Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli tahvillerin süresi 1 yıl olacak. Daha önce bozduranlar kârdan yararlanamayacak. Yıllık TÜFE %40 mı olmuş, tahvil sahibi 1 yıl sonra %40lık payını alacak, ayrıca ekstra en az 10 puan gelir elde edecek. Toplam %50lik kazanç olacak. En sağlam yatırım. Bozdur dövizini, al tahvilini, kurtar vatanını. Bu uygulama piyasada büyük hareketlilik meydana getirecek, tahvillere resmen hücum başlayacak...

Türk lirasındaki kazanımlar bir anda artacak, kur balonu bu defa tamamen sönecek. Bankalardan mevduat kaçışı yaşanmaz, zira tahviller döviz bozdurana satılacak, TLye sahip olana değil. 92 ve 180 günlük süper bonolar hazineye ek yük getireceği için tercih edilmeyecek. 20 Aralık öncesi de vatandaşı uyarmış, haklı çıkmıştım. İlk etapta dolar 14 liraya düşer. Tutunamazsa 12-13 TL aralığına döner.Bu tahvillerin büyüklüğünün 15 milyar dolarla sınırlanacağını düşünüyorum. Elde edilecek 240 milyar liralık kaynakla enflasyonun beli kırılacak, çiftçilere gübre, mazot, tohum desteği artacak, KOBİlere can suyu sağlanacak. Yatırımlar genişleyecek, istihdam artacak, vatandaş gülecek. Oyun böyle bozulur...

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/y...el/627348.aspx
    Gitti benim yabanci fonlar Eger boyle olacaksa bosuna satmisim. Liralasma stratejisine tam gaz devam

TL sahibi olana sadece ekmek , dovizi olana kofte+ekmek. Yaninda ayran , domates , biber ikram.

Enstruman olu dogacak gibi gozukuyor. Ekonomistler boyle olursa etkisi cok sinirli olur demislerdi.

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Eurobond satilirsa catt diye vergi odemek gerekir, usd bu seviyelerde iyi de vergisi cikar...
    Bu yuzden eurobond fonu iyi gibi sadece kazanctan %10 vergi olmasi guzel bir durum.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Enflasyona endeksli tahvillerin süresi 1 yıl olacak. Daha önce bozduranlar kârdan yararlanamayacak. Yıllık TÜFE %40 mı olmuş, tahvil sahibi 1 yıl sonra %40lık payını alacak, ayrıca ekstra en az 10 puan gelir elde edecek. Toplam %50lik kazanç olacak. En sağlam yatırım. Bozdur dövizini, al tahvilini, kurtar vatanını. Bu uygulama piyasada büyük hareketlilik meydana getirecek, tahvillere resmen hücum başlayacak...

Türk lirasındaki kazanımlar bir anda artacak, kur balonu bu defa tamamen sönecek. Bankalardan mevduat kaçışı yaşanmaz, zira tahviller döviz bozdurana satılacak, TLye sahip olana değil. 92 ve 180 günlük süper bonolar hazineye ek yük getireceği için tercih edilmeyecek. 20 Aralık öncesi de vatandaşı uyarmış, haklı çıkmıştım. İlk etapta dolar 14 liraya düşer. Tutunamazsa 12-13 TL aralığına döner.Bu tahvillerin büyüklüğünün 15 milyar dolarla sınırlanacağını düşünüyorum. Elde edilecek 240 milyar liralık kaynakla enflasyonun beli kırılacak, çiftçilere gübre, mazot, tohum desteği artacak, KOBİlere can suyu sağlanacak. Yatırımlar genişleyecek, istihdam artacak, vatandaş gülecek. Oyun böyle bozulur...

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/y...el/627348.aspx
    bu adamları ciddiye almıyorsunuz herhalde..yazının karakteri, yazım şekli bile karamizah sınırlarını aşmış uçmuş: ) içeriğini hiç konuşmak istemiyorum. ne içiyorlar nasıl bu hale geliyorlar inanmak zor. yandaşlığın faydaları böyle birşey demekki. bi kere 1 yıl sonraki verilecek tüfe oranına ancak onların düzeyindeki insanlar inanır. ha bunların yönetimde olduğu bir ortamda paramı kur korumalı dışında biryerde tutma şansım olmadığını iyi biliyorum, o tamamen başka konu. bono açıklanınca ilk birkaç hafta dolar 11'e düşer doğru, sonraki yıl boyunca %100 yapar, siz süper bonoda %40'ı alır oturursunuz. herşeyin fiyatının her ay ikiye katlandığı ortamda bu yandaş bile yazısında %40 yazmış, o bile biliyor elindeki malzemenin ne olduğunu.
    Son düzenleme : friendly_1980; 23-05-2022 saat: 10:18.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    bu adamları ciddiye almıyorsunuz herhalde..yazının karakteri, yazım şekli bile karamizah sınırlarını aşmış uçmuş: ) içeriğini hiç konuşmak istemiyorum. ne içiyorlar nasıl bu hale geliyorlar inanmak zor. yandaşlığın faydaları böyle birşey demekki. bi kere 1 yıl sonraki verilecek tüfe oranına ancak onların düzeyindeki insanlar inanır. ha bunların yönetimde olduğu bir ortamda paramı kur korumalı dışında biryerde tutma şansım olmadığını iyi biliyorum, o tamamen başka konu. bono açıklanınca ilk birkaç hafta dolar 11'e düşer doğru, sonraki yıl boyunca %100 yapar, siz süper bonoda %40'ı alır oturursunuz. herşeyin fiyatının her ay ikiye katlandığı ortamda bu yandaş bile yazısında %40 yazmış, o bile biliyor elindeki malzemenin ne olduğunu.
    1 yıl vadeye kim para yatiririr, bu kadar ortam karisikken

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    Her şeyden önce Batırel'in, yani "şaak çıkarıp dolarları vuracaksınız millet korkacak aa dolar dolu bunların hazinesi, bunları yıkamayız deyip kaçacak" tavsiyesi vermiş bir adamın yazısı
    Gerçeğe dayalı bilgiler doğru olabilir; çünkü buna KKM'den önce de ayrıntıları açıklamışlar, bu da haber vermişti Cumhurbaşkanımızın muhteşem planı diye.

Ama vardığı sonuçlar gülünç ötesi. Yok çiftçiye dağıtılacakmış da vs vs.

Ben şu fonu alsam %5000 kar getirecek kaçırmayın desem daha mantıklı bir laf etmiş olurum.

5.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Valla ben yatırım çeşitlendirmesi konusunda kendimi aştığımı düşünüyorum; marketten aldığım tuvalet kağıdı bile yatırım gibi gelmeye başladı, dün 65 liralık 32lik bir tuvalet kağıdını 50 liraya buldum, üç tane aldım, kendimi Viking Kağıt Hisse senedi alıyormuşum gibi hissettim :D
    Daha güzel ifade edilemezdi, aynı psikolojideyim..

6. Bu kabineden sonra açıklama mı gelecek acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Bu kabineden sonra açıklama mı gelecek acaba?
    Grafiklerde kamu tarafindan mudahale olunca az cok belli oluyor bugun 15 dk larda tek bar haric boyle bir suphe olusmadi bende asagi yonlu olustu genelde piyasa 15.75 ten alici da geldi zaten 15.80 oldu

Kabine var diye nem kapiliyor olabilir zira bu tahvil hikayesi turizimden gelecek gelir haric son silahlardan biri bu kadar cabuk harcayacak isteyeceklerine inanmiyorum ama yanilabilirim hic bir hareket rasyonel olmuyor

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ya Hamza , asla ve kat' a gırtlağa kadar tek bir enstrümana boğulma derdi büyük büyük dedem. Asla ve kat' a ne dibi ne tepeyi yakalamaya çalış , kertiğini margarinle margarinle al satla döndür derdi büyük büyük dedem. sağol dedem.

büyük dedem ;

kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 469/1002 İlkİlk ... 369419459467468469470471479519569969 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •