Sayfa 488/1032 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 3,897 - 3,904 arası.

Konu: HALK Cafe - I

Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    İddianameyi soruşturmayı yürüten savcı hazırlar…
    Disarda da boyle de o yuzden sordum zaten farki ne arasindakilerin diye. Adalet bakani da ne demek istiyiorsa artik.

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Walla tam bilmiyorum adalet bakani buyurdu az once..
    Tamam zaten, sen soyledin demedik. Birisi demis oyle her ne demekse artik.

3. vakıf bank ile ucuzluk makası kapandı mı sizce?

4.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Disarda da boyle de o yuzden sordum zaten farki ne arasindakilerin diye. Adalet bakani da ne demek istiyiorsa artik.
    Demin de yazdığım gibi bu tip soruşturmalarda 3-5 savcı görev yapıyor genelde...Ama iddianamenin altında tek bir savcının imzası olur, çünkü yetki ona verilmiştir...Yani onların başındaki kimse o...Muhtemelen bu anlamda söylenmiş bir şey, yanlış da değil sonuçta...Ama özel olarak iddianame savcısı diye bir şey dediyse kıçından atmış ...Her zaman diyorum, eli ayağı tutan 3-4 adam var, gerisi direkmen şut abi...Belki de yeni konjonktür böyle, bilemiyorum...Bakıyorsun Trump başka bir şey söylüyor Mattis başka, Dışişleri hepten başka...

Kaostan çıkan düzen diyorlar buna literatürde...Bazı yöneticiler dönem dönem uygulamış bu stratejiyi...Mesela Kanuni Sultan Süleyman...Özellikle birbirine muhalif olanları Divan'a almış hep...Gerçi bu bambaşka...Bildiğin çapsızlık...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

5.  Alıntı Originally Posted by yetkisiz Yazıyı Oku
    Ben CMK diyorum sen Adalet Bakanı diyorsun hocam...Ne yazayım ben şimdi sana...

Neyse...

*
    Diğer konu...Elinde tuttuğun varlığın kâr-zarar hesabı o varlığın içerisinde bulunduğu emsal değerlerle mukayese edilir...Dolara göre şöyleymiş, euroya göre bu kadar zarar...Hele altına göre battık felan...İyi ki biri de çıkıp Zimbabwe borsasındaki PWS'ye göre performansını analiz etmemiş...

Böyle bir hesap olabilir mi yahu ?...

Borsa İstanbul'da işlem gören bir hisse senedinin performansının mukayese edileceği tek yer Borsa İstanbul endeksidir...Özelde de hangi sektördeyse o sektöre göre nasıl bir performans sergilediğine bakılır...Yani desen ki, şu dönemde bankacılık endeksi şu kadar artmış ama HALKB şu kadar düşmüş...Başım üstüne...
    Yaz hemserim ne yazacaksan yaz... Bakandan da mi cok biliyorsun kanunu??? O zaman ya sen savuruyorsun ya da bakan savuruyor - biriniz yalan soyluyorsunuz???

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Bunda pek yanlis birsey yok. Ulkenin gectigi durumdan dolayi onlemler aliniyordu o siralarda. Yani ozkaynak yeterllik oranlarini dusurebilirdi hukumet. Araci kurum da ileride zorda kalip margin call yapmasin diye seni uyarmis. Herkezi uyariyorlardir yuklu kredili pozisyon tasiyan.

Kredili pozisyondan hicbir zaman birsey kazanmak mumkun degil. Hele hele bu faiz ortaminda.

%15-20 neymis bilemiyorum yanliz. %80-90 30 hisselerinde. %70 bazilari. Kredi kullanmayali cok oldu. Bir sene ugrasirsin portfoyunun 100 kati islem yaparsin, bir bakmissin temerrudu komisyonu cikinca %30 kazanmissin. Hisse ise %90 gitmis.
    Onu diyoruz iste %90 bir anda %15 oldu o da bana ozelmis... Yani QNB birak Halkbyi almayi kredili mal bile kullandirtmayacak nerdeyse...

Alıntı Originally Posted by Ayraniyokicmeye Yazıyı Oku
    Onu diyoruz iste %90 bir anda %15 oldu o da bana ozelmis... Yani QNB birak Halkbyi almayi kredili mal bile kullandirtmayacak nerdeyse...
    Sana ve Halkbanka ozel degil o. Elinde o oldugu icin oyle zannediyrosundur. Garanti bankasi da olsa aynisini diyeceklerdi. Araci kurum riski azaltmak icin boyle bir tutum sergilemistir. Yani tek hisseye yogunlasmissindir. Haliyle de onlar 3 bin lirasi olanla vakit harcamiyor. Kotu bir durumda kendilerine en fazla zarar verecek buyuk musteriler oldugu icin onlari ariyorlar. Standart prosedur, fazla kafaya takmamak gerekli.

Sayfa 488/1032 İlkİlk ... 388438478486487488489490498538588988 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •