Sayfa 512/612 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562 ... SonSon
Arama sonucu : 4894 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Limanda şu an 2 demirli gemi var. Biri dökme yük biri kimyasal (chemicala ait)
    Bende bu konuda bir fikir bildirmek istiyorum genel kurulda da olabilir bizim neden gemi tankerlerimiz yok acaba bu konuda çalışma var mı? Kendinden entegre işlere bayılırım.
    Polisan kimya bir üretim tesisi degil kiralama tank tesisi urettigin ürünu satacaksan tanker olayına girilir depolarsın ürettikce doldurursun sadece depolamak için tanker satın alinmasi hiç karli bir iş degil satin alınan kimya çoğu yabanci yerli şirketlerin satın aldigi ulkelerden tedarik ediliyor dokme limanda aynı kullanmadigin bi urun icin gemi işi pahali ve mevzuati cok olan bir iş bu dediginiz demircelik sirketlerinde daha iyi olur gunluk hurda getirmeye hammaddesi disariya bagli.ihracatida disariya gittigi için iyi.

2. Gemicilik işinin bambaska olduğunu biliyorum gidiş dönüş yükün olmazsa zarardasin ama chemical gibi bir ortağın varsa ve ondan know-how yardımı ile belki gemicilik faliyetlerinde bambaşka düşünceler ortaya çıkabilir bakalım soru sormaktan zarar gelmez

3. Faizler inmeye her ay devam edecek cumhurbaşkanı açıkladı .

4.  Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    Faizler inmeye her ay devam edecek cumhurbaşkanı açıkladı .
    Yıl sonu dolar kapanışı merak ediyorum merkez bankası 60 milyar dolar ekside faiz düşecekse doları akabinde enflasyonu dualarla mı tutacaklar merak ediyorum. İnsanların aklınla dalga geçiyorlar. Ülkenin kaç nesli bu hatalar yüzünden sürünmek zorunda kalacak. Düşmanın malı olsa bu kadar horlanmaz. Umarın herkes hak ettiğine kavuşur.

5.  Alıntı Originally Posted by Mi16 Yazıyı Oku
    Yıl sonu dolar kapanışı merak ediyorum merkez bankası 60 milyar dolar ekside faiz düşecekse doları akabinde enflasyonu dualarla mı tutacaklar merak ediyorum. İnsanların aklınla dalga geçiyorlar. Ülkenin kaç nesli bu hatalar yüzünden sürünmek zorunda kalacak. Düşmanın malı olsa bu kadar horlanmaz. Umarın herkes hak ettiğine kavuşur.
    Sen bir düşünuyorsan devlet bin düşünür sonunu görmeyen kahraman olamaz .biliyormuyuz polho kaç olacak yok bakalım neler olacak yılbaşinda emekli.asgari ucretli zamlari nasil bir konuma gelecez görmeden ne desek boş.hersey gelip gecer devlet bakidir.

6. Devlet bizleriz onlar görev verdiklerimiz. Devlet, bizler baki kaldığımız kadar bakidir.

7.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Devlet bizleriz onlar görev verdiklerimiz. Devlet, bizler baki kaldığımız kadar bakidir.
    Bizler baki kalmadigimizda devlet olmayacakmi devlet le onları karıstirma herkes gelip geçer gider devlet yerinde durur kanunuyla .bayragiyla .milletiyle sınırlariyla bir bütundür .

8.  Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    Bizler baki kalmadigimizda devlet olmayacakmi devlet le onları karıstirma herkes gelip geçer gider devlet yerinde durur kanunuyla .bayragiyla .milletiyle sınırlariyla bir bütundür .
    Evet Bizler baki kalmadigimizda devlet tabiki olmaz. Biz dediğim senin doğacak torunlarinda dahil onların torunlarida biraz devlet üzerine ozellikle ilk devletlerin kurulması üzerine felsefi kitaplara göz atmani tavsiye ederim.

Malesef ülkemizin yarıdan fazlasinin sorunu daha yönetici kadroyu ayırt edememesi. Sakın yazımı siyasi bir yazı olarak görmeyin sadece devlet ile yönetici kadroyu anlatmak istiyorum.

Devlet; şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edenlere degil, senin yukarda yazdığın olmazsa olmaz temel niteliklere, kanunlarina, bayragina, topragina ve halkına sahip çıkan herkese denir.

Kuvvacilar devleti senin yorumladığın gibi yorumsalardi "devlet (yönetici sinif) bin düşünür" deselerdi şu an bu yazılarımizi kimimiz ya Yunanca ya ingilizce ya Fransızca yazıyor olurduk. Kuvvacilar devlet kavramında bir an tereddüt etseler hellaslar polisani yonetirdi Polisan hellasi değil.
    Son düzenleme : temel analizci; 09-10-2022 saat: 00:19.

Sayfa 512/612 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •