Sayfa 51/836 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 6685 madde; 401 - 408 arası.

Konu: GESAN - Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş.

1. Arkadaşlar kısır tartışmaları boş verelim, şirketin faaliyetleri ortada, girişimin ikinci plana atıldığı ortada, ortada bir rasyonalite var.

Peki biz ne yapabiliriz?

1= europower in arzına bütün imkanları kullanarak katılmak ( Ne yaparsak yapalım çok çok az lot düşecektir)

2= komple lanet edip daha fazla yükselmeyeceğini düşünüp satıp çıkmak, ( bence tarihi hata yapmış olur, öyle yapacak olan)

3= her ortamda uygun üslupla ( yatırımcı ilişkilerini arayarak, mail atarak, sosyal medyada gündem oluşturarak) girişim elektriğin altının boşaltılmaması yönünde isteklerimizi belirtebiliriz.

Şahsen hedef fiyatıma gelene kadar 3. madde üzerine odaklanacağım, hepinizden de ricam özellikle kuşlu sitede etiketleyerek uygun bir üslupla şikayetlerimizi belirtmek olacaktır.

Bu üç maddeden başka bir alternatif yok.

kuşlu sitede Behiç beyi , europower i , girişim elektriği etiketleyerek uygun bir üslupla gündem oluşturmamız için sürekli yazmak lazım, sizlerden ricam lütfen siz de yazın.

2.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar kısır tartışmaları boş verelim, şirketin faaliyetleri ortada, girişimin ikinci plana atıldığı ortada, ortada bir rasyonalite var.

Peki biz ne yapabiliriz?

1= europower in arzına bütün imkanları kullanarak katılmak ( Ne yaparsak yapalım çok çok az lot düşecektir)

2= komple lanet edip daha fazla yükselmeyeceğini düşünüp satıp çıkmak, ( bence tarihi hata yapmış olur, öyle yapacak olan)

3= her ortamda uygun üslupla ( yatırımcı ilişkilerini arayarak, mail atarak, sosyal medyada gündem oluşturarak) girişim elektriğin altının boşaltılmaması yönünde isteklerimizi belirtebiliriz.

Şahsen hedef fiyatıma gelene kadar 3. madde üzerine odaklanacağım, hepinizden de ricam özellikle kuşlu sitede etiketleyerek uygun bir üslupla şikayetlerimizi belirtmek olacaktır.

Bu üç maddeden başka bir alternatif yok.

kuşlu sitede Behiç beyi , europower i , girişim elektriği etiketleyerek uygun bir üslupla gündem oluşturmamız için sürekli yazmak lazım, sizlerden ricam lütfen siz de yazın.
    söyledikleriniz çok mantıklı dostum...özelikle kuşlu sitede bu konuda çok çaba harcamamız lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ediyorum hocam, emeğinize sağlık. Arkadaşımın dediğine göre Alfas’ta %5 verilmiş, demek ki 20 kat talep gelmiş. Bakalım bizde ne kadar gelecek.
    Tekrar teşekkürler, çok aydınlatıcı oldu, ben daha önceden şirketin belirlediği bir oran zannediyordum.
    Sn. Majesty,

Alfas'ta metodoloji farklıydı. 999 lot ve altında talep edenlere oransalda %5 geldi. Ancak, 1.000 lot ve üzeri talep edenlere oransalda binde 7 geldi. Europower tamamiyle oransal olacak anladığım kadarıyla Burada önemli olan halka arza katılmak için hangi teminatları gösterebildiğimiz. Mesela, Aydem'de BIST 50 hisselerinizle de katılabiliyordunuz halka arza. İnşallah; döviz, nakit ve hisse senetleri ile katılabilirsek 500.000 Tl bedelli başvuruya 25,000 TL bedelli hisse alabiliriz diye tahmin ediyorum. Tabii halka arz büyüklüğü de önemli. Bunu da halka arz fiyatı belirleyecek.

Alıntı Originally Posted by Ömür Yazıyı Oku
    Neredeyse herkes bana benzer şeyleri söylemiş. Gittikçe haksiz olduğuma inandım. Hatta biraz mahçup da oldum. Hepinizden özür dilerim. Benim hep çok bilmiş bir tarafım vardır ve bazen hep büyük resmi gördüğümü sanıp bildiğin zırvaladığım da olur. Bir şeye tepkili olunca tepkimi daha da harlayacak fikirler peşine düşerim. Bunu biliyor ama kendime bazen hakim olamıyorum. Hepinizden tekrar tekrar özür diliyorum. Bir daha yazmayacağım ama yazılanları takip etmekten geri duramayacağım. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin,sağlıcakla kalın.
    Ömür Bey, sizin için de uygunsa kuşkucu yazılarınıza devam edin. Yorumlarınızı okudum. Argümanlarınızı haksız çıkartacak herhangi bir analitik veri şu an için hiçbirimizin elinde yok. Yani kuşkularınızda haklı olabilirsiniz. Ancak, sizin kuşkularınız da haklı gerekçelere dayanmıyor. Dolayısıyla tahterevallinin bir kanadında siz ve sizin gibi düşünenler diğer tarafında biz ve bizim gibi düşünenler var.

Tartışmamızı somut ve nesnel bir gerçeğe dayandırmak istersek aşağıdaki gerçekleşmelerin gerçekleştiğini her ikki taraf ta kabul etmek zorunda;

- 2,5 milyon lot dar kanallı bir sinüs eğrisi kapsamında piyasa tarafından ham yapılmıştır (gerçek).
    - patronlar nakitin bir kısmını herhangi bir sebeple ceplerine atmış bir kısmını da şirkete faizsiz TL borç vermiştir (gerçek).
    - patronlar nakitle ne yapacaktır bilemeyiz. belki gelecekteki bir bedelli sermaye artırımında kullanacaklardır (tahmin). belki çatır çatır yiyeceklerdir (tahmin).
    - dün gelen habere piyasa tepkisi olumlu olmuştur ve endeks -1,65 düşerken gesan +4,72 artmıştır. Yani %6,37 göreceli kar vardır bir önceki güne göre (gerçek). Piyasa bu haberi beğenmiştir. Kuşku duymayanlar kazanmıştır.

Sonuç olarak sizin yazmaya devam etmenizi bazen aşktan gözlerimizin kör olabileceği varsayımıyla canı gönülden isterim. Yeterki saygı sevgi olsun.

5. Arkadaşlar MSCI endeksi bizim için tamamen olumlu mudur? Kızılbük gyo ve jantsa gibi şirketlerin çıkarıldığını veya rütbe düşürüldüğünü gördük. Jantsa gibi bir şirket geçmişte ve günümüzde güzel kazançlar sağlarken kızılbük gibi bir hissede yapılan operasyonu da duyduk. Bu endekse dahil olduk diye fiyatlamamız daha mı olumlu olur acaba? Hacimin yükselmesi nedeniyle de buraya dahil olunuyor diye bir şey okudum. Detaylı bilgisi olan arkadaşımız varsa dinlemek isterim.

6.  Alıntı Originally Posted by ikasemre Yazıyı Oku
    Hocam bu yaklaşımı çok yanlış bulduğumu söylemeliyim zira kalplerin içini ancak ve ancak Allah cc bilir. Arkadaş burada birtakım çıkarımlar yapıp sorular sormuş. Katılırsın veya katılmazsın, bence şöyle diyip görüşünü bildirir, argümanlarını ortaya koyarsın. Burada insanların aklına zehir atıyor demek çok ağır bir ithamdır. İnsanlar bunları kendi süzgeçlerinden geçiremiyorsa, bu yazılan bir kaç cümleyi okuyup etkileniyorsa zaten yatırım yapmasın, gitsin kumda oynasın. O yüzden her karşıt düşünceye zehir atıyor diyerek sindirmeye çalışmak, kovmak hepimize zarar verir. Bırakalım insanlar aklına gelenleri söylesin, beyin fırtınaları oluşsun ve olayları daha iyi anlamamıza yol açılsın.

Tez-antitez-sentez

Sentez e ulaşmak istiyorsak tezide-antitezide dinlemeliyiz.
    Ben kimseye yazma demiyorum. Ama birden fazla yazıda aynı kucumseyici tavrı görünce uyarmak gerektiğini düşündüm. Çünkü arkadaş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi hemde olumsuz. Bir konuda bilgi yoksa olumsuz argümanlar öne sürüp hadi bunları çürütün beni ikna edin tavrı ne kadar mantikli. Bence Arkadaş dün yazdığı yazıları kap atılınca hemen yazmak yerine bir hafta on gün beklese belki sorularin cevabini yazmadan alacak. Hemen ortalığı alevlenditlrmenin ne anlami var. Bizim ilacimiz zaman. Maksimum 2 3 ay bekleyebilen tüm sorularin cevabini alacak. Ama bugün alayim hergun tavan yapsın diyenlerin tantanalari hic bitmeyecek

7.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    Ben kimseye yazma demiyorum. Ama birden fazla yazıda aynı kucumseyici tavrı görünce uyarmak gerektiğini düşündüm. Çünkü arkadaş bilgi sahibi olmadan fikir sahibi hemde olumsuz. Bir konuda bilgi yoksa olumsuz argümanlar öne sürüp hadi bunları çürütün beni ikna edin tavrı ne kadar mantikli. Bence Arkadaş dün yazdığı yazıları kap atılınca hemen yazmak yerine bir hafta on gün beklese belki sorularin cevabini yazmadan alacak. Hemen ortalığı alevlenditlrmenin ne anlami var. Bizim ilacimiz zaman. Maksimum 2 3 ay bekleyebilen tüm sorularin cevabini alacak. Ama bugün alayim hergun tavan yapsın diyenlerin tantanalari hic bitmeyecek
    Sn. hissedar01, size katılıyorum. Burada her türlü fikri tartışabilmeliyiz, hem olumlu hem olumsuz. Ancak ben de sizin gibi hissettim, yanılıyor da olabiliriz ancak sanki burada bir fikri tartışma amacından ziyade kasıtlı bir olumsuzluk pompalama amacı var gibi geldi bana da. Bunu belirtip böyle bir niyet mi var diye sorgulamak da bence bizlerin hakkı.
    Neyse, inşallah yanlış düşünmüşümdür, selamlar herkese bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    İnan ki yazmak istemiyordum. Ama daha önce kötü niyetlisin, zehir atıyorsun.. ithamlarını bile hos görmeye calıştım. Ne düşünüyorsan Allah sana iki katını versin diye düşünerek konuyu kapattim. Ama! Bilgin olmadan fikrin var demen de biraz komik kaçtı sanki. Atomu parçalamıyoruz nihayetinde. Belirli parametreleri biraraya getirip bir sonuca varıyor,nihayetinde kararlar alıyoruz. Yok KAP'tan hemen sonra yazma yok 2-3 ay sonra belli olur.. Vallahi iyi ki söyledin 2-3 ay sonra belli olacağını
    ,ben de öğrenmiş oldum. Ama herhalde dur bakalım kuşkularım haklı mı haksız mi diye gizemli bir yolculuğa çıkıp finalde cevaba odaklanacak bir mecra değil borsa. O halde burada yazıp çizmenin mantıgı nedir ve sen ne diye beni dikkate alıp bir şyeler yaziyosun? Öyle ya aenin mantığına göre nasılsa falımız 3 vakte belli olacakmış,pehh..
    Ayrıca yanlış anlana ama senin aöylediklerinden sinip de geri adım atmadim. Senden sonraki iki arkadaş çok daha düzgünce vs argüman sunarak yazdilar ama (belki de senin etkinle) konuya yine de niyetimden kuşkulandıklarını söyleyerek başladilar. Haliyle ben de bu iki adamakıllı cevap da bile niyey konusunda tepki çekiyorsam ciddi bir hatam var diyerek bir karara vardım.
    Ezcümle dostum,ben ona yazma falan demdedim diye savunmaya geçmene gerek yok zira öyle bir etkin olduguna nereden vardığını bile anlamadim. Sen niyet okumalrla ve önündeki 2-3 aya istiharelere yatmalarla yatırım kararları alabilirsin,ben öyle yapmiyorum.Ama saçmalayabileceğimi baştan kabul edecek kadar öz güvene sahibim.

Sayfa 51/836 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •