Sayfa 453/853 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,617 - 3,624 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Sağol Ferhat,
    yeniden oylar gelmeye başladı. Toplam 9 oldu.
    Övgü için sağol, oy için değil. Verdiğin oy senin ve yeni nesillerin geleceğini kurtaracak. Yani oy verenin işine yarayacak. Benim için sırtımda yük, çok çalışmam ve ülkedeki hırsızları temizleyerek, halkın ahlakını yeniden normale getirmem lazım.

İngilizlerin ve abd nin emri, suudi arabistan ve BAE nin parası ile ortadoğuda kurulan, Türkiyede şubesi olan tarikatları temizlemem gerekir. Bu tarikatlar içlerinde bulundukları ülkeleri yok edecekler ve abd kölesi yapacaklar. Görevleri bu. fetö de bunlardan biri.
    Yeni nesillerin hepsini çok iyi eğitmem gerekiyor. Hırsız şirketleri onurlu şirketler haline getirmem gerekiyor.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    S&P vadeli gece epey yükselmiş. Bugün yeşil açarız.

Ancak düzeltmenin olduğu geçen hafta yabancılar bankalarda çok büyük miktarda çıkmışlar. TR den çıkmamışlar devlet bono ve tahvillerine geçmişler. Çok yüksek faiz veriyoruz, hisselerden çıkıp garanti paraya geçmişler.

BISTin bu yıl %14 den fazla yükseleceğine inanmıyorlar demektir.

Anladığım kadarı ile dünde çıktılar. Bugünde aynı şeyi yaparlarsa, bugün dalgalı bir seyir izleyeceğiz demektir.

Eğer BIST'e her ay yeni giren yüzbinler olmasa, yabancıların bu çıkışları ile çakılmamız gerekirdi.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugünki planım.
    Hisse longları gün içi duruma göre azaltacağım. Gün sonuna doğru durumu inceleyip tekrar yerine koyabilirim.

ons shortlar duracak, Avrupa piyasası açılınca durumu gözlemleyip, shortlara takviye yapayımmı yoksa kapatayımmı karar vereceğim. Büyük ihtimalle takviye bekliyorum.

usdtry short duracak. CDS ler bluumberg sitesinde 300 altına inmiş görünüyor 295'de. investing com da ise 304 de. İlginç. Bazı ekonomistler CDS ler 300 altına inerse usdtry deki düşüş sürer demişti.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ons altında hesap tutmadı. 1785 civarından yukarı döndü. 1800 den satış gelir diye düşünmüştüm, 1800 civarından bir kaç shortda takviye yaptım. Ama 1800 ü geçti.

Maliyet 1813 olduğu için shortları kapamadım. Hem az miktar almıştım hemde hisse vadeli ve usdtry vadeliden kazanıyorum, onsdan kaybedeceğim miktar koymayacağı için elimde tuttum. Sepet yapmanın faydasını defalarca yazmıştım. Yine faydasını gördüm.

Sadece ons oynasaydım, 1800 geçilince hem panik yapıp saçmasapan hareketler yapacaktım. Hemde sermaye sürekli eriyecekti. Birinden kaybını diğerleri telafi ediyor. Panik yapmadığın içinde daha sağlıklı kararlar alabiliyorsun. hatalarında oluyor ama doğru kararların daha çok olması yetiyor.

Şu an ons fiyatı 1807 civarında. Yeşil barları yakarsa kapatırım. hala aşağı ineceğini düşünüyorum.

Yanlız 1770 i beklemekle hata yapmışım. Hedef belirlememeliydim. 20 cent kâra geçmiştim kapamalıydım. En az 10 cent kârı görünce kapatıyordum, taktik buydu ancak bu kez hedef koydum hata etmişim. ons da hedef koymayacağım dersimi tekrar aldım.

şu geçen ki konuştuğumuz genel müdürün çok yakında gideceği söyleniyor gelenide söylüyorlar ama eğer onu getirirlerse bi güleceğim anlatamam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    ayhan naaptınız endeksi yaw.?

Öğle sonrası ekran başında değildim. Komşunun ısrarı ile gittik deniz kenarında piknik yaptık.
    Akşam baktım günü zarar kapamışım.

Bankalar 14:55 civarı satışa geçmişler, peşinden diğer sektörler takip etmiş.

Endeks 0.50 düşmüş, x30 0.67 düşmüş, bankalar 1.15 düşmüş, viop 1.60 düşmüş.

Bankalar neden satışa geçmiş. Görünürde temel sebep yok, hala BIST den çıkıp devletin verdiği %14 faize geçiyor olmalılar. Bu paranın sahibi kendi ülkelerinde faiz SIFIR. Biz %14 veriyoruz ve bunu isteyen, körükleyen, Türkiyedeki bankalar ve TV deki ekonomistler, yorumcu diye çıkarılanlar.

Faiz artınca hepsi rahatladılar mutlu oldular.

Faiz neden arttı.?

Çünki enflasyon arttı.

Enflasyon neden arttı.?

Çünki doviz yükseldi, nüfus yükseldi ama yükselen nüfusa eşdeğer üretim artmadı tersine düştü.

Doviz neden yükseldi.?

Çünki bankalar yükseltti, faiz artsın istiyorlardı. biliyorlarki, doviz artarsa enflasyon artar, enflasyon artarsa devlet faizi artar. Dovizi artırdılar.

Yani açıkça soygun yaptılar. Bu halkı soydular ve yardımcıları TV lerde gördüğünüz ekonomist adı altındaki o soytarılardı.

Bugün zarar kapadığım için biraz ağır yazıyorum, yoksa bu soytarılara soytarı demem.

Bu soytarılardan bazılarıda devlet kurumlarından ekstra maaş alıyorlar. Bir kaç devlet kurumundan maaş alan soytarı var. O TV lerde görüp hayran olduklarınız aslında sizi soyuyorlar.

Zarar kapadığımdan suçlu arıyorum. Geçende adanalı dovizde zarar yazınca suçlu aramıştı, ona bişey demediniz, o zaman bende yaparım.

Her neyse yaw. Ekran başında olsaydım zarar yazmazdım. Tamda bugüne denk geldi. Kısmet işte.

ek: ons larıda zarar kapadım.

Bu arada, sabah hava attım, anında dişimi kırdılar.
    Son düzenleme : alicemal; 05-02-2021 saat: 20:18.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    MB başganı geçen gün "uzun süre faiz indirmeyeceğiz" deyince, yabancılar senet satıp devlet faizine koşmaya başladılar. Benim anladığım xbank daki son 2 günlük satış hareketinin sebebi bu.

Çift Ballı Maaş+çift ikramiye+Yılsonu milyonlarca TL lik Prim+sigorta+yolluk+kira ve kömür yardımı+telefon internet parası+şoförlü özel araba+çift emekli maaşı+yurtiçi dışı TAM bedava sağlık hizmeti için Emir kulu olmayı kabullenmiş MB başganı, kaş yapayım derken göz çıkarmış. Ahmede yaranayım derken Mehmedin kafasını kırmış.

TV de biri söyleyince Son 3 cumaya baktım, hepsi düşüşle kapanmış.

Onsa sağlam girdiler gümüşte65 dolar bekleyenler varken onsta 2.400 beklemek hayal değildir.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 453/853 İlkİlk ... 353403443451452453454455463503553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •