Sayfa 527/1003 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Yarın sabah alım emri verirseniz, yarın gece oluşacak fiyattan Cuma 14.30 civarı geçer hesabınıza.
    Bence doğru tavır. Ben de aynısını yapmıştım.

2.  Alıntı Originally Posted by onurbey Yazıyı Oku
    SUC, SUA eski şekilde devam ediyor.İzahname değişti ama bir fark yok.
    Burada her iki fonun izahnamesini iki kez açıklamıştım. Mevcut durumun devam edeceği yönünde. Demek ki okumamışsınız.

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    3 günde kazandırdığını 3 saatte kaybettirdi
    trendi yukarı iken güvenli de aşağıdayken tam kabus...
    trust riskli fonlardan çıkmıştın galiba. Şu sıralar ne yapıyorsun?

4. TCD
    06.01.2021 Yatırımcı sayısı:9.828 Portföy 750 milyon
    07.01.2021 Yatırımcı sayısı:10.311 Portföy 801 milyon
    1 gündeki artış acayip.
    Allah sonumuzu hayretsin.

5.  Alıntı Originally Posted by Dali45 Yazıyı Oku
    Herkese merhaba,
    1 aydır deneme amaçlı yatırım fonlarından oluşturduğum bir sepetim var. Fena gitmiyor. Bunun dışında BES'te 2 adet daha poliçem var. Bunlardan 2.sini yatırım amaçlı geçen sene ekim gibi açtım, altın ve eurobond etkisiyle yaklaşık %40 artış oldu. Ama o zaman yatırım fonlarını bu kadar iyi bilmiyordum. Forum sayesinde daha iyi tanıdım yatırım fonlarını. BES te çok çeşit yok açıkçası. Allianz olduğu için Karma fon iyi getiriyor ama onda da Dolar etkisi fazla.
    Kısaca şunu sormak istiyorum, BES yerine Yatırım Fonlarından sepet yapmak daha mantıklımıdır. Bir de genele bakınca BES fonları iyi yönetilmiyor yada uzun vadeli oldukları için daha az kayba odaklanmışlar sanki.
    Tüm arkadaşlara, özellikle hellistheothers ve tradestop a ayrıca teşekkür ederim. Bilgilendirmeleriniz için
    Selamlar Dali45.

56 yaşınıza kadar düzenli döviz ve altın yatırımı yapmayı düşünüyorsanız bunu bes üzerinden yapmanız %25 devlet katkısı sebebiyle mantıklı.

Bunun dışında, beste özellikle de hisse senedi fonlarında kısıtlı fon seçeneği var, ileride tefastaki fonlarda ya da diğer emeklilik şirketleri fonlarıda alıma açılırsa durum değişir.

Bende hem bes var hemde bes dışında fon yatırımı yapıyorum.

Ana yatırım portföyüm bes dışında. Bes i emeklilik yaşımı 4 yıl erkene, 60tan 56ya düşürmeyi garantilemek için devam ediyorum.

Aslında devlet katkısı nedeniyle uzun vade yatırım için Bes mantıklı. Ama devlet katkisinin düşük getirisi, acil para lazım olduğunda kısmi para çekilememesi, fon seçeneği kısıtlı olması ana dezavantajlar.

Saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Burada her iki fonun izahnamesini iki kez açıklamıştım. Mevcut durumun devam edeceği yönünde. Demek ki okumamışsınız.
    Haklısınız sayın Tbey35.
    Geçmiş gönderilerinizi inceledim.
    Saygılar.

7.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Selamlar Dali45.

56 yaşınıza kadar düzenli döviz ve altın yatırımı yapmayı düşünüyorsanız bunu bes üzerinden yapmanız %25 devlet katkısı sebebiyle mantıklı.

Bunun dışında, beste özellikle de hisse senedi fonlarında kısıtlı fon seçeneği var, ileride tefastaki fonlarda ya da diğer emeklilik şirketleri fonlarıda alıma açılırsa durum değişir.

Bende hem bes var hemde bes dışında fon yatırımı yapıyorum.

Ana yatırım portföyüm bes dışında. Bes i emeklilik yaşımı 4 yıl erkene, 60tan 56ya düşürmeyi garantilemek için devam ediyorum.

Aslında devlet katkısı nedeniyle uzun vade yatırım için Bes mantıklı. Ama devlet katkisinin düşük getirisi, acil para lazım olduğunda kısmi para çekilememesi, fon seçeneği kısıtlı olması ana dezavantajlar.

Saygılar
    Teşekkürler, dezavantajlarına aynen katılıyorum. BES te 2 fonum var. 1.sini inşallah 56 yaşına kadar bozmayı düşünmüyorum. Şuan 39 yaşındayım. 2.portföyü yatırım amaçlı koymuştum. Aslında ana yatırımım 2.portföy.
    Yazdıklarınız kafamdakiler ile örtüşüyor.

8. Yok üstad şu anda ppz bir numara
    Mevduat lan kafa kafaya gidiyor
    Bugün brüt 18.10
     Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Finans merhaba. Borsa düşüşe geçtiği vakit güvenli liman olarak park edilebilecek ve tefaş üzerinden alınabilecek PPZ dışında getirisi iyi olan PPF fonu var mı? Biraz fa FIL öne çıkıyor gibi.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 527/1003 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •