Sayfa 518/1012 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 8092 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    zam yapılmaması değil mesele enflasyon altı zam yaparsan piyasalara ben enflasyonla ciddi mücadele ediyorum popülizmden uzak politikalar uyguluyorum hem patronları hem işçileri düşünüyorum mesajını verirsin sen asgari ücrete yüzde 30 zam yaptın 5 ay sonra kur şoku olarak sana geri döndü enflasyon üstüne bir tur daha bindi bu sefer seneye aralıkta asgari ücrete yüzde 60 zam mı yapılsın diyeceğiz ! o zaman memurlarda bizim başımız kel mi demeye başlar ücret skalasında kontrolü tamamen kaybedersin ve marketlerde abuk sabuk fiyatlı domates patlıcan görmeye başlarız
    3600 gösterge öyle değil mi?
    Adam mimar, mühendis olmuş şu an 3600 gösterge ile maaş alıyor.
    Devletin milyonlarca liralık projelerini beyin patlatarak, risk alarak idare ediyor.
    Bu mesleğe girebilmek için orta okul, lise bir ömür hazırlan, maaş almaya da min. 23 yaşında başla.

Bir başkası 4-5 yıl lisans 2-3 yıl master ve 5-6 yıl doktoradan sonra öğretim üyesi olur. Yaş gelir 30 lu seviyelere.
    Buna karşın herkes 3600 gösterge ile maaş alsa bu kişiler neden 18. yaşında işe girip işe girmeyi tercih yerine bu kadar çaba gösterecek ki.
    Böyle olursa ülkede kalite çöker.
    Eski sovyetler birliği ülkesi gibi oluruz. Hani ülkesinde 30 dolar maaş alıp Türkiyeye bakıcılık yapmaya gelen doktorlar gibi.
    Aynı şey üniversitelerde de var.
    Beyin cerrahına da, atom mühendisine de, ilahiyatçıya da, tarihçiye de aynı maaşı verirsen adam neden zor olanı seçsin.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Fransızlar düşük ücretlere isyan ettiler ve eylemleri ile bunu aldılar.
    Makron 2000 eurodan az maaş alanlara zam yapacağız diyor.
    2000 euro 12 bin TL eder.
    Nu ücreti ülkede kaç kişi alıyor.
    Ne prof. ne dekan, ne genel müd. alıyor.
    Ancak onlarla aynı arabayı 2 katına sahip oluyoruz.
    Aynı elektronik cihazları kullanıyoruz.
    Üstelik et gibi temel bazı gıda maddelerini daha pahalıya yiyoruz da kimsenin sesi çıkmıyor.
    Bizde Çin in bile altında kalan yaşam standartı ile herkes duble yollardan, deli dumrul köprülerinden, havalanından mutlu.
    Rusyadaki işçi bizde 5 yıldızlı otelde uçak dahil tatil yapmıyor mu?
    Avrupalılar da mutlu. Zira işçilikte Çinin altında kaldığımızdan fason üretim için o kadar yolu tepmelerine gerek yok.
    Sanırsın ki herkes habire şehirdışı, yurtdışı seyahat ediyor.
    Hayatında hiç uçağa binmemiş bile 1600 TL aylıkla bunlarla mutlu.
    Bunu bir daha sağda solda dile getirme..
    Feci cahilce..
    Fransızlar euro ile kazanıp TL ile mi ödeme yapıyor da çeviriyorsun güncel kurdan..

2000 euro = 2000 tl..
    Ki bizde de asgari ücret aynı..
    Avrupada turistik sexuel şu bu mana dışında bulunmayıp da avrupa hakkında fikir beyan etmeyelim..
    Birde orada herşey çok ucuz bizde pahalı edebiyatı vardır..
    Youtube da falan gider marketten çekim yapar takipçi kasar..
    Arabalar çok ucuzzz amaaa..
    Ya yaa ucuz..

Kazın ayağı öyle değildir..
    Ablam 3 senedir hollanda da yaşıyor..
    Yada yaşamıyor..

Gelsin de size anlatsın avrupa hayalini..

3. ben tamamen ideolojiden bağımsız asgari ücret artışının etkilerinden bahsederek yorum yapıyorum ama ne zaman bu konu açılsa maalesef tepki görüyorum aranızda benden büyük abilerim var kimseyi kırıp saygısızlık yapmak istemem ! sadece madalyonun tek yüzüne bakmamak gerektiğini söylüyorum asgari ücret artttığı zaman esnafın bağkur pirimi de artıyor isteğe bağlı bağkur pirimi ödeyenlerinde artıyor apartman görevlisinin apartmana olan masrafından tuttun lokantada içtiğimiz çorbaya kadar pek çok kalemi direk olarak etkileyen bir olay asgari ücret artışı ! eğer asgari ücret artışının enflasyona katkısı minimize edilmek isteniyorsa devletin asgari ücret artışı ile ilgili düzenleme yapması şart mesela bağkur primi brüt asgari ücretin yüzde 33 ü olarak belirleniyor bu oran düşürülebilir devlet vergi gelirinden fedakarlık yaparak asgari ücrete yüzde 15 zam yapılır ama vergi azaltımı yapıldığı için asgari ücretli yüzde 30 maaş zammı hisseder ! yoksa direk kemiksiz yüzde 30 u enjekte edersen sisteme bunun etkileri olmaz demek ekonomi cahilliği olur

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Bunu bir daha sağda solda dile getirme..
    Feci cahilce..
    Fransızlar euro ile kazanıp TL ile mi ödeme yapıyor da çeviriyorsun güncel kurdan..

2000 euro = 2000 tl..
    Ki bizde de asgari ücret aynı..
    Avrupada turistik sexuel şu bu mana dışında bulunmayıp da avrupa hakkında fikir beyan etmeyelim..
    Birde orada herşey çok ucuz bizde pahalı edebiyatı vardır..
    Youtube da falan gider marketten çekim yapar takipçi kasar..
    Arabalar çok ucuzzz amaaa..
    Ya yaa ucuz..

Kazın ayağı öyle değildir..
    Ablam 3 senedir hollanda da yaşıyor..
    Yada yaşamıyor..

Gelsin de size anlatsın avrupa hayalini..
    Para kazanmak için Hollanda! Yanlış tercih.

Doğrusu ABD olmalı...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

5.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ben tamamen ideolojiden bağımsız asgari ücret artışının etkilerinden bahsederek yorum yapıyorum ama ne zaman bu konu açılsa maalesef tepki görüyorum aranızda benden büyük abilerim var kimseyi kırıp saygısızlık yapmak istemem ! sadece madalyonun tek yüzüne bakmamak gerektiğini söylüyorum asgari ücret artttığı zaman esnafın bağkur pirimi de artıyor isteğe bağlı bağkur pirimi ödeyenlerinde artıyor apartman görevlisinin apartmana olan masrafından tuttun lokantada içtiğimiz çorbaya kadar pek çok kalemi direk olarak etkileyen bir olay asgari ücret artışı ! eğer asgari ücret artışının enflasyona katkısı minimize edilmek isteniyorsa devletin asgari ücret artışı ile ilgili düzenleme yapması şart mesela bağkur primi brüt asgari ücretin yüzde 33 ü olarak belirleniyor bu oran düşürülebilir devlet vergi gelirinden fedakarlık yaparak asgari ücrete yüzde 15 zam yapılır ama vergi azaltımı yapıldığı için asgari ücretli yüzde 30 maaş zammı hisseder ! yoksa direk kemiksiz yüzde 30 u enjekte edersen sisteme bunun etkileri olmaz demek ekonomi cahilliği olur
    O zaman asgari ücreti azaltalım, ekonomi uçsun?

Konu sanırım şu: Suriyeliye para harcanırken kendi vatandaşına neden zam yapılmaktan imtina ediliyor. Yarın savaş çıksa Ülkem için kim savaşacak? Suriyelilerin mi?

Önce vatandaşım gelir...
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

6. Mevduat faizinden geçinip asgari ücret çook düşük diye ağlamayı anlamıyorum.
    Hangi asgari ücretlinin bankada parası var ..
    Timsah gözyaşı dökmeyin burda ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Para kazanmak için Hollanda! Yanlış tercih.

Doğrusu ABD olmalı...
    Yeğenim almanyada..
    2013 de UKBA da çalışan bir kızla evlenme durumlarım söz konusu idi..
    İngiltere de şartlar daha da ağır..

Küresel sermaye her yerde hemen hemen aynı kurallar ile ülkeleri sömürüyor..

8.  Alıntı Originally Posted by Omega0607 Yazıyı Oku
    Mevduat faizinden geçinip asgari ücret çook düşük diye ağlamayı anlamıyorum.
    Hangi asgari ücretlinin bankada parası var ..
    Timsah gözyaşı dökmeyin burda ...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Sadece kendimi düşünürüm tarzı bir yaklaşım...

"komşusu aç iken karnı tok yatan bizden değildir"

Bu sözü ilk kim söylemiş acaba?

Sayfa 518/1012 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •