Sayfa 49/99 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon
Arama sonucu : 788 madde; 385 - 392 arası.

Konu: VBTYZ - VBT Yazılım A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    gelen bütün kaplara ilgisiz kalan hisse, nihayet kasaya giren yaklaşık 90 mn tl ye tepki verdi.
    Hissemiz şu anda tavan fiyattan işlem görmekte .
    Umarım devamı gelecektir .Borsa fiyatlaması gerçekten çok düşük kalmıştı.
    Tavanda bekleyen yaklasik 400 bin lot.

2.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    gelen bütün kaplara ilgisiz kalan hisse, nihayet kasaya giren yaklaşık 90 mn tl ye tepki verdi.
    Hissemiz şu anda tavan fiyattan işlem görmekte .
    Umarım devamı gelecektir .Borsa fiyatlaması gerçekten çok düşük kalmıştı.
    Çok çok geride kalmıştı. Büyük borsa yükselişine bırakın katılmayı, gerilemişti. Çok güvendiğim ve başından beri sürekli topladığım bir hisse. Çok sıkıntılı bir tahta yapıcısı olmasına rağmen, ben geleceğini çok parlak görüyorum. Sene sonu finansalları çok çok iyi gelecek diye düşünüyorum. Alınıp, unutulacak bir hisse benim gözümde. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by Dejavuu Yazıyı Oku
    Çok çok geride kalmıştı. Büyük borsa yükselişine bırakın katılmayı, gerilemişti. Çok güvendiğim ve başından beri sürekli topladığım bir hisse. Çok sıkıntılı bir tahta yapıcısı olmasına rağmen, ben geleceğini çok parlak görüyorum. Sene sonu finansalları çok çok iyi gelecek diye düşünüyorum. Alınıp, unutulacak bir hisse benim gözümde. Yatırım tavsiyesi değildir.

Katılıyorum. Hep söylüyorduk ama yaklaşık, hepsi 1,5 ay içinde 90 milyonluk iş al,teslim et ve parasını tahsil et.Gerçekten bu hızıyla bile takdire şayan bir teknoloji firması olduğunu kanıtladı.

Bu tahsilatla birlikte dediğiniz gibi, yıl sonu bilanço çok daha iyi gelecektir.
    Halka arz ve bu işlerden gelen paralar ,şirket büyümesinide tabiiki hızlandıracaktır.

Vbt yazılım da beklemek , hissedarı olmak, bundan sonrada keyifli olacaktır.

Alıntı Originally Posted by Denizdenizli61 Yazıyı Oku
    Tavanda bekleyen yaklasik 400 bin lot.
    İyi geceler kaç tavan olur bu kadar çok alıcı varsa 10 tavan çeker mi sizce

5.  Alıntı Originally Posted by honky Yazıyı Oku
    İyi geceler kaç tavan olur bu kadar çok alıcı varsa 10 tavan çeker mi sizce
    Nasıl bir soru bu, dalga geçiyorsunuz diye anlıyorum. 100 tavan çeker, arşa değer, oradan geri gelir

Alıntı Originally Posted by Dejavuu Yazıyı Oku
    Nasıl bir soru bu, dalga geçiyorsunuz diye anlıyorum. 100 tavan çeker, arşa değer, oradan geri gelir

Hadi inşallah çok güzel olur usta
    Sizin ağzınız ne diyor öyle
    100 tavan olursa köşeyi döneriz hep birlikte

7. Nasıl bir patronun hissesindeyiz.Önemine binaen Birol Beyin yazısını alıntıladım.Birol Beyin söylediklerine inanır veya inanmazsınız. Ben inanıyorum ve bu yazıyı herkes için, tabiri caizse yapılması gereken örnek bir kurallar belgesi olarak veriyorum.
    Kurallara uyanları tenzih ederek.

1 ) Twitter'ı bize yatırım yapan kişilerle daha yakın iletişimde olmak için kullanmaya çalıştım. Bunun iyi bir fikir ve yöntem olduğunu düşündüm.
    Artık emin değilim. Yine de son bir gayretle kendimi, şirketimizi anlatmaya çalışacağım. Yine yürümezse hesabımı kapatacağım.
    2 ) Kendi açımdan bir özet yaparsam;
    - 12 Temmuz 2021 Tarihinde 12.48 fiyatla #VBTYZ olarak Borsa hayatımız başladık.
    - Şu anda Hisse fiyatımız 20.30. İlk fiyatımızın %62 üstündeyiz. ( 3,5 aylık bir hisseyiz ).
    3 ) - Bu arada bir çok iş anlaşması yapıp KAP duyurusu yaptık. VBT Europe şirketini kurduk.
    Bütün hedeflerimize emin adımlarla yürüyoruz. İnşallah yeni haberlerimizi de duyuracağız.
    4 ) - Geçmişe bakmadığımızı, geleceğe odaklandığımızı göstermek için 3 ay önce 12,48 den sattığımız hisselerimizi 20,80 lerden yani %66 daha pahalıya geri alımını yaptık.
    - Hiç bir kanun dışı, spekülatif işin içinde olmadık, olmayacağız.
    5 ) e-Mail, telefonla, sosyal medya üzerinden bize bir çok soru, uyarı ve öneri geliyor. Yapıcı, açık ve samimi olan eleştiriler başımız üstüne. Gerçekten bir çok şeyi sizin uyarılarınız ile farkettik. Hepsine samimi olarak teşekkür ederiz.
    6 ) Bazı soru ve istekler, günlük trade üzerine. Örneğin niye KAP'ları 18.30'dan sonra yapıyorsunuz ? Çünkü hiç bir sızıntı olsun istemiyoruz. Sadece 2-3 kişi ile seans sonlarında yapıyoruz ki herkes ertesi gün eşit şartlarda başlasın.
    7 ) Bizim BIST ve SPK gibi Denetleyici ve Düzenleyici kurumlarımıza karşı yükümlülüklerimiz ve
    sorumluluklarımız var. O yüzden hissemiz konusunda mümkün olduğunca tarafsız kalıyoruz. Burası bir pazaryeri. Hisse kendi fiyatını kendi bulmalı.
    8 ) Biz, sadece hissemiz anlamsız ve spekülatif
    bir değer kaybı yaşarsa, bu da şirketimizin imajını ve değerini düşüreceği için kurallar çevresinde
    "Geri Alım" yöntemine başvurabiliriz. Onun dışında hissemiz pazarda bir maldır ve malın değerini
    alanlar ve satanlar belirler.
    9 ) O yüzden lütfen günlük trade yapanlar bize bazı sorular sormayın ve bizi yönlendirmeye çalışmayın.
    Burası bir pazar yeri ve insanlar birbirinin parasını alıyor.
    10 ) Eğer biz birşey yaparsak
    bu birine para kazandırırken bir başkasına para kaybettirecek. O yüzden günlük trade bizim
    olacağımız bir yer değil. Zaten doğru ve etik de değil.
    11 ) Peki kalbimiz kiminle bir atıyor ? Hissemizi uzun vadeli alıp kenara koyanlar bizim en değerlilerimiz.
    Çünkü kimileri çocuklarının üniversite parasını, kimileri emekli ikramiyesini koyup hissenin değer
    kazanmasını bekliyor. Onlara karşı kendimizi çok sorumlu hissediyoruz.
    12 ) 6 Ay sonra, 1 yıl sonra eğer onlara diğer yatırım araçları kadar kazandıramazsak o zaman şirketimizi kötü yönetmiş oluruz ve tüm eleştirileri hak etmiş olacağız. Ama inşallah öyle olmayacak.
    13 ) Ülke olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Gerçekten Sermaye Piyasaları gelişmek zorunda.
    Yatırımlarımızın Dövizde ve Faizde kalması doğru değil. Bu iklimi hep beraber değiştirmek için elimizden geleni yapmalıyız. BIST ve SPK ile Halka Arz öncesi çalıştık.
    14 ) Gerçekten tüm uzmanlar insanüstü bir tempo ile çalışıyorlar. Gecenin 3'ünde mail atıp belge istediklerini biliyorum. Onlara şükran ve minnet duyuyorum. Bizde hissemize sahip çıkıyoruz. Bizde Eko sistemi korumaya, kollamaya çalışıyoruz.
    15 ) O yüzden Faizin 2 puan düşürülüp, Doların 9,5 u geçtiği gün geri alım yaptık. Tek amacımız vardı. "Merak etmeyin, biz burdayız" demek için.
    16 ) Son olarak, biz onurumuzla yaşayan insanlarız. İnsan, parasız, pulsuz, işsiz yaşayabilir ama
    onursuz yaşayamaz. Adı, sanı belli olmayan hesaplardan yargısız insaflar yapmayın.
    Bir derdi olan insan, derdi varsa gelir, konuşur, hesap veririz.
    17 ) Ama onurumuza dokunan şeyler
    yazmamanızı rica ediyorum. Yoksa burada iletişimde bulunmamızın anlamı kalmayacak.
    18 ) Biraz uzun oldu, umarım derdimi anlatmışımdır.
    İyi Günlerde, iyi şeyleri paylaşacağımız postlarda görüşmek üzere..

Birol Basaran

8. VBTYZ - VBT Yazılım A.Ş.

Aynen, Sn Yarasa sahibi Birol Bey çok düzgün bir adam, başından beri sosyal mecralardan ben de takip ediyorum. Ancak tahtaya dadanan manipülatör tam anlamıyla rahatsız bir tip, her yöne çok hızlı sürüp başlangıç noktasına geri getiriyor. Ben bu senette fiyat hedefini geçtim kendime zaman hedefi koydum, min. 1 sene bekleyeceğim diyorum, kazanırsak hep beraber artık. Bu sürede 10 tavanmı çeker, taban mı ya da 100 mü çeker göreceğiz bakalım. Yatırım tavsiyesi değildir.

Son düzenleme : Dejavuu; 29-12-2021 saat: 12:09.

Sayfa 49/99 İlkİlk ... 39474849505159 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •