Sayfa 51/1003 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    İşin ekonomik kısmına bakınca aslında insan cidden iktidar devam etsin istiyor,bu buhranı tam anlamıyla yaşadığımızda kendi tabanının tepkilerine iktidar maruz kalsın istiyor.Ama korkum o ki böyle böyle rejim değişiyor,ülke göçtü ekonomik buhrandı derken artık tamamen elden gidiyor,böyle giderse eleştirilecek bir sistem de kalmıyabilir.Hani meşhur laf var ya ,artık kanunsuz hiç bir şey kalmamıştı ,çünkü kanun yoktu))))))))
    doktorum bizim halkımız sadece köprü de sıra olunca kolonoskopi yapacak dr sayısının artması yönünde talepkar olur bu artık görebilmeniz lazım.

Saygılar

Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    doktorum bizim halkımız sadece köprü de sıra olunca kolonoskopi yapacak dr sayısının artması yönünde talepkar olur bu artık görebilmeniz lazım.

Saygılar
    ))))))))))))) Kesinlikle haklısınız.Tamamdır sn batman seçim gecesine kadar artık topiği meşgul Etmiyeceğim.Cümlemiz için hayırlısı olsun arkadaşlar kendinize iyi bakın,pazar akşamı gene tartışırız zaten başka bir şey de elimizden gelmiyor.Bizi umursayan yok.

Döviz Kuru Zor Tutuluyor, Askari Ücret Karanti %45 Artar mı ? Artarsa Gideri Kaç Hafta

Şu an tencere dibi sıyırıcıları izliyor.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Sinan Oğan ın domuz bağını tercih edeceği dedikoduları var, Azmi Karamahmutoğlu diyor.
    Öyleyse Soğan ben ve benim gibi ....lerce seçmen gözünde bitmiştir. onun domuz bağını desteklemesi benim oraya oy vereceğim analamına gelmez. Bu hatayı yaparsa kendi kendini imha etmiş olur.
    Hangi şartları kabul etmiş olursa olsunlar 21 yıllık iktidara OY VERMEM
    Burda KK o kdr eleştirdim, Bazıları zannetiki biz reise oy verdik/vereceğiz. Yok öyle birşey.
    Another day in paradise

5. S.O. kendi şartlarını kabul ettiremiyorsa A veya B partisini seçmesinin çok önemi yok ki...

Cumhur ne domuz bağını ittifaktan atabilir, ne de mültecileri geri gönderebilir. (-ki seçim propagandası olarak tam tersini söylediler) E bu konularda anlaşamayacaklarsa ne konuşacaklar... Öbür tarafta Millet ittifakı da bıyık altından göndeririz hallederiz diyor o da Cumhurun bir farklı versiyonu. (ki mültecileri getiren sincap reyize ne istedilerse verdiler, hiç hikaye anlatmasınlar) Onlarla da anlaşamaz...

ZP/SO için işlerin çığırından çıkmasını beklemek en mantıklısı. Millet kafasını bir o duvara bir bu duvara vura vura en son ışığın geldiği deliği bulup oradan girecek. Daha var oraya

so hiçbir tarafı seçmeyecek
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    mehmet bahçeci koca kafaya basın önünde meşrebi bozuk dedi, cevap olarak yok bana değildir canım, ben onun metin yazarıyım cevabı verebildi. alakaya çay demle, bahçeci bu cevabı duyunca hızını alamadı edepsiz,densiz melanetin dölü deyince koca prof. sus pus oluverdi. bu adam daha kendi hakkını savunamıyor, gelecek te bir ittifaka faydası dokunacak..
    Aynen katılıyorum...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,935
     Alıntı Originally Posted by Finans2023 Yazıyı Oku

Açık konuşayım, ben kılıçdaroğlu'nun ya da iddiası olan başka bir adayın yerinde olsaydım hayatta uğraşmazdım. kim seçilirse seçilsin, olacak olan şey belli. Şımarık ergen beyinliler durumu henüz idrak edemedikleri için türkiye'nin oecd ortalamalarının geçerliliğini kanıtlamak istercesine boş boş konuşuyorlar. şu an seçimlerle ilgili herhangi bir konuda tartışma yapmak bile lüks. o kadar çaresiz durumdayız.

kılıçdaroğlu şu an elini taşın altına koyuyor, yani sorumluluk alıyor. kendisine bayıldığım için böyle söylemiyorum. gerçekten de takdiri hak eden bir çaba içinde. ülke battı, battı. pakistan gibi mi olacağız, arjantin gibi mi, yoksa venezüella gibi mi? şu an türkiye ile ilgili yurt dışı tartışmaların odağı bu. rekor üstüne rekor kıran dış ticaret açığı, bütçe açığı, merkez bankası'nın eksilerden eksiler beğenen rezervleri, bütçede yer almadığı için miktarı belirsiz milyarlarca dolar kamu-özel işbirliği garanti ödemesi, tefeci faiziyle alınan ve taksitleri yaklaşan milyarlarca dolar dış borç, varlık fonunda ha bire zarar yazan akibeti belirsiz kamu bankaları dahil kamu kuruluşları, tarihimizin en kötü enflasyonu derken, akp sadece iliğimizi, kemiğimizi sömürmekle yetinmedi, geleceğimizi de sattı. ekonomik göstergelere göz ucuyla bakan herkes görüyor. hoş iş soyut konulara gelince donuk zekalı ahalinin kafası basmadığı için he he diyip geçiyorlar ya neyse. bende de anlatacak istek kalmadı pek.

seçimden sonra kıyamet kopacak. erdoğan kalırsa "kırk satır mı, kırk katır mı?" ikileminde kalacağız. buhran nasıl olurmuş hep beraber tadacağız. sığınmacılar bile yandım allah diyip kaçabilir. iktidar değişirse, önümüzdeki yıl yerel seçimlerden sonra mecburi acı reçeteyle muhtemelen iki yıl acılara hapsolup sonra yavaş yavaş düzelmeye başlayacağız. halk huysuzlanırsa bir erken seçim sarmalına da girebiliriz çünkü maşallah önüne konanı yemede gösterdiğimiz iştahı, hesabı ödemeye gelince göstermemek gibi müthiş bir özelliğimiz var.

kılıçdaroğlu'na teşekkür edeceğinize bık bık kafa ütülüyorsunuz. adam hayatının sonbaharında böyle sikko bir kitlenin de yıllarını kaybolmaktan kurtarmaya çalışıyor. adam düz deli bence.

merkez bankası bu hafta aldığı kararla kredili mevduat hesapları ve kredi kartından nakit avans kullanımını kısıtlamak için önlem aldı. adamların derdi bu şekilde döviz ve altın vb. alımını engellemek. buna göre bankaları kullandırdıkları kredinin yüzde 30'u kadar devlet tahvili almaya zorluyorlar. politika faizine bakarsak, bankaların bu işten korkunç zarar edeceğini anlarız. bankalar da o zararı direkt tüketiciye (şimdilik) yansıtmamak için kmh ve nakit avans oranlarını (muhtemelen ikinci tur sonrasına kadar) dibe çekmiş. seçimlerde ikinci tura gidene kadar dövizin patlama ihtimali var, son kurşunlar atılıyor. hikaye bununla ilgili. peki kıymetli sözlük ahalisi ne yapıyor? bankalarına küfrediyorlar. bir kısmının nakit avansı kısıtlamaya girmemiş, bununla övünüp diğerlerini küçümsüyor falan. (hoş çekmeye kalksa çekemeyecek haberi yok ya neyse.) tam bir freak show. uygulamayı getiren hükümet, küfrü yiyen bankalar. bu ülkeden başka bir yerde yaşanmaz, yemin ederim. galapagos adaları gibi ülke, evrim sürecini tv izler gibi izliyoruz her gün.

işte kılıçdaroğlu bu insanlar için de uğraşıyor. ben olsam hayatta kılımı kımıldatmaz, yansın, yıkılsın diye uzaktan gerine gerine seyreder, erdoğan'ın ülkeyi pakistan'a çevirmesini bekler, sonra kahraman gibi sahneye girerdim.
    Aynen katılıyorum. Keşke herkes, özellikle de kendini muhalif olarak tanımlayanlar bu gerçekleri görüp anlayabilse...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 51/1003 İlkİlk ... 41495051525361101151551 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •