Sayfa 521/1312 İlkİlk ... 214214715115195205215225235315716211021 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    "Mülteciler giderse konut fiyatları düşer" savına ben katılmıyorum.

Şu an vatandaşlık için evlere hücum eden paralı yabancılar ayrı, gönderilmesi tartışılan suriyeliler afganlar falan ayrı.

2013-2014-2015 Yıllarında konut fiyatları zirve yaparken ortalıkta suriyeli ve afgan yoktu.
    Onlar çoğaldıkça istanbul değer kaybetti.
    Telefonla yolda kadınları kızları çeken kesimin gitmesi (ekonomi faiz vb diğer tüm etkenleri sabit kabul edersek) bence emlağa pozitif yansır.

"Evler milyon olmuş, daha nereye pozitif yansıyacak" diye düşünen olursa, abarrtığımız milyonun aslında kıçı kırık 60 bin dolar olduğunu hatırlatayım.

O da 10 yıl öncenin 60 bin doları değil hani.
    Mülteciler gerçekten giderse gidiş hızına bağlı olarak ekonomi daralacak. Dolayısıyla fiyatlar mecburen geri gelecek. Yeni denge noktası bu fiyatlar mı olur daha aşağısı mı daha yukarısı mı onu zaman gösterir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

size yurt dışında ev fiyatlarını gösteren bir site linki bırakıyorum. https://realting.com/

savaşta olan ukrayna'daki 25 m2 evler bile 50-60 bin euro. türkiye bence hala çok ucuz

3.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Türkiyeâ�� de ev almak bence enayiliktir. Ankara piyasası için konuşacak olursak adam göksu parkı manzaralı evi 800 bine- 1 milyona satıyor. 1 milyonu sepet yapsa hisse senedi, altın, eurobond vs eğer 5 sene sonra en az 3 katına çıkar. Türkiye de çok paran varsa faize koy keyfine bak.
    Bunu Türkiye'de ev almak enayiliktir diyen mi yaziyor. Ev aldın galiba şimdi birden degismissin.

4.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    Hukukun üstünlüğü olmayan, siyasi kırılganlıkları olan ülkelerde döviz bazlı evler her zaman düşüş yaşar. Rezerv paraya sahip ülke vatandaşları kalıcı yatırımlarını buraya taşırsa senn bu yıl aldığın ev 5 yıl sonra dolar/euro bazında değerlenir. Bu tüm dünyada böyledir. O yüzden şuan yurt dışında ev almak çok daha cazip geliyor insanlara.
    Bu da ayrı bir ilginçlik ama tamamını okuyun yazının yurt dışından ev almak daha mantıklı diyor.

5.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    ev almak keko tarzı bir yatırımdır. dünyanın en güzel şeyi parayı likit tutmaktır.
    Bu da var.

6.  Alıntı Originally Posted by Cilginfenci Yazıyı Oku
    ev fiyatları artmaya devam ediyor peki bu evleri kim alıyor. ankarada geçen yıl 580-600 olan evler bu yıl 1 milyonu geçti. enflasyon çıldırdıkça insanlar yatırım yapmak yerine panikle ev ve arabaya yöneliyor.
    Bunu da yazan aynı kişi inanabiliyor musunuz?

7. Adam yanlis dusundugunu kabul etmis zaten, daha niye isitip isitip eski yazilarini alintiliyorsunuz?

Yalniz ben arkadasi ters indikator olarak degerlendirmek gerektigini dusunuyorum

8. Bende aynı şeyi düşünüyorum ters indikatör konusunda, hepimiz hata yaparız ama konuşurken fazla büyük konusmamak lazım. yıllarca ev almanın ne kadar önemli olduğunu anlatan ben artık reel bazda evlerin sistigini düşünüyorum. Ha kredi çekip alanlar hariç tutuyorum evin pahalı yada ucuz olduğunu konuşuyoruz şu an.. evlerin dolar bazında düşeceğini düşünen tarafa yazın beni mesela benim bu görüşüm ters çıkabilir ama ben öyle uçuk kaçık konuşmuyorum alanlara ithamda bulunmuyorum yada yargilamiyorum. Bir insanin iki farklı görüşü de belli bir zaman aralığı ile sonuna kadar savunmasi Ilgınc sadece şaşırıyorum.

Sayfa 521/1312 İlkİlk ... 214214715115195205215225235315716211021 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •