Sayfa 492/1000 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    @jondowes un yukarıda verdiği bilgilere göre bu kıymet gösterge kıymet niteliğinde ve işlem hacmi yüksek olmalı.
    Yani düşünüldüğü gibi az işlem geçen bir kağıt değil gibi. Hatta diğer kıymetlere göre çok daha fazla hacim ve işlem gerçekleşiyor olabilir.
    Ama şu anki haliyle bireysel yatırımcıya pek uygun değil gibi gözüküyor. Özellikle yüksek vergi diliminde olanlara.
    ben her sene bir defa sorarım müşteri temsilcime bu bonoyu hiç denk gelemedim...belki de yanlış zamanda soruyorumdur (genelde kasım/aralık) )

2. Teb'in marj fazlaymış. Garanti bankası 94.65 satıyorsa 93.65 alıyor.
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Teşekkürler

Teb de 2040 vade için temiz fiyatlar

Alış 94,65
    Satış 92,25
    LLD-L31 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Teşekkürler

Teb de 2040 vade için temiz fiyatlar

Alış 94,65
    Satış 92,25
     Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Teb'in marj fazlaymış. Garanti bankası 94.65 satıyorsa 93.65 alıyor.

Dün ben HSBC'den 2040 vade için temiz 95.52 kirli 97.42 fiyat almıştım. İş bankası ve iş yatırıma göre yüksek kalmıştı fiyatı. Şimdi karşılaştırınca diğer bankalara göre de rekabetçi teklif veremediği görülüyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4. Yazdığım bu güne ait fiyat değil yanlış anlaşılma olmasın. Alım satım arasında farkı belirtmek için yazmıştım. İhtiyaç varsa güncel fiyatları kontrol edip yazabilirim birazdan.
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Dün ben HSBC'den 2040 vade için temiz 95.52 kirli 97.42 fiyat almıştım. İş bankası ve iş yatırıma göre yüksek kalmıştı fiyatı. Şimdi karşılaştırınca diğer bankalara göre de rekabetçi teklif veremediği görülüyor.
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by thugz2gether Yazıyı Oku
    Yazdığım bu güne ait fiyat değil yanlış anlaşılma olmasın. Alım satım arasında farkı belirtmek için yazmıştım. İhtiyaç varsa güncel fiyatları kontrol edip yazabilirim birazdan.

Benim aldığım fiyat 10.9.2020 saat 15.55 'te alınan fiyattı. Ona göre değerlendirmek gerekli. Aynı anda iş bankası ve iş yatırım ile karşılaştırdım ve fiyatın rekabetçi olmadığını gördüm.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet BB58 taylor serisi yakınsaması hesabıma göre 2040 vadedeki BG46 ile zirvededir.

Ama benim hesabıma göre de BB58 BG46'yı kıl payı döver. farklı bir yakınsama derecesinde (vergisel optimum) BG46'nın da dövdüğü iddia edilebilir.

CG37 de iyilerden. Ama o kağıdın likiditesi az ve vade riski biraz daha yüksek olabilir.
    bahsettiğiniz hesaptan biraz detay verebilir misiniz, neye göre analiz ediyorsunuz?

7.  Alıntı Originally Posted by cumba kuka Yazıyı Oku
    1milyonu olan iyimiş

CPH1951 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    2012-2015 yıllarında istanbulda lüks bi apartman dairesi alıyorlardı o paraya

hoş o zaman bu eurobondlar da epey pahalıydı.

8.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bahsettiğiniz hesaptan biraz detay verebilir misiniz, neye göre analiz ediyorsunuz?
    Ben @jondowes 'un şurada paylaştığı oldukça açıklayıcı bilgilerden öğrendiğim kadarıyla kendime uygun bir formül geliştirdim. Benim gelir vergisi dilimim %40'lık dilime girdiği için kendimce bazı vergisel parametreler ekleyerek bir toplam serisi oluşturdum. O toplam serisinin çıktısına göre de eurobond seçimi yapıyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...7598#post47598

Sayfa 492/1000 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •