Sayfa 53/91 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
Arama sonucu : 749 madde; 417 - 424 arası.

Konu: KUVVA - Kuvva Gıda Ticaret ve Sanayi Yatırımları AŞ

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    İyice heyecanlanmaya başladım. Hatta oynamak istiyorum da diyebilirim.

DOSTLAR SORULARINIZLA BENİ MUTLU ETTİNİZ; ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Aşağıda alıntıladığım mesajda fiyatın belirlenmesinde ilk başvuru tarihi olarak yazmıştım. Mevzuatta yazanı da gördünüz. Ama yanlış yorumladığımı anladım. SNKRN'un KAP yazılarını ve fiyat grafiğini önüme alınca resim netleşti.

Orada ilk başvuruya göre fiyat 2,5 tl civarı çıkıyor. Ancak SPK ya fiyat belirleme başvurusu yapılınca(tam korona düşüşüne denk geliyor) fiyat 1,83 çıkıyor. Yani mevzuattaki o on gün bugünkü başvuruya göre geriye dönük on gün oluyor. Bu duruma göre ortaya çıkacak fiyatın net olarak hesaplamasını yapalım.

Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    Hocam 418 numaralı mesajı okumuşsunuzdur. 15 Nisan'da tahsisli için yapılan başvuruyu o güne göre hesaplamıştım. Burada ilk başvuru tarihine göre işlem yapıldığını biliyorum. Yani bugün yapılan başvuru 15 Nisan itibariyle fiyat hesaplanacağı anlamındadır.

O zaman tahsisli 13,5 mn nominal olacaktı. Sonradan 11 mn oldu.

Bugün itibariyle tahsisli sonucu kasaya girecek para 22,5 mn ile 29 mn tl arasında çıkacaktır.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by batık Yazıyı Oku
    Fiyata onay kaç gün sürer acaba?İnfo işi uzatmaz inşallah.Pek bu işlerden anlamam ama, rakam 6 olmaz herhalde.Genelde geriye dönük 6 ay mı ne oluyor.Belki spek bunu kullanmak ister,fiyatı geri çeker. Bu gün son bomba da değil 6.30 dan füzemi atmıştım,ama diğer hisseli de satar full buna geçerim, gözümü iyice kararttım. Ama dediğim gibi pek anlamam,söylediklerimin bunla alakası var mı bilmiyorum.
    SNKRN da başvuru 31 Mart'ta yapılmış ve 9 Nisan'da fiyat onaylı ihraç belgesi gelmiş. Yazı aşağıda. Biz bugün başvurduk. Muhtemelen 10 gün içinde bizim belgemiz de gelir. Sonrasında 10 gün içinde tahsisli olayı biter ve şirket yoluna emin adımlarla devam eder gibi görünüyor.

Saygılar...

.................................................. ..........

Şirketimiz tarafından 04/02/2020 tarihli Özel Durum Açıklaması ile; Şirketimizin 27.500.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, her biri 1-TL nominal değerli paylardan oluşan toplam 7.750.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak, payların nominal değerinden az olmamak koşuluyla, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek baz fiyatın %20 fazlası olarak belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle, 3.750.000 TL satış bedeline denk gelecek adette ve nominal tutarda payın ihraç edilmek suretiyle ihraç edilecek pay adedi ve tutarı kadar artırılmasına, İhraç edilecek payların tamamının Borsa'da işlem gören nitelikte (B) Grubu imtiyazsız pay olarak ihraç edilmesine ve tamamının Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ÇOBANOĞLU'na tahsis edilmesine, karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 26/03/2020 tarih ve 2020/20 sayılı SPK Haftalık Bülteni ile kamuya duyurulduğu üzere;

Tahsisli sermaye artırımı başvurumuz, Sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının tespiti amacıyla Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önünde bulundurularak, Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonucu bulunacak baz fiyatın %20 fazlası esas alınmak suretiyle, ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda sermaye artırımına konu payların Borsa'ya yapılan başvuru sonucu belirlenen satış fiyatının 1,83 TL ve tahsisli sermaye artırım tutarının ise 2.049.180 TL (İhraç edilecek Sermaye Piyasası Aracının Toplam Nominal Değeri) olarak belirlenerek hazırlanan ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olup, 09.04.2020 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir. SPK onaylı ihraç belgesi ekte yer almaktadır.
    Yazdıklarımı lütfen yatırım tavsiyesi olarak almayınız. Pala'dan yediğim kazıkların haddi hesabı yok. Körle yatan şaşı kalkarmış.

Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    SNKRN da başvuru 31 Mart'ta yapılmış ve 9 Nisan'da fiyat onaylı ihraç belgesi gelmiş. Yazı aşağıda. Biz bugün başvurduk. Muhtemelen 10 gün içinde bizim belgemiz de gelir. Sonrasında 10 gün içinde tahsisli olayı biter ve şirket yoluna emin adımlarla devam eder gibi görünüyor.

Saygılar...

.................................................. ..........

Şirketimiz tarafından 04/02/2020 tarihli Özel Durum Açıklaması ile; Şirketimizin 27.500.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, her biri 1-TL nominal değerli paylardan oluşan toplam 7.750.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak, payların nominal değerinden az olmamak koşuluyla, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek baz fiyatın %20 fazlası olarak belirlenecek pay satış fiyatı esas alınmak suretiyle, 3.750.000 TL satış bedeline denk gelecek adette ve nominal tutarda payın ihraç edilmek suretiyle ihraç edilecek pay adedi ve tutarı kadar artırılmasına, İhraç edilecek payların tamamının Borsa'da işlem gören nitelikte (B) Grubu imtiyazsız pay olarak ihraç edilmesine ve tamamının Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Bülent ÇOBANOĞLU'na tahsis edilmesine, karar verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 26/03/2020 tarih ve 2020/20 sayılı SPK Haftalık Bülteni ile kamuya duyurulduğu üzere;

Tahsisli sermaye artırımı başvurumuz, Sermaye artırımına konu payların nominal tutarının payların satış fiyatının tespiti amacıyla Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonrasında belirlenebileceği göz önünde bulundurularak, Şirket tarafından Borsa'ya yapılacak başvuru sonucu bulunacak baz fiyatın %20 fazlası esas alınmak suretiyle, ihraç edilecek payların nominal tutarının tespit edilmesi ve ihraç belgesinin nominal tutar ve fiyat bilgisini içerecek şekilde düzeltilmesi suretiyle olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda sermaye artırımına konu payların Borsa'ya yapılan başvuru sonucu belirlenen satış fiyatının 1,83 TL ve tahsisli sermaye artırım tutarının ise 2.049.180 TL (İhraç edilecek Sermaye Piyasası Aracının Toplam Nominal Değeri) olarak belirlenerek hazırlanan ihraç belgesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmış olup, 09.04.2020 tarihinde tarafımıza tebliğ edilmiştir. SPK onaylı ihraç belgesi ekte yer almaktadır.
    10 güne kadar ,fiyatlı tahsis belgesi,ondan sonki 10 gün içinde de sermaye arttırımı....desenize 20 gün sonra falan işi bitirir. Ben 2. Beklemenin 10 günü bulmayacağını en geç 3 gün de işi bitireceğini,2 gün sonra da dondurmacı olacağımızı öngörüyorum. Ben aceleciyimdir ,ama sevgili Veysi ağbim benden de aceleci mübarek ... 🤲🤲🤲
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Haftaya da ,haberler birbirini kovalar büyük ihtimal.
    NE ELBİSELER GÖRDÜM,İÇİNDE İNSAN YOK ; NE İNSANLAR GÖRDÜM,ÜSTÜNDE ELBİSE YOK...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
    İlgi: 12.06.2020 tarihli özel durum açıklamamız

İlgide kayıtlı özel durum açıklamamız ile Şirketimizin 11.559.492,45 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 55.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 11.000.000 TL satış bedeli karşılığı ihraç edilecek A ve B grubu payların Veysi Kaynak'a tahsisli olarak satılmasına ilişkin olarak yapılan başvurumuzun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 11.06.2020 tarihli ve 2020/36 sayılı Haftalık Bülteni'nde onaylandığı duyurulmuştu.

Bu kapsamda, ilgili prosedür çerçevesinde satış işlemi ihraç fiyatının belirlenmesi ve belirlenecek fiyata göre SPK'dan alınacak onaylı ihraç belgesinin talep edilebilmesini teminen İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. araçlığıyla 19.06.2020 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.'ye başvuru yapılmıştır.

6.  Alıntı Originally Posted by SERCAYOLKAN Yazıyı Oku
    SPK tahsislide fiyata onay verdikten sonra işlemin bitirilmesi için 10 gün süre var.

Bundan sonra işler iyice hızlanır.

Saygılar...
    Teşekkürler hocam

7. Sayın Sercayolkan tahsisli süreci tamamlandığında cari fiyatlarla şirketin piyasa değeri ne olacak? Kasaya giren para miktarınca mı artış olacak?

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Manisa-İzmir
    Gönderi
    410
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Ahmet 75 Yazıyı Oku
    Sayın Sercayolkan tahsisli süreci tamamlandığında cari fiyatlarla şirketin piyasa değeri ne olacak? Kasaya giren para miktarınca mı artış olacak?

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sayın Ahmet 75 merhaba!

Kasaya giren para öz sermayeyi arttıracak. Eğer fiyat 5,50 den hesaplanır ve tahsisli tamamlandığı gün cari fiyat 5,50 olursa kasaya giren kadar piyasa değeri artmış olur.

Tahsisli tamamlandığında yaklaşık 22,5 mn nominal hisse olacak.

5,50 den hesaplarsak: 22,5*5,50= 124 mn piyasa değeri yapar.

Bugünkü kapanış üzerinden 22,5*6,10=137 mn tl piyasa değeri olur.

Yaşanan bunca olumlu gelişmeye hisse tepkisiz kalmaz da fiyat farklı noktalara giderse hesabını siz yapın artık.

Saygılar...

Sayfa 53/91 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •