Sayfa 487/576 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537 ... SonSon
Arama sonucu : 4602 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Tacirler porrtföy'e bir haller olmuş.
    Bir zamanların yıldızı TCD yıllıkta %70
    Hsyf olan TKF yıllık %66'ya düşmüş
    Az daha zorlasalar mevduat altı kalacaklar galiba.

Hatta TPF fonları yıllıkta %13 gibi ilginç bir getiriye sahip.
    İçerde de 606 kişi var. Ne bekliyorlar acaba?
    Evet bir ara çok popülerdi almak isteyenler içerdekilerin fonlarını satmasını beklerdi..Yöneticileri doydu heralde..
    Daha doymamış köşeyi dönememiş fon yöneticileri bulmak lazım..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

2.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Pasifbank fx den alınan dolarları elden ödemiyor. Başka bankaya swıft yapalım deyince 2-3 gün '' banka kontrolünde '' ibaresi ile işlem gerçekleşmiyor. Sonunda uleenn dolar kıtlığı mı yaşıyorsunuz diye tlf. açınca - yes sör - diye ses geldi. o zaman dedik sizdeki sanal dolarları başka bir tanzanya şb. deki sanallarla buluşturalım. Birbirlerini aşılasınlar. Olur dediler. Işınladık, aşılandılar ve tanzanyadan sağ salim tavşanlı - kirazlı bankaya ulaştılar. Bir daha tanzanya, pasifbank asla. Pasaportumdaki vize sayfasını bile yırttım.
    PTT vasıtasıyla bir çok defa çekim yapmıştım elden ödeme isteyince bahaneleri ne oldu.
    Uyuşmadı bir türlü dem'e "ben"de ki meşrep

3. Son kalan hdaya da çıkış verdim, eksisini kapattı. Tte, tı3, ıdh, yas ve sası hala izlemeye devam ediyorum, para piyasasında devam.... Duruma göre döviz makası inerse kısmi döviz ve altın belki... O da tlyi çok aşağıya çekmeden biriken ppfleri çevirerek... Zp9 yerine dova park ettim, bakıcaz o da cıvırsa, eksi artı diye diye kazanç olmazsa çekerim elimde tutarım... Kötü gün parası olur... Kalan döviz fonlarında da belki bir ara satış verip tekrar alma düşünebilirim. Olası değişiklik ve geriye doğru işletme ihtimaline karşı biriken vergiyi öderim... Varsın birkaç gün boşa valör olsun. Her şey kendi kendime saçmalamalarım

4. Ben das dzm pal ons hep dolarak olarak satış yaptığımda %10 dan fazla hiç kesinti yapılmadı.Izahnamelerınde de %10 yazıyor

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Uygulamalı olarak ödediğimden biliyorum. Bu fonlar TL. olarak ta alınabiliyor. Belki TL. olanlar için %10 olabilir.

5. Sadece Odeabanklıların alabileceği IOP Para Piyasası fonu ve YCH fon sepeti fonu varmış.

Odeabank'ta hesabı olanlar bakabilir.

YCH fonu:
    https://www.yapikrediportfoy.com.tr/...ileri/ych.aspx

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    11,856
    İş bankasının (801) TI1 587,67 TL oldu. Bu kadar yüksek değer sıkıntı yaratıyor. 50 TL 1 fon bozdurmak gerekiyor.
    Şöyle bir şey mümkün müdür? Fonun bölünüp ucuzlatılması .Bu güne kadar böyle bir şey olmuş mudur?
    Yaşayan bile var ise; bir cevap yazabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku
    İş bankasının (801) TI1 587,67 TL oldu. Bu kadar yüksek değer sıkıntı yaratıyor. 50 TL 1 fon bozdurmak gerekiyor.
    Şöyle bir şey mümkün müdür? Fonun bölünüp ucuzlatılması .Bu güne kadar böyle bir şey olmuş mudur?
    IFN'den, eskiden minimum 10 adet alabiliyordunuz, fiyatı da ona göreydi. İlerleyen zamanlarda 1 adet alabilir oldunuz, fiyatı da ona göre ayarlandı ama 10 adettekine göre biraz daha yüksek fiyatlı oldu.

Yine yanlış hatırlamıyorsam MAC'tan 100 veya 1000 adet gibi bir alım şartı vardı; yekunda yüksek bir rakam çıkıyordu ve caydırıcı olabiliyordu (mesela ben almıyordum) sonra tek adede düşürdüler, fiyatı da haliyle kuşa döndü

Ama direkt fiyatı ucuzlayan var mı hatırlayamadım; aynı dert YAY için de geçerli; o da çok pahalı.
    Son düzenleme : ActuallyMelik; 14-03-2024 saat: 12:51.

8.  Alıntı Originally Posted by nikrece Yazıyı Oku

Nakit paranı orada tutma. EFT si FAST i bedava olan ve hesap işletim ücreti almayan, bir küçük bankacık bul.

Günlük nakit paranı orada tut, orada kendi PPF sinde dursun veya günlük faizde olan hesapta dursun, hangisi karlı ise, ödeme olunca oradan şutlarsın nakiti oraya buraya.

Büyüklerde tutma günlük nakit paranı. Yanarrrrsssın.

Sayfa 487/576 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •