Sayfa 442/568 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon
Arama sonucu : 4538 madde; 3,529 - 3,536 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. Çanlar kimin için çalıyor?

The Recession just hit McDonalds. CEO Warns: "Low-income people have stopped coming"

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    3 büyük banka da benzer hisselerden oluşan bir portföy var. Bir takım anlaşmalar ve taahhütler olmadan alacaklarını sanmıyorum. Aselsan ve miatek esas oğlanlar. Onlarda dönüş olsa bile diğer hisseler le kompanse ettiklerini gördüm. Geçen hafta bütün borsa kıpkırmızı iken TTE'de 7 hisse tavandı. Sürekli dengeliyorlar. 2024 yılında borsanın iyi olacağını tahmin ediyorum. Yıl sonu karlar %150-200 arası olmaması için içten bile değil. Fon işi uzun vade bir iş yalnız bileşik kazanç elde etmek için arada satıp yine alınabilir.
    Evet Ayhan doğru tesbit ve samimi paylaşım.

3.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bunun arkasında Çinlilerin elektrikli otomobil piyasasını adeta istila etmesi de olabilir. xiaomi, huawei bile e-araba üretiyor. Ortalıkta çok kaotik ve agresif bir yapı var. Mercedes, For vb geleneksel markalar yapı itibariyle hantal kalıyor bu alanda.

Nokia da alanında kraldı, ar-ge'si yılların deneyimi vs. çökmesi bir akıllı telefona baktı. Umarım geleneksel markalar da böyle bir akıbete uğramazlar.
    Hidrojen geleceğin enerjisi deniliyor. Bunu verimli kullanabilirlerse hepsini silip atar bence.

Ama dediğiniz gibi çinliler ev piyasasını ele geçirmiş durumda.
    İstanbul'da cherry, skywell ve byd o kadar çok ki, diğer markaları unuttum.Tesla tek tük görüyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Hidrojen geleceğin enerjisi deniliyor. Bunu verimli kullanabilirlerse hepsini silip atar bence.

Ama dediğiniz gibi çinliler ev piyasasını ele geçirmiş durumda.
    İstanbul'da cherry, skywell ve byd o kadar çok ki, diğer markaları unuttum.Tesla tek tük görüyorum.

PIL
    AOY
    OLD
    GZH
    YJH
    IKP

bunlar enerji tefas fonları berbat getirmiş son 1 senede.

önümüzdeki hafta KNJ de geliyor pazara.

Fon olarak EMTİA ve ENERJİ fonları iyi bir tercih olmamış şimdiye kadar.

Emtia lar biraz daha iyi nispeten. GBZ ve ZCN var en iyileri.

Gümüş te vasat getirmiş son 1 senede. DMG ve MJG var en iyileri. EV electric vault nin ana bileşeni gümüş madeni, araba başına 50 gram kullanılıyor. EV kullanımı çok arttıysa Gümüş ün değer kazanması beklenirdi. Ama kazanmamış.

5.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    PIL
    AOY
    OLD
    GZH
    YJH
    IKP

bunlar enerji tefas fonları berbat getirmiş son 1 senede.

önümüzdeki hafta KNJ de geliyor pazara.

Fon olarak EMTİA ve ENERJİ fonları iyi bir tercih olmamış şimdiye kadar.

Emtia lar biraz daha iyi nispeten. GBZ ve ZCN var en iyileri.

Gümüş te vasat getirmiş son 1 senede. DMG ve MJG var en iyileri. EV electric vault nin ana bileşeni gümüş madeni, araba başına 50 gram kullanılıyor. EV kullanımı çok arttıysa Gümüş ün değer kazanması beklenirdi. Ama kazanmamış.
    Bana,
    - dürüst yönetilen,
    -aktif yönetilen,
    -geçmişi sağlam,
    - bist hsyf lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Elektrikli otomobil işi sarpa sarabilir
    Mercedes ev'de vites küçültmüş.
    https://insideevs.com.tr/news/709789...gisikligi/amp/

Aslında çevreci diye yedirdikleri bu araçların çevreye etkileri çok fazla. Menzil yetersiz, şarj sorunu devam ediyor.
    Pil üretimi ve imhası başlı başına çevre felaketi.

Galiba gelecek elektrikli de değil hidrojenle çalışan araçlarda olacak.

Eldeki elektrikli araçlar fonunu sattıracaklar bana sonunda.
    DRIV etf'i üzerinde teknik çalışma yapınca elektrikli araba seçeneğini rafa kaldırdım zaten. 1,5 senedir içine girdiği yatay banttan çıkamamış. 20 puana düşerse alınır sadece. durumu temiz enerjiyle ve tarımla aynı. batak. dipten al karı kapınca satlık.

7.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    DRIV etf'i üzerinde teknik çalışma yapınca elektrikli araba seçeneğini rafa kaldırdım zaten. 1,5 senedir içine girdiği yatay banttan çıkamamış. 20 puana düşerse alınır sadece. durumu temiz enerjiyle ve tarımla aynı. batak. dipten al karı kapınca satlık.
    Ölümsüz evladiyelik yatırım falan dediler ama şimdilik çok parlak görünmüyor.
    Hidrojen yatırımına da benim ömrüm yetmez.

Biz bulacağımız dürüst, aktif hsyf'lerden devam edelim.

8.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    1....12
    1.
    2.
    3
    .
    .
    12
    bu şekilde adlarını yazarsanız bir bakalım
     Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Bist tarafı NNF iki kat ağırlıklı, NRC, IPB, EC2, ADP, ICZ. Nasdaq tarafı DVT iki kat ağırlıklı, AOY, IVY, IJZ.

arada değişiklikler olsa da çoğunu 1 aydır tutuyorum. kısa vadede de devam edeceklerini öngörüyorum.
    eskiden yaptığım paylaşımdan bu yana 2 aydır pek bir değişiklik yok. ama bu hafta ADP yerine ZJL, AOY yerine de IJC geçecek büyük ihtimal. bankalar tamam düzenli yükseliyor da sürekli bist100'ün gerisinde kalıyor.

Sayfa 442/568 İlkİlk ... 342392432440441442443444452492542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •