Sayfa 444/473 İlkİlk ... 344394434442443444445446454 ... SonSon
Arama sonucu : 3783 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: AKENR - Akenerji Elektrik Üretim A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Bu sene yıl sonuna kadar ödenmesi gereken 6.8milyartl borç var (31aralık2023 kurlarıyla)

Ve kasada 1.1MİLYAR tl nakit var

Vadesi gelen TL borcunun faizi %12,
    Yapilandirma yapsa ödeyeceği faiz en az %60...

Bu sene kaç para kazanacak bu şirket de borcunu ödeyecek? Ilk 3.5aydaki rakamlar ortada.. EGEMER sinek avlıyor.
    Kurda kuşa faydamız olsun

Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Grup’un 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla cari yükümlülükleri, cari varlıklarını 5.696 milyon TL tutarında
    aşmaktadır. Bu aşımın ana sebebi, Grup’un uzun vadeli kredilerinin 2024 yılı vadesini oluşturan toplam
    6.752 milyon TL tutarında Aralık 2024 vadeli kredileridir (Not 6).

Bilanço tarihindeki kur 29.60

4.çeyrek bilançosunda 3158tl doviz, 3600tl yerel para borcu var. Toplam 6758tl.

1.çeyrekte dovize %12ilave edelim. 3500tl
    Doviz , 3700tl yerel para borcu olacak. Toplam 7200tl

Kasadaki 1140tl paraya da %10 faiz gelse.. 1250tl
    3 ayda 20milyon dolar civari fAvök bekliyorum. 650 tl de ordan gelse. Kasada 1900tl birikir.

2.çeyrekte favök beklentim 10milyon dolar. 300tl... kasa 2200e gelir.
    Borç ise 7200den 7700e çıkar.

5500tl açık var.

Dinçköklerin Şapkadan , ya da başka bir taraflarindan tavşan çıkarması lazım
    Sayfa 434

Dünkü troller güya goygoy yapınca bunları unutturacaklar.

Şirketin bu yıl son çeyrekte, hisse başı 10tl borç ödemesi yapmasi gerekiyor.

Benim beklentim yüksek oranli bedelli sermaye artışı.

Sermaye 700milyon , borç 7 milyar olduguna göre hisse basi 10tl borç ödenecek.

Pamuk eller cebe diyebilmeleri için hissenin 10tlden daha pahalı olması gerekiyordu.

Peki dinçkökler veya cez'in para koymaya niyeti var mı?

Tek kuruş koymazlar.

O parayı anca bizim cebimizden alıp, şirkete yatırırlar.

Fiyat hedefi vermiyorum, rakamlar oranlar tamamen atmasyondur.

Yarın kağıda 30 liradan müşteri bulsa , elindekinin tamamini boşaltarak aşağı basabilir.

Nasilsa bedelliye katilmayanlarin rüçhani osu busu 10 liradan geri kendisine gelecek.

Baz senaryom bu.

Bunu merak edenler zorlu enerjinin bedelli öncesi fiyat grafigini inceleyebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by Siesta Yazıyı Oku
    Benim beklentim yüksek oranli bedelli sermaye artışı.

Sermaye 700milyon , borç 7 milyar olduguna göre hisse basi 10tl borç ödenecek.

Pamuk eller cebe diyebilmeleri için hissenin 10tlden daha pahalı olması gerekiyordu.

Peki dinçkökler veya cez'in para koymaya niyeti var mı?

Tek kuruş koymazlar.

O parayı anca bizim cebimizden alıp, şirkete yatırırlar.

Fiyat hedefi vermiyorum, rakamlar oranlar tamamen atmasyondur.

Yarın kağıda 30 liradan müşteri bulsa , elindekinin tamamini boşaltarak aşağı basabilir.

Nasilsa bedelliye katilmayanlarin rüçhani osu busu 10 liradan geri kendisine gelecek.

Baz senaryom bu.

Bunu merak edenler zorlu enerjinin bedelli öncesi fiyat grafigini inceleyebilir.
    Haklısın gözden kaçırdığın bi nokta var gibi görünüyor % 75 halka açık değil işlem görmüyor yüksek oranda bedelli sermayesini artırmak işine gelirmi nakit sermayesini artırdığında en büyük parayı cez ve akkök ödüyecek bu durumun artıları var döktükleri silkeledikleri korkan yatırımcı piyasa da fiyat oluşumunda engel olamıyacak fiyat istikrarı istediği gibi olmuş olacak isterse düşürür isterse yükseltir şimdiki durum yani fiat hareketleri şirketin kontrolünde gibi duruyor. Yatırımcıların alacağı kararlar kendilerini ilgilendirir şirket kendi paylarını topluyorda olabilir bu durum özeldurum açıklaması gerektirir açıklarmı,,?

5. Duyanlara duymayanlara soranlara sormayanlara gelsin....

-Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

6. Bir de borcu paylaşmış..

Bak hele bütün sırrı bozdun . Herkesten gizlenen borcu bir tek sen biliyordun...

Vay be....

4,5 senede 400 milyon dolar ödeyen adamlar , elbet bunun da üstesinden gelir rahat ol..

Neyse teşekkürler Ak Enerji ve Dinçkökler..

Son 6-7 aydaki durum da aşağıdadır.

-Başarılı bir yatırım sabır, disiplin ve zaman gerektirir. Ne kadar yetenekli olduğunuz ya da ne kadar efor harcadığınızın bir önemi yok. Bazı şeyler sadece zaman gerektirir. 9 farklı kadını hamile bırakarak 1 ayda bebek sahibi olamazsınız. WARREN BUFFET

Helal olsun. Güle güle harcayın...

Alıntı Originally Posted by bulutafeg Yazıyı Oku

Dil aslandır, yatar eşikte...

8. Son olarak , Çekler gitsin, Dinçkökler gitsin... vs vs....

Sayfa 444/473 İlkİlk ... 344394434442443444445446454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •