Sayfa 456/568 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1. TTE
    mübarek BOLD PILOT
    şu yarı iletken fon var altta, sizce alınır mı, kodu ıjc ???
    aylık %13.55 getirmiş
    https://www.isportfoy.com.tr/temalar...-temali-fonlar
    Son düzenleme : Maacit; 29-02-2024 saat: 00:52.
    ..

2. Işık Ökte'nin şu uyarısını paylaşmıştım ama kompleks dolu tiplerle anlamsız tartışmalar yüzünden kaynadı gitti. Programda TTE'nin ve benzeri fonların yükselişi de konuşuluyordu:

"Sevgili Barış, dün beni çok rahatsız eden bir istatistik gördüm. Sene başından bugüne yerli teknoloji fonlarına 4,5 milyarlık para girişi olmuş. Sırf geçen hafta 1,5 milyarlık giriş var.

BABA ŞİMDİ BİR DAKİKA YA! NOLUYOR YA? NVIDIA NASDAQ'TAN ÇIKIP DA BORSA İSTANBUL'A MI GELDİ?

YA DA TÜRKİYE'DEN YENİ BİR GOOGLE VEYA TESLA ÇIKTI DA BİZİM HABERİMİZ Mİ YOK? BİZ BİR AYDA NASDAQ MI OLDUK YA? KORE KOSPI Mİ OLDUK ABİ? RAHMETLİ STEVE JOBS, O GÜZEL İNSAN, MEZARINDAN KALKIP DA BİZİM %5 KAR MARJIYLA ÇALIŞAN TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİMİZDEN BİRİNİN BAŞINA MI GEÇTİ?

BARIŞ BAK... SENE BAŞINDAN BU YANA TEKNOLOJİ ENDEKSİ DOLAR BAZLI %60 GETİRMİŞ. YA KARDEŞ, HANGİ HABER AKIŞI BİZE BUNU AÇIKLAYABİLİR? PEKİ KİM ALIYOR BU SEKTÖRÜ? FIDELITY'LER ALLIANCE'LAR MI? HAYIR... İZMİR ŞUBE'DEN AYŞE TEYZE ALIYOR, ANKARA ŞUBE'DEN MEHMET AMCA ALIYOR. BİZİM İNSANIMIZ MAALESEF YÜKSELEN ŞEYLERİN PEŞİNDEN GİTMEYİ ÇOK SEVİYOR!

BARIŞ BİLİYOR MUSUN... BİZ 2018'DE ÇOK DETAYLI BİR TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ RAPORU ÇIKARMIŞTIK. İNANIR MISIN BİR KERE BİLE TELEFONUMUZ ÇALMADI. HİÇ MAİL DE ALMADIK. ŞİMDİ SOKAKTAKİ ÇOCUK BİLE BU TEKNOLOJİ HİSSELERİNİ ALIP SATIYOR. NASIL OLSA BİRİ TAVAN GİDER DİYOR.

BANA HER GÜN LINKEDIN'DEN SORULAR GELİYOR. IŞIK ABİ TEKNOLOJİ ENDEKSİ UÇARKEN PORTFÖYÜM GERİDE KALDI, BİZ DE BURAYA GİRELİM Mİ DİYORLAR... BAZI SPEK GRUPLARININ BU TEKNOLOJİ HİSSELERİNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. YATIRIMCININ ÇOK DİKKATLİ OLMASINDA FAYDA VAR."

3. Tte gibi teknoloji hisseleri içeren fonlar uçtu kısa zamanda. Bu noktadan almak ciddi riskli.

4. (Alıntı)

Yarınki (29 Şubat) muhtemel artışı da hesaba katarsak,
    malum,
    TCMB'nin günlük kuru ne kadar saldığını hepimiz biliyoruz artık (takribi 3-4 krş),
    bu ay kur artışı 2,75% seviyesinde kalacak

Şubat enflasyon beklentisi 3,8%, benim beklentim 5%
    TL reel değerlenme, aylık, 1%

Aylardır bu şekilde devam etmesine rağmen, DTH artışı bu hafta 1,5 MLR USD olarak gerçekleşti

Son seçim sonrası gerçekleşmiş olan sert atak, aynı şekilde bu seçimde de beklendiğinden, döviz talebinin hızla arttığı ortada. Üstelik, artan mevduat faizlerine rağmen...

Bunun tek sebebi;
    Yarım yamalak uygulanan sıkılaşma politikası, yatırımcı tarafından verilen kredinin 7 ayda tüketilmesi ve şimdi de yeni başlayan dedikodu; seçim sonrası kabine değişecek...

Ben kabinenin değişmesini asla beklemiyorum. Fakat, eli tetikte yabancı ve ürkek yerli yatırımcı, zaten şüphe içindeyken, bu dedikodulara da, geçmiş oluşmuş formasyonlara da yenilip döviz talebi yaratıyor.

MB'nin eli kuvvetlendiği için, rezervleri yakarak bu talebe cevap veriyor. Ve sanılanın aksine, MB daha bu durumu çok uzun zaman sürdürebilir.

5.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Tte gibi teknoloji hisseleri içeren fonlar uçtu kısa zamanda. Bu noktadan almak ciddi riskli.
    1.01 e alış gönderdim
    giden gider düşen düşer
    ..

6. Zp9 aldığı eksiyi geri verdiği için şimdilik kendi adıma devam... Avro fon için şimdilik alternatif arayışım yok. Hisse yoğunlarda da herhangi birisinde seçim sonrasına kadar yokum... Duruma göre bakacağız yine

7. Altın fonlarına ne olmuş oyle.
    qnb ninki -4 info -3 kuveyt türkün sadece altın olan fonu -1,3. Ne ons ne gram o kadar düştü.

8.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Işık Ökte'nin şu uyarısını paylaşmıştım ama kompleks dolu tiplerle anlamsız tartışmalar yüzünden kaynadı gitti. Programda TTE'nin ve benzeri fonların yükselişi de konuşuluyordu:

"Sevgili Barış, dün beni çok rahatsız eden bir istatistik gördüm. Sene başından bugüne yerli teknoloji fonlarına 4,5 milyarlık para girişi olmuş. Sırf geçen hafta 1,5 milyarlık giriş var.

BABA ŞİMDİ BİR DAKİKA YA! NOLUYOR YA? NVIDIA NASDAQ'TAN ÇIKIP DA BORSA İSTANBUL'A MI GELDİ?

YA DA TÜRKİYE'DEN YENİ BİR GOOGLE VEYA TESLA ÇIKTI DA BİZİM HABERİMİZ Mİ YOK? BİZ BİR AYDA NASDAQ MI OLDUK YA? KORE KOSPI Mİ OLDUK ABİ? RAHMETLİ STEVE JOBS, O GÜZEL İNSAN, MEZARINDAN KALKIP DA BİZİM %5 KAR MARJIYLA ÇALIŞAN TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİMİZDEN BİRİNİN BAŞINA MI GEÇTİ?

BARIŞ BAK... SENE BAŞINDAN BU YANA TEKNOLOJİ ENDEKSİ DOLAR BAZLI %60 GETİRMİŞ. YA KARDEŞ, HANGİ HABER AKIŞI BİZE BUNU AÇIKLAYABİLİR? PEKİ KİM ALIYOR BU SEKTÖRÜ? FIDELITY'LER ALLIANCE'LAR MI? HAYIR... İZMİR ŞUBE'DEN AYŞE TEYZE ALIYOR, ANKARA ŞUBE'DEN MEHMET AMCA ALIYOR. BİZİM İNSANIMIZ MAALESEF YÜKSELEN ŞEYLERİN PEŞİNDEN GİTMEYİ ÇOK SEVİYOR!

BARIŞ BİLİYOR MUSUN... BİZ 2018'DE ÇOK DETAYLI BİR TEKNOLOJİ SEKTÖRÜ RAPORU ÇIKARMIŞTIK. İNANIR MISIN BİR KERE BİLE TELEFONUMUZ ÇALMADI. HİÇ MAİL DE ALMADIK. ŞİMDİ SOKAKTAKİ ÇOCUK BİLE BU TEKNOLOJİ HİSSELERİNİ ALIP SATIYOR. NASIL OLSA BİRİ TAVAN GİDER DİYOR.

BANA HER GÜN LINKEDIN'DEN SORULAR GELİYOR. IŞIK ABİ TEKNOLOJİ ENDEKSİ UÇARKEN PORTFÖYÜM GERİDE KALDI, BİZ DE BURAYA GİRELİM Mİ DİYORLAR... BAZI SPEK GRUPLARININ BU TEKNOLOJİ HİSSELERİNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. YATIRIMCININ ÇOK DİKKATLİ OLMASINDA FAYDA VAR."
    Bunu bir twitter kullanicisi kafasina göre yazdi, İsik okte ye ait bir gorus değil. Ama o kadar gercekci göründü ki baris esen retweet yapip bunu ai ile mi yazdiniz diye sordu.

Sayfa 456/568 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •