Sayfa 492/534 İlkİlk ... 392442482490491492493494502 ... SonSon
Arama sonucu : 4270 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Xu30 ve xu100 Hisseler ve Endeks

1.  Alıntı Originally Posted by körhacı Yazıyı Oku
    Degerli üstadlar DERIM de şirket sahibleri kendi hisselerini şirkete sattılar diye KAP a haber düştü. Bunu nasıl yorumlayabiliriz ? Şirket sahibi hisselerini niye şirkete satsın ki amaçları ne veya bu durum biseyler için sinyal mi? Bu durum iyi mi kötü mü çözemedim. Şimdiden teşekkür ederim. Bol kazançlar...

SM-A510F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sorduğunuz soruyla ilgili hiç tecrübem olmadığı için cevap veremedim.Akşamdan beri bekledim belki biri çıkıp cevap verebilir diye ama o da olmadı maalesef.

2. Garan saatlikteki uyumsuzluğun aynısı endeks saatlikte de var.Şuan doları yukarıda tutup algı oluşturmaya çalışsalar da bugün akşam yemyeşil bekliyorum endeksi.

3. Abd yumuşak bir dille " Türkiye abd ilişkileri f35'e indirgenemez, Türkiye abd'nin stratejik muttefiki falan filan demiş. Dolar yukarıda duruyordu ama biraz da gevşedi. Esasen haberlerin algı oluşturmak için kullanıldığını 20 yıldır söylüyorum ama bir şekilde algı oluşturuyor ve ona göre hareket ettikleri izlenimini veriyorlar. Oysa garan tepede iken negatif dipte iken pozitif uyumsuzluklar yaparak hareket etmiş görüldüğü gibi. Mesela 83000 de iken neden karşılıklı açıklamalar gelmedi de emeklilik fonları, parasal.genisleme, faizler düşecek haberleri geldi. 94 e gidince " ey Amerika" naraları niye yükseldi?

4. Sabah artı açtık ve yine bir haberle eksiye döndük. Döndük dönmesine ama endeks 90000 altını bile yakamadi ve neredeyse artiya geçiyor. Garan da artı açtı eksiye döndü ve hatta yeniden artiya geçti bile. İşctr piyasayı domine ediyor bugün ve diğerlerine göre çok kuvvetli bugün için. Bakalım gün sonunda nasıl sonuçlar ortaya çıkacak.

5. Grafiklerin başından yeni kalktım. Düşüncelerimde en ufak bir değişiklik getirecek bir durum göremedim. Bendeki hisseleri, endeksi ve ille de garan grafiklerini bir öyle bir böyle inceledim. Hep yaptığım gibi ters döndürüp de baktım. İ-NA-NA-CAK-SIN tezime aykırı bir durum görmedim. Yeni haftada ve seçim sonrasında hatta temmuz ortasına kadar sürecek bir ralli süreci içinde olduğumuzu düşünmeye devam ediyorum. Düzeltme beklenilecek bölgeyi ve düzeltme seviyesine kadar düşünmeme rağmen palanin algı operasyonuna yenilerek bu düzeltmeyi kaçırdım ama ralliyi terketmiyorum. İ-NA-NA-CAK-SIN dedim ve İNANDIM.

Herkese iyi hafta sonları.

6. Özellikle krdmd'nin ve petkm'in en iyi performansları göstereceklerini düşünüyorum bu dönem için.

7.  Alıntı Originally Posted by hpy Yazıyı Oku
    Grafiklerin başından yeni kalktım. Düşüncelerimde en ufak bir değişiklik getirecek bir durum göremedim. Bendeki hisseleri, endeksi ve ille de garan grafiklerini bir öyle bir böyle inceledim. Hep yaptığım gibi ters döndürüp de baktım. İ-NA-NA-CAK-SIN tezime aykırı bir durum görmedim. Yeni haftada ve seçim sonrasında hatta temmuz ortasına kadar sürecek bir ralli süreci içinde olduğumuzu düşünmeye devam ediyorum. Düzeltme beklenilecek bölgeyi ve düzeltme seviyesine kadar düşünmeme rağmen palanin algı operasyonuna yenilerek bu düzeltmeyi kaçırdım ama ralliyi terketmiyorum. İ-NA-NA-CAK-SIN dedim ve İNANDIM.

Herkese iyi hafta sonları.
    Ben bunları yazarken doları yukarı almışlar çünkü moody's not indirmiş. Bakalım yeni hafta nasıl olacak ben de merak içindeyim.

8. BAKIŞ AÇISI

Öğretmen sınıfta deney yapmak için bir bardağa rakı, birine şarap, birine bira ve bir bardağa da ot koymuş. Sonra tüm bardakların içine bir tane solucan bırakmış. Bardakların üstüne kapatmış ve ertesi gün geldiğinde tüm bardakların içindeki solucanların durumunu gözlemek istemiş. Rakı, şarap ve bira bardaklarindaki solucanların öldüğünü ama yeşillik olan bardaktaki solucanın yaşadığını söylemiş ve öğrencilere bu deneyden nasıl sonuç çıkarabiliriz diye sormuş. Öğrenciler alkol ile canlıların yaşamasının ters orantılı olduğunu yeşillik içindeki solucanın yaşaması sebebiyle de yeşilliklerin calilarin sağlığı için faydalı olduğu sonucuna ulaşmışlar. Öğrencilerden biri ise parmak kaldırıp söz istemiş. Hocam bu nedenle ile alkol kullananların içinde solucan ya da kurt olmayacağını ot çöp yiyenlerin içinin ise kurt dolacağını söylemiş.

Sayfa 492/534 İlkİlk ... 392442482490491492493494502 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •