Sayfa 456/952 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon
Arama sonucu : 7616 madde; 3,641 - 3,648 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    İBB NİN Mevcut BORCU 2.8 MİLYAR AVRO. Eylül 2023.

https://www.haberturk.com/ibb-nin-20...edildi-3640869

İBB 715 Milyar Dolar daha borçlandı %11 getiri ile. Aralık 2023.

https://www.google.com/amp/s/www.blo...ci-2343013-amp

İBB nin bilançosu hiç iyi değil diyorum, tarafsız inceleyin. Bu bilanço ile mega İstanbul operasyonunu aksamadan yürütemezler.

Muhasebeci gibi tarafsız bakın. Bilançosu ortada alın önünüze tarafsızca bakın. Gelir ne? Gider ne?

Çalışmayan metrolar otobüsler tramvaylar, toplanmayan çöpler, ödenemeyen maaşlar tekar karşımıza gelebilir.
    715 milyon dolar olacak. Çalışan ve Temizlik personeline asgeri ücretin 3 katı odeme yapılırsa açık vermesi doğal. Belediye gelirleri in buyik kismi emlak çevre vb gibi vergilerden geliyor. Maddi durumu veya asgeri ucretliden vergiyi toplayıp temizlik personeline 3kati maaş vermek ne kadar doğru veya tam tersi insanlar neden asgeri ücretli.
    Barış Akkoyun

Bizansta bir gün toplu taşımaya binip Eminönü ne asıl adı Bizans olan semte gitme hatasına bende düşmüştüm...Allah kurtardı dersem yalan olmaz....

3.  Alıntı Originally Posted by yoktur Yazıyı Oku
    715 milyon dolar olacak. Çalışan ve Temizlik personeline asgeri ücretin 3 katı odeme yapılırsa açık vermesi doğal. Belediye gelirleri in buyik kismi emlak çevre vb gibi vergilerden geliyor. Maddi durumu veya asgeri ucretliden vergiyi toplayıp temizlik personeline 3kati maaş vermek ne kadar doğru veya tam tersi insanlar neden asgeri ücretli.

Düzeltme için teşekkürler. Milyar Milyon karışmış. :-)

Parayı nereye nasıl harcadıkları beni ilgilendirmez. O kendi kararları. Kendi tasarrufları. Beni ilgilendirmez. Yöneticiler nasıl uygunsa öyle harcarlar.

Orasını asla ama asla sorgulamam, sorgulama hakkım da yok. Elimde o konuda veri de yok.

Benim baktığım tek şey bilanço ve %11 Eurobond faizi.

Ancak bu bilanço ile İBB nin bir sonraki Eurobondunu almayı düşünmem kendi paramla.

Buradaki bazı arkadaşlar aşırı taraf oldukları için İBB bilançosu rezil durumda deyince saldırıyorlar.

Ben yine haklı çıkacağım. Tarafım yok. Partim yok. Bilanço neyse onu söylüyorum.

İBB bu bilanço ile kısa süre sonra operasyonel kalite olarak başarısız olmayı %99.99 garantiler.

Bunu tartışmak bile abestir. Bunun particilikle ilgili yok. Düz net bilanço analizi.

İBB yi bir şirket gibi düşünmek lazım. Geliri var Gideri var. Özel kendi borç bulmak zorunda. Devlet garantisi yok ki iyi ki yok.

İnanmayan bilançoyu indirsin analiz etsin ve yorumun altına yok öyle değil bak Gelir Gider rakamları böyle sorun yok yazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Bizansta bir gün toplu taşımaya binip Eminönü ne asıl adı Bizans olan semte gitme hatasına bende düşmüştüm...Allah kurtardı dersem yalan olmaz....
    Eminönü değil

Abu Dhabi , Emirates Zoo

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Daha bu başlangıç. AB göç yasasını yeni onayladı. Yasaları gereği deport edemiyorlardı kolay kolay mültecileri, şimdi üçüncü ülkelerde tutacaklarmış. Neresi tahmin edebilirsiniz. Dünya Bankası da 18 milyar dolar faiziyle ödenecek borç vermiş...

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Eminönü

Arefe günü gittim eminönüne bayada boştu ilkkez keyif aldım demekki beleş olunca böyle oluyor

Araplaşmayı plakadaki kadar hakediyoruz

69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

8. Çin SGE borsasında Altın ons 2500$ e varmak üzere.

Hans Joni Toni Herkel Frank da karşılık verip daha çok Altın alıp engel olmasınlar mi?

Kim kimi silkecek? Silken silkene.

Çin+Hindistan grubu mu yoksa ABD+Avrupa grubu mu?

Not: bu şu anlama geliyor, bugün şu anda ABD Comex den veya Londra LBMA den fiziki Altını alıp 2400$ dan yükleyip Çin SGE de toptan fiziki satsınlar, 2500$ den alıcı var Çin de.

Sayfa 456/952 İlkİlk ... 356406446454455456457458466506556 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •