Sayfa 53/175 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon
Arama sonucu : 1396 madde; 417 - 424 arası.

Konu: EUPWR - Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş.

1. pkk hdp chp ve yandaşlarına çakar demedi deme

2.  Alıntı Originally Posted by Acemibalık Yazıyı Oku
    Fazla umutlanmayın bence... İşler o kadar b.ka sarmış durumda ki Adam Smith ve Keynes birlikte gelse (bu ikisinin birlikte gelmesi de saçma olur gerçi ama) ekonomiye bir yön vermeleri yıllar sürer... O kadar uzun süre o kadar çok saçmalandı ki şu an bir seferde doğruyu yapmak inanılmaz bir krizi tetikleyebilir... Mesela şu an -5 negatif faiz vermek için bile politika faizini bir anda 4000 baz puan falan artırmak gerek... Bankaları batırırsın, BIST'i batırırsın, BES fonlarını batırırsın, sigorta şirketlerini de batırırsın... Algıyı pozitife çevirmek muhtemelen 6 ay falan sürer - ki bunun sonunda -o da belki- kademeli 1000 puan artışla nötr faiz dönemine girmiş olursun...

Ha, varsın para kazanmayalım; insanların yüzündeki aydınlığı görmek yeter; bir sultan tarafından değil, senin benim gibi vatandaşlar tarafından hesap sorularak / hesap verilerek yönetiliyor olmak yeter; orası ayrı.. Zaten algı dediğimiz şeyin %90'ı da bu sanırım...
    Aynen öyle dostum ..herşey daha güzel olacak..yine baharlar göreceğiz..

3.  Alıntı Originally Posted by mavideniz000 Yazıyı Oku
    %13.5 zarar ettim onu da cuma günü kapanışta brsan alıp bugün satsaydım kâr bile edecektim ülke siyasetine borsasına çok güvenmediğimden erken sattım
    Aramızda ne cevherler varmış da haberimiz yokmuş...dostum inan çok iyi tanıdığım kaliteli borsacilarin bile eski sermaye zirvelerini görebilmeleri için en az yüzde 50 prim yapması gerekiyor sermayeleri...

Bence sizin gibi dostların bu başarılarının nedeni yenilenebilir enerji hisselerinden kopmamaniz ve o süreçte bir kaç tane de doğru trade yapabilmiş olmanız olmalı...yoksa son 5 ayda çok zorlu bir endeks süreci yaşandı..çok az kişi buradan zararsız çıkabildi...

4.  Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    reis iktidar olsun borsaya europowera çaksınlar önemli degil
    Karar senin dostum...zevkler tartışılmaz...biz 20 yılda reise fazlası ile doyduk...bu sürede stres topu olduk..asik suratından,kin ve öfkesinden artık cocuklarimiz TV izleyemez olmuştu...her yerden çıkıveriyordu...artık yeter...

Ben de bir borsacı olarak kazanmak istiyorum tüm ülkemin de kazanmasını istiyorum...herkesin yüzü gülsün istiyorum..bence bunu kendinize lüks görmeyin...

5.  Alıntı Originally Posted by balici Yazıyı Oku
    pkk hdp chp ve yandaşlarına çakar demedi deme
    bi yorumuna bir saate baktım tam güneş dogmadan önce havlayan sokak köpekleri gibisin

6. Siyasetten uzak olarak ; Uzun vade yatırımda nasıl bir şirket alınacağı zaten belli. Bist30- Bist100 a yapışırsın.

Daha riskli büyüyüyecek kağıtta alınabilir.
    Tek hissenin üstünede yatılabilir ; sepette yapılabilir. O zamanki durum ne gerektiriyorsa o yapılır. 8 yıldır uğrasıyorum insanların dediği 5x-10x şekilde hiç para kazanamadım. 3x bile şüpheli. Hiç bir rallide adam akıllı bir ralli yaşamadım.Bu benim yanlış kağıtarda olduğum anlamına da gelebilir. Bu işi bilmediğim anlamınada.
    Neyse ekomomimiz malesef çok büyük çıkmaza girdi. Reis şemşiyeyle kekliği dürttüğünde kekliğin kaçacak alanı olmadığı gibi Türkiye ekonomisininde kaçacak alanı yok.

Ekonomi bakanlığındaki boş koltuk bile 1 haftada doları düşürdü bir miktar. Nebati gözlerde ki ışıldama ; 6 ay uyuyup uyansak falan derken bize kendisi kamyonu devirdi.

2022 Martından beri 2+1 ev almak için çırpınıyordum fiyatlar öyle yükseldi ki bırakın ev alma düşüncesini kiralık başka eve çıkamazsınız. Biraz borsaya ağırlık veriyim dedim son dönemde sermayeyi erittik. Millet çok güzel kazandı helali hoş olsun. Diyorum ya benim şanssızlığım heralde.

Bu eurıpower a yapışıyım diyorum. Artık çakar çakmaz çakan çakmak mı olur yoksa alır başını giderde gözümüz gönlümüz mü şenlenir bilemeyiz. Durup bakacağız.

Ekonomide ki doğru politikalar; dünyada boş boş dolaşan sermayeyi Türkiye ye çevirebilir. Biz makro mikro KKM falan fıstık anlamasakta ; ben kendi paramla çoluk çocugumun başını sokacak bir ev alabilme kapasitesine geldiğim hükümet en iyi hükümettir. Çünkü ozaman tüm ekonomik dengeler düzelmiştir.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

7. Aynı durumdayım maalesef
    Al sat çok yaptım
    Benim sebep de bu yüzden olabilir

Redmi 7A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. pandemiden sonra çok kazandırdı borsada bebek şirket yakalayan ama enflasyonda emlak oto vb. ticari malın karşısında kazandık sayarsak

Sayfa 53/175 İlkİlk ... 343515253545563103153 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •