Sayfa 464/963 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon
Arama sonucu : 7701 madde; 3,705 - 3,712 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Ben al-satçıyım, yatırımcı kategorisinde değilim ve büyük lotlarla aktiften işlem yaparım. Tek tuşla milyonlarca liralık alım satımları BİST30 un en derin kağıtlarında piyasa fiyatından yapıyorum. Her zaman başıma geliyor, hiç bir alım satımım aktifteki fiyattan gerçekleşmiyor hem de yeterli lot aktifte varken. Robotlar benim emirleri bilmem kaç mikro saniye önceden görüp kendi emirlerini benimkinin önüne geçiriyor ve böylece emirler aleyhime gerçekleşiyor. 10 kademe alttan veya üstten bile işlem gerçekleştiği oluyor.
    Hayır senin emirlerini görmüyorlar. Sen emri verdikten sonra onların algoları işlev görür. Tahtada tek emir geçmesin, o tahtadaki algo çalışmaz. Sen emir geçtikten sonra o algonun kodu nasıl yazılmışsa o çalışmaya başlar. Sen tek tuş emir vermiş olabilirsin ama her kademe düşünde o algo senin önüne ve arkana geçebilir. Bu girilen alım veya satım emir tipine göre değişir.

Bundan kurtulmak istiyorsan emirlerini ya kie ile vereceksin, yahut miktarı belirledikten sonra hesap yapıp kaç kademe alta veya üste pasifte malın kalmayacak şekilde gerçekleştireceksin. Örneğin 10 kademede 5 milyon lot ereğliyi tek tuşta 10 kademe alttaki fiyattan satmak gibi. Bunu yaparsan kimse senin önüne geçemez. Tek istisna tahtadaki gizli emirlerdir. Bunları yazan dışında kimse bilemez. Ancak bist ajanları bilir. O emirler de çok uzak kademelerde yazılır genelde. Çok da önemi yok.

EREGL günlük, hani bugün tavan olacaktık!

3.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Hayır senin emirlerini görmüyorlar. Sen emri verdikten sonra onların algoları işlev görür. Tahtada tek emir geçmesin, o tahtadaki algo çalışmaz. Sen emir geçtikten sonra o algonun kodu nasıl yazılmışsa o çalışmaya başlar. Sen tek tuş emir vermiş olabilirsin ama her kademe düşünde o algo senin önüne ve arkana geçebilir. Bu girilen alım veya satım emir tipine göre değişir.

Bundan kurtulmak istiyorsan emirlerini ya kie ile vereceksin, yahut miktarı belirledikten sonra hesap yapıp kaç kademe alta veya üste pasifte malın kalmayacak şekilde gerçekleştireceksin. Örneğin 10 kademede 5 milyon lot ereğliyi tek tuşta 10 kademe alttaki fiyattan satmak gibi. Bunu yaparsan kimse senin önüne geçemez. Tek istisna tahtadaki gizli emirlerdir. Bunları yazan dışında kimse bilemez. Ancak bist ajanları bilir. O emirler de çok uzak kademelerde yazılır genelde. Çok da önemi yok.
    10 kademe alttaki fiyattan tek tus sattigimizda 10 kademede toplam 5 milyon lot varsa satis ortalamamiz 5. kademe oluyor degil mi ? (Her kademede esit lot oldugunu varsayalim). Yoksa ilk kademeyi sattiktan sonra alttakileri robot silebilir mi ?

4. Şunu yaşıyor olabilirsin ki, ancak sende oluşan algı bu şekilde açıklanabilir.

İnternetin yeterince hızlı değilse ve ping yüksekse, sen tuşa bastığında o emir az da olsa gecikmeyle tahtaya düşer. Benm de başıma geliyor az da olsa. Bu durum varsa, o zaman senden daha hızlı bir emir tahtaya mutlaka düşecektir (bist30 diyorsun, en aktif tahtalar diyorsun, milisaniyede onlarca emir geçiyor). Senin gecikmeni onlar emrimi görüyor gibi değerlendirmen ancak böyle açıklanabilir.

Sen tuşa bastığın anda işlem yapılır. Bunu da kimse önceden göremez. Hacklensen dahi göremez. Bunlar elbette aktif emirler için geçerli. Pasif emirler zaten allaha emanet.

5.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    10 kademe alttaki fiyattan tek tus sattigimizda 10 kademede toplam 5 milyon lot varsa satis ortalamamiz 5. kademe oluyor degil mi ? (Her kademede esit lot oldugunu varsayalim). Yoksa ilk kademeyi sattiktan sonra alttakileri robot silebilir mi ?
    Her kademede eşit lot varsa evet. Ama bu olmaz genelde. En çok mal hangi kademedeyse ortalama satış fiyatı ona yakın çıkar.

Eğer emir üstteki kademe inerse iptal et şeklinde verilmişse elbette emir silinebilir.

Tahtalarda her kademede kaç lot olduğu yazıldığı gibi, bu toplamın kaç emirden oluştuğu da yazar. Pasif emirleri izni olan herkes görebilir, her trader göremez. Aktif emirleri ise kimse göremez. Gerçekleşir, pasifte kalan bir şey varsa onlar görülebilir.

Bu iş oldukça çetrefilli. Buradan yazmakla olmuyor, tam anlaşılmıyor, canlı göstermem lazım

6.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Her kademede eşit lot varsa evet. Ama bu olmaz genelde. En çok mal hangi kademedeyse ortalama satış fiyatı ona yakın çıkar.

Eğer emir üstteki kademe inerse iptal et şeklinde verilmişse elbette emir silinebilir.
    Silinebilirse sikinti var o zaman. Ama silinmemesi lazim, ben tek tusla emri gondermisim kademelerdeki kadar lotu 10 kademe asagiya, oncelik benim olmasi gerekmiyor mu ?

7.  Alıntı Originally Posted by mrtk Yazıyı Oku
    Silinebilirse sikinti var o zaman. Ama silinmemesi lazim, ben tek tusla emri gondermisim kademelerdeki kadar lotu 10 kademe asagiya, oncelik benim olmasi gerekmiyor mu ?
    Öncelik ilk emri kim yazdıysa onundur. Kimse kimsenin önüne geçemez. O tip emri sen vermeden önce tahtaya benim söylediğim tipte emir girilmişse bu durum olur. Yoksa olmaz. Böyle emirler de çok sık olmuyor, çok üzerinde durulacak bir konu değil.

Manipülasyon olan tahtalar esas bu emirlerin krallarının yapıldığı yerler. Oralardan uzak duruyorsanız, bist30 da bunlar başınıza gelmez %99 ihtimalle. Ancak deprem günü, merkez bankası başkanı krizi gibi günlerde olur, hem de bolca.

8.  Alıntı Originally Posted by müzikal Yazıyı Oku
    Öncelik ilk emri kim yazdıysa onundur. Kimse kimsenin önüne geçemez. O tip emri sen vermeden önce tahtaya benim söylediğim tipte emir girilmişse bu durum olur. Yoksa olmaz. Böyle emirler de çok sık olmuyor, çok üzerinde durulacak bir konu değil.

Manipülasyon olan tahtalar esas bu emirlerin krallarının yapıldığı yerler. Oralardan uzak duruyorsanız, bist30 da bunlar başınıza gelmez %99 ihtimalle. Ancak deprem günü, merkez bankası başkanı krizi gibi günlerde olur, hem de bolca.
    Anladim abi tesekkur ederim bilgilendirme icin.

Sayfa 464/963 İlkİlk ... 364414454462463464465466474514564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •