Sayfa 51/388 ÝlkÝlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 3101 madde; 401 - 408 arasý.

Konu: CANTE - Çan2 Termik A.Þ.

1.  Alýntý Originally Posted by HYPATAI Yazýyý Oku
    10 GÜNLÜK SÜREÇTE DK,SAATLÝK LÝKLERDE belli bir formasyon ard arda 8-10 kez yinelenerek yapýldý ve benimde dikkatimi çekti,hareketler belli bir sistem dahilde yapýlýyor. Bu bir tesadüf olamaz.
    Benim gördüðüm, tahtada aktif olarak 5 ayrý kurumun robotu iþlem yapýyor. Yani kurumsal anlamda. Ben ve diðer onlarca traderin Matriks, Ýdeal vs. terminallerinden yapýlanlar hariç.

Fiyatlamalarýn, SPK onayý gerçekleþmeden stabil bir seviyeye gelmesi þimdilik mümkün gözükmüyor. Cuma günü sadece ben 186 bin lot alýp satmýþým tahtada. Bu iþlemler klasik anlamda yatýrýmcý iþlemleri deðil yani...Algoritmalarýn oluþturduðu sinyaller; tamamen sanal...

Þirketimizin %92 oranýnda iþtiraki olan Çan Kömür ve Ýnþaat A.Þ., Çanakkale ili Çan ilçesinde kurulacak 340 MWm/330 MWe gücündeki yerli kömüre dayalý termik santral yatýrýmý finansmaný ile ilgili olarak Yapý Kredi Bankasý A.Þ. ve Halk Bankasý A.Þ. "Kredi Verenler" konsorsiyumu aracýlýðý ile 116 Milyon Euro tutarýnda, ilk üç yýl ana para geri ödemesiz olmak üzere toplam 8 yýl vadeli, proje finansmaný kredisinin kullanýlmasýna iliþkin kredi ve teminat sözleþmeleri 14.01.2015 tarihinde tüm taraflarca imzalanmýþtýr.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/408375
    "2019 Mart sonu itibariyle stabil üretime geçen Çan2 Termik Santrali, mevcut baca gazý arýtma sistemleri sayesinde 06.12.2019 tarihinde aldýðý Emisyon Çevre Ýzni ile ülkemizde pulverize yanma teknolojisi ve yerli linyit kömürü kullanarak üretim yapan ve çevre iznine sahip olan tek termik santral konumundadýr."

CANTE henüz bir bebek, gerçek anlamda faaliyete geçeli daha 4 yýl bile olmamýþ. Yýllara sari üretimde desen hiç bir sýkýntý görünmüyor:

Þirketin (genel anlamda grubun) borçluluk yapýsýný düzeltmek herkesin menfaatine. Þirket kurucu ortaðý rahmetli Korkut Özal, yönetimde de çocuklarý kuzenleri vs var yani hepsi tuzu kuru adamlar. Borsayla morsayla, parayla pulla iþi olmayan tipler. Yurt dýþý sendikasyon kredilerini yenilemekte zorlanan bankalarýmýz -anlaþýlan o ki- bu yýl sözleþme süresi dolan kredilerden arta kalaný yenilememiþler, bunlar da böyle bir yol bulmuþ.

Bence gayet adilane bir çözüm...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

ÇAN-2 TERMÝK SANTRALÝNDE

1 0CAK ÝLE 12 AÐUSTOS ARASI ÜRETÝM:

yýllar
    2020=Toplam Üretim: 1.220.231,00 MWh
    2021=Toplam Üretim: 1.325.121,00 MWh
    2022=Toplam Üretim: 1.455.855,00 MWh
    2023=Toplam Üretim: 1.030.062,16 MWh

1 temmuz-12 aðustos toplam üretim:

2023Toplam Üretim: 228.274,76 MWh
    2022Toplam Üretim: 268.844,00 MWh

--düþüþ %17.7

--ayni tarihlerde PTF (piyasa takas fiyatý)

2023:2038....13.99 cent
    2022:2460.....7.65 cent

--düþüþ %8.2; dolar bazýnda düþüþ... %55
    Son düzenleme : ft-2; 13-08-2023 saat: 16:01.

4. https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Inde...ran-2023-49704

Buraya bir þey yazdýðýn zaman altý dolu olacak. MB rezervlerinin eksilerde olduðu; 1 sente muhtaç hale geldiði, döviz bulabilmek için dün düþman ilan ettiklerini bugün askeri törenle karþýlayan ülkenin çok ciddi bir ekonomik krizden geçtiði dönemleri baþka verilerle karþýlaþtýrmak yanlýþ sonuçlar verir. Tam baðýmsýz ! kuruluþumuz TÜÝK tarafýndan açýklanan veriler yukarýda. Bugüne kadar açýklanan 6 aylýk bilançolar da ortada ki, kadim þirketlerimiz bile ciddi sýkýntý içerisindeler.

*

Diðer konu...Tanýyanlar bilir, emekli hukukçuyum. Hangi sosyal medya platformu olursa olsun yazdýklarýmýzýn sorumluluðu var. O nedenle dikkatli olmakta fayda var arkadaþlar. Onlar "kandýrýldýk" der, her türlü yýrtarlar ama biz öyle deðil. Aman ha !
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiðinizde ortadan kaybolmayan þeydir.

Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    --bu iki þirketi 2014 yýlýndan beri takip ediyorum...2015 yýlýndan beri de topiklerinde önemli yerlerde yazýyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarýný dip noktlarýnýn diplerine kadar okudum...faaliyet raporlarý dahil....özel durum açýklamarýný da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruþ para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sýfýr....bunlar için öenmli olan þirketleri yüzdürmek...fiyatýn bir anlamý yok þimdilik...

--bilançolarýný ciddiye almamak lazým...VUK beyannameleri daha önemli...

ï‚· Faaliyet Süresi Kriteri: Kuruluþundan itibaren en az 3 takvim yýlý geçmiþ olmasý ve son 3
    yýllýk mali tablolarýn yayýnlanmasý
    ï‚· Kar Kriteri: Baþvuru tarihinden önceki son 2 yýlda vergiden önce kar etmiþ olmasý
    (Halka arz
    edilen hisse senetlerinin piyasa deðerinin en az 45 milyon TL veya halka açýklýk oranýn en az
    %35 olmasý halinde son 1 yýlda)
    https://kosano.org.tr/wp-content/upl...aarzraporu.pdf
    ---(süre dolar dolmaz baþvuru yapýlmýþ) halka arz büyüklüðü 60 milyon TL olduðu için 2 yýl kriterinden kurtulmuþ...

--dikkat ile bakarsanýz, yeni kurulmuþ, kasasýnda 3 milyon TL bile olmayan , sermayesi 100 bin TL olan þirkete, garantili bir geliri olmadýðý halde, yaklaþýk 140 milyon TL (78 milyon dolar civarýnda) yatýrým için kredi verilmiþ...
    Son düzenleme : ft-2; 13-08-2023 saat: 17:33.

6.  Alýntý Originally Posted by ft-2 Yazýyý Oku
    --bu iki þirketi 2014 yýlýndan beri takip ediyorum...2015 yýlýndan beri de topiklerinde önemli yerlerde yazýyorum...

--bugüne kadar tüm bilançolarýný dip noktlarýnýn diplerine kadar okudum...faaliyet raporlarý dahil....özel durum açýklamarýný da...

--patronlar ceplerinden neredeyse 5 kuruþ para harcamadan bu hale getirdiler...yani maliyetleri sýfýr....bunlar için öenmli olan þirketleri yüzdürmek...fiyatýn bir anlamý yok þimdilik...

--bilançolarýný ciddiye almamak lazým...VUK beyannameleri daha önemli...
    Olmayan kömürle alýnan santral izninden tutun yanýnda ki devlete ait Çan santralinin kömüründen satýn almasýna, bankalardan aldýklarý kredileri malum bir spek ile iþ tutup halka arzlar/bedelli sermaye artýþlarý ve bitmek bilmeyen hisse satýþlarý yaparak kapatýp tamamen piyasa katýlýmcýlarýnýn sýrtýna basarak saðlanmalarýna, altýn madeni açacaðýz diye yapýlan bedellilerden tutun türlü çeþit alengirli iþlere kadar her þeyi konuþabilirsiniz bu þirketle alakalý

Günün sonunda sizinde dediðiniz gibi bu þirketin sahiplerinin tüm mal varlýklarý borsa sayesinde oluþtu..elin taþýyla elin kuþunu vurup köþeyi döndüler

Bu tür bir sýfýrdan servet sahibi olma operasyonu elbette arkada siyasi destek ister…iþin bu kýsmý zaten gün gibi ortada

Santral aþýrý eski ve yama yapýla yapýla çalýþtýrýlmaya çalýþýlýyor…Çok uzun bir ömrünün kaldýðýný sanmýyorum
    Az insan çok huzur

7. cante 2004 yýlýnda falýyetet gectý, eský oldgunu dusunmuyorum.
    2 x 165 mgw akýþkanyataklý çan termýk santralý
    fransýz alstompower ile turk partneri teknotes inþaat yaptý
    o zamanký euaþ a yaptý

Alýntý Originally Posted by palmet Yazýyý Oku
    cante 2004 yýlýnda falýyetet gectý, eský oldgunu dusunmuyorum.
    2 x 165 mgw akýþkanyataklý çan termýk santralý
    fransýz alstompower ile turk partneri teknotes inþaat yaptý
    o zamanký euaþ a yaptý
    --cante 207-2208 yýlýnda üretime geçti...2015 yýlýnda çanakkale il genel meclisi toplantý tunaðýnda üyelerden biri (rahmetli oldu), termik santralin avusturyada 15 yýl kullanýldýktan sonra kapatýldýðýný ve ODAÞ enerjinin aldýðýný ifade etmiþti...yani santral-kazaný en az 23 yýllýk....eknomik ömür de zaten 30 yýl gibi....

https://canakkaleozelhaber.com/seni-...meyelim/39469/

Sayfa 51/388 ÝlkÝlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •