Sayfa 493/1012 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Adam diyoki faizler dahada dusecek simdiye kadar bastira bastira bu seviyelere anca getirdik vs.

Bu kafa devam ederse daha çokkkk fırlar.

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dolar düşmeye devam ederse faizler de düşebilir. Yeni yıldan itibaren ne olacak asıl o önemli.

Yazılarım yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

2. Bugün ilk kademeli döviz alımına başladım .
    Euroyu 6.08 den aldım sonra euro oldu 6 lira ..
    5.50 altı euroda zor gibi olur ama çıkarsa iyi çıkış yapabilir çünkü Avrupa Mb sı aynı Fed gibi Qe olayını sonlandıracak yakında ..

Al sat yaparak mevduatdan daha çok getirisi olacak bence o yüzden ilerde döviz yükselir diye düşünüyorsanız vadeliye koyana kadar diplerde alım tepelerde satış mantıklı geliyor ..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Eskiden carrafoursa ve metroyu ucuz bilir oralara toplu alışveriş yapmak için giderdim geçen hafta metroya gittim dunde carrafursa ya gittim soyle bir 20_25 ürünü karsilastirdim bim halkmar a101 den hiçbir farkı kalmamış fiyatlar esitlenmis harcadığım benzin parasına acıdım ...bu arada hakan atilla işi TL ye yaradı anlaşılan serbest bırakılacak bu durumda TL değer kazanabilir ( MB faiz indirmezse )

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
    Dolares bir sure 5.10-5.50 arasinda gider gelir...
    Ne tarafi kirarsa o yone hareketlenir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,418
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Dolares bir sure 5.10-5.50 arasinda gider gelir...
    Ne tarafi kirarsa o yone hareketlenir.

Syg,
    Cep app'i yukleyerek marketlerin indirim kampanyalarini takip edin.
    Her seyi ayni yerden almayin.
    Yapacaginiz yemegi dusunerek gerekli seyleri alin..
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by WYATT EARP Yazıyı Oku
    Bu VDMK denen şey nedir....
    Yine, yeni bir Ali Cengiz oyunu mu...
    İnternette okuduğum kadarıyla şöyle;

Varlığa dayalı menkul kıymetler (VDMK), çeşitli finansal kurumların alacakları karşılığında çıkardıkları araçlardır. Bankalar ve benzer şirketlerin açtığı bazı krediler, finansal kiralama sözleşmelerinden doğan alacaklar, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının portföylerindeki gayrimenkullerin satışından doğan alacaklar bu araçlara dayanak olabilir. VDMK ihracı yoluyla finansal kurumlar vadesi henüz gelmemiş bu alacaklarına likidite sağlar. Yatırımcı ise farklı niteliklere sahip bir alacak havuzunun getirisinden faydalanır.

Türkçe meali; adam borcunu tahsil edemiyor alacağı parayı daha ucuz bir fiyattan başkasına satıyor...bunu satınalan da borçlu borcunu öderse kar etmiş oluyor....
    Likidite sağlanıyormuş bu yolla !!!

Net bir faydası yok....bir şey mi üretiliyor...bir şey mi icat ediliyor...
    Ali'nin külahı veli'ye, velinin ki hasan'a, hasan da basan'a emanet...

Gazeteler ballandıra ballandıra yazmışlar çok matah bir şey yapılmış gibi...

Yanliş düşünüyorsam yazın lütfen !!
    Finansal piyasaların derinliği ile ilgili bir durum.ABD de cok yaygin. Risklere göre sınıflandırması var. Hatta a b c d grubu, oncelikli faiz veya ana para odemeli, sabit degisken faiz vs vs..bankaların vade ayarlamasına olanak sağlıyor. 2turu var.ilki banka bunlara karşılık borçlanıyor ve alacaklar bankanin aktifinde kaliyor bir nevi finansman bonosu ihrac ediyor ama vade alacaklarla uyumlu. 2.si banka aktiflerinden çıkarıyor ve alacaklar ucuncu firmaya devroluyor ve bunun senetleri daha riskli. ancak ikinci üçüncü siniflandirma sonrası risk gizlenerek 2008 de ağırlıklı emlak kredileri aracılığı ile krize neden olmuştu.. bizde derinlik olmadığından az etkilendik. Factoring firmalarinin alacak kırması gibi bir durum. Sistem risk primi, sigorta vs saglam oturursa sorun olmamalı. Ama birikmiş toksitler itelenecekse buyuk sorun. Ozellikle 0.99 faizli emlak kredileri sepette eritilmemeli.. ABD de bu alacaklar icin sigorta var ama Turkiyede bu kadar buyuk alacağı kim sigortalayabilir bilemedim.. riskin arttığı ortamda şahsen girmem..

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    ben şu dolandırma olayını duyduktan sonra gün içinde büyük mevduatımın bulunduğu bankadaki mt arkadaşımla konuştum, bütün eftler onun havuzuna düşecek ve onun onayından sonra gidecek, zaten benim genelde klasik para gönderdiğim yerleri biliyor, rakamlarıda aşşa yukarı biliyor, onları görür görmez onaylayacak, öbürü için benim whatsapptan veya telefonla aramamı bekleyecek.
    Hangi banka?

8.  Alıntı Originally Posted by bjkay Yazıyı Oku
    Finansal piyasaların derinliği ile ilgili bir durum.ABD de cok yaygin. Risklere göre sınıflandırması var. Hatta a b c d grubu, oncelikli faiz veya ana para odemeli, sabit degisken faiz vs vs..bankaların vade ayarlamasına olanak sağlıyor. 2turu var.ilki banka bunlara karşılık borçlanıyor ve alacaklar bankanin aktifinde kaliyor bir nevi finansman bonosu ihrac ediyor ama vade alacaklarla uyumlu. 2.si banka aktiflerinden çıkarıyor ve alacaklar ucuncu firmaya devroluyor ve bunun senetleri daha riskli. ancak ikinci üçüncü siniflandirma sonrası risk gizlenerek 2008 de ağırlıklı emlak kredileri aracılığı ile krize neden olmuştu.. bizde derinlik olmadığından az etkilendik. Factoring firmalarinin alacak kırması gibi bir durum. Sistem risk primi, sigorta vs saglam oturursa sorun olmamalı. Ama birikmiş toksitler itelenecekse buyuk sorun. Ozellikle 0.99 faizli emlak kredileri sepette eritilmemeli.. ABD de bu alacaklar icin sigorta var ama Turkiyede bu kadar buyuk alacağı kim sigortalayabilir bilemedim.. riskin arttığı ortamda şahsen girmem..

SM-A520F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bizde bu yapılan hangi kategoriye giriyor?
    Risk hala bankada mı kalıyor yoksa alıcıya mı geçiyor?

Sayfa 493/1012 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •