olmak üzereyim ben de

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Haziran da seçimde elleri güçlü olsun istiyorlar

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    https://mobile.twitter.com/steve_han...47207794249735

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Forex dünyası.!!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,392
     Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Bence de, bir yerde fena patlayacak ama du bakalım
    crashçi olmak üzereyim ben de
    Bizde patlamaz...

Bizde kronik ve yapiskan yillarca suren bir bir enflasyon olur..

Hiperenf olmaz bizde..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Enflasyon iyice uçmasın elimizi güçlü olsun derlerken? :D

Köşeye sıkıştılar. Zam yapsalar dert, yapmasalar o da dert. Son sürat otobandayız

8.  Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    şimdi bu maaş zamları iyi güzel hoş da bu şekilde enflasyon teyit edilmiş, daha doğrusu enflasyona boyun eğilmiş ve enflasyona göre ücretleri de yükselterek enflasyonla mücadele diye bir kavram sulandırılmış olmuyor mu?
    peki hedef bu muydu?
    Düşük zam verilseydi emtia ve tüketici ürünlerinin fiyatları düşecek miydi? Enflasyon böyle çözülüyorsa çok basitmiş çözümü.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

Sayfa 440/1019 İlkİlk ... 340390430438439440441442450490540940 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •