Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 511/1014 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

"Tasarıyla trafik ışığı, park, bahçe, tarihi ve ören yerlerinin aydınlatılması özel dağıtım şirketlerinden alındı. Aydınlatma bedelleri, belediye ve ilgili kurumlar tarafından ödenecek."

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2. Yabancı çalışanın gözünde Afrikanın da gerisine düştük
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...-dustuk/196487

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Mevcut siyasi yapının al birini vur ötekine hepsi temizlenmeden ülke toparlamaz. Hepsi nasıl temizlenir dersen temizlenmez

Ülke nasıl adam olur dersen, olmaz
    80 yildir gelen tum hukumetlerin amaci kendi adamlarini ve o donemki siyasileri + cevresindekileri doyurmakti.

yarin chp geldiginde olacaklari soyliyim mi ?
    % 40 mtv ye soven halk chp den % 80 zam yiyince bu sefer diyecek ki ; sizinkilerde zam yapmisti..

Bu forumda ulke gercegini tekrar gordum ve diyecke birsey de bulamiyorum.Bu gercekte su ; bana dokunmayan yilan bir yasasin mantigi var bizde.asla birlik beraberlik yok.
    Ben oturdugum semtte haksizca 3 kati emlak vergisi zammi oldugunu yazdigimda dalga gectiler.Simdi kendi araclari icin % 40 zam gelince ooovvv kahretsin akp modundalar..

Bende tam tersi otomobil zammi oldugunda seviniyorum.2 tane aracim olmasina ragmen dedigim gibi daha once,umarim mtv lere en az 2 kati daha zam gelir.

4. Bütçe açığını kapatmak için ihtiyaçtan satılık fabrikalar
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...rikalar/196446

Dış borçta 14 yılın rekoru
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...-rekoru/196491

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Bende tam tersi otomobil zammi oldugunda seviniyorum.2 tane aracim olmasina ragmen dedigim gibi daha once,umarim mtv lere en az 2 kati daha zam gelir.
    CHP gelirse su olur dediginize katilmiyorum, niyet okuyup elestirmek dogru olmaz.

Ancak MTV konusunda bu zam hakkindaki dusuncenize katiliyorum, bunlar gelecek secimler oncesine kadar bu enflasyonu dusurmek derdindeler, enflasyonla mucadele icin en etkin yollardan biri bu.

Diger taraftan yollardaki katliam ortada.

Sehir icinde arabayla gezmek gibi bir eglence yontemi var bu ulkede, baskent Ankara'da camlari, arabeski, sonuna kadar acmis,
    geziyor adam, o ara yanindan bir motosiklet geciyor, o da arabeski acmis, oyle bir ses ki, motosiklet gurultusunden onu duyabiliyor.
    Bir de cevreyi dusunun, bebegi uyuyan anneleri dusunun.

Arac, ihtiyac icin kullanilma noktasina gelene kadar, uzerindeki her turlu vergiyi destekliyorum.

Sehir merkezlerine girislerin ucretli olmasini destekliyorum.

Bati ulkelerinde bunlar, acimasizca uygulaniyor, kimsenin kacis imkani yok.

Eger bu ulkeyi bizim yerimize Japonlar duzeltecekse bilemem ama biz duzelteceksek, bu vergiler az bile.

6. bu ulkede varsa yoksa hersey gosteris olmus.Otomobil alanlarin % 70 ten fazlasi 20 bin pesin verip 80 bin kreid cekip gidiyor 100 bine araba aliyor.boyle olunca insanlar tum ozel ihtiyaclarini kisip kapida yatan arabaya her ay binlerce para yatiriyor.
    devletin 50 bin lira 2 yil odemesiz kredi dagittigi gun dogus otoda ki tanidigim telefonlara dahi bakamadik demisti.benimde cevremde kim varsa gitmis bu parayi pesinata verip araba aldi dusunun yani.simdi boyle bir millete 400 lira mtv zammi koyar mi ?

7. Türkiye'de otomobille ilgili sorunlardan bir tanesi otomobilin yatırım aracı olarak da görülmesi. Esasında tüketim aracı olan bir ürünün temelde dövizdeki hareketle ve ödenen vergiyi üzerinde taşıması dolayısıyla yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gibi bir durum söz konusu. Adam geçen yıl 80 bine sıfır aldım şimdi satsam 90 bine gidiyor diyor. Araba alma sebeplerden birisi de budur. Bunun doğru bir yatırım olup olmadığı elbette tartışılır ama finansal okur yazarlık seviyemiz göz önünde bulundurulduğunda en azından bir grup için bunun aksi öne sürülemez. Sırf bu sebeple çok düşük sermayeyle salt kredi ile araç kiralama şirketi kuran insanlar var. Belki gelecekte bu kişiler para kazanamaz ama son üç beş senedir çok cüzi sermayeleri olmasına rağmen krediyle aldıkları araçlar ellerinde kar olarak kalmış durumda. Nasıl kırılır bilemiyorum ama bir tüketim ürünü olan arabanın yatırım olarak algılanmaması bu alana olan talebi de düşürecektir. Bunu sadece gösterişe bağlamamak gerektiğini düşünüyorum.

Kardeş , MTV 'nin %40 artmasından bin kat daha fazla can acıtan şey , bu paraların önemli bir kısmının 350 odalı yazlık , 1150 odalı normal mesailik saraylara harcanması , mtv ye para ödemeyen , ödemediği için benzinin litresinin kaç para olduğunu bilmeyen ve bütün bunlara karşı pişmiş kelle gibi sırıtarak vergide elektrikli araçlara büyük kolaylıklar sağlayıp, fosil yakıtlı araçlara bilerek büyük vergiler koyuyoruz diyip kendi küçük aklınca milletle ta...k geçen bakanlarımız. Yoksa savunma sanayimize , ülkemizi ********lerden korumak için gitmesine kimsenin diyeceği bir şey olamaz. Bunu yarın CHP yönetimi yaparsa onlar da eleştirilerin en ağırını alırlar , ama ben bu şekilde bir beyanlarını , düşüncelerini duymadım. Onlar da öyle yaparlar demek , bu muameleyi sonuna kadar hak ediyorsun demektir.

Sayfa 511/1014 İlkİlk ... 114114615015095105115125135215616111011 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •