Sayfa 533/830 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6635 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ikisi birden yükselir faiz artsa bile bu ateş sönmez kur bu enflasyon ortamında bedava mısır parasını yüzde 60 devalüe etti ihracatçısını rahatlattı biz aşırı pahalı duruma düştük
    Ciddi bir devalüasyon olmadan bence de bu ateş sönecek gibi değil.Dolar gıdım gıdım yükselince millet enflasyona bakıyor sonra elindeki tl'ye treni kaçırmamak için mecburen dolara yöneliyor.Bu tarz kaplumbağa adımlarıyla doları 6-7 ay sonra 45 tl bile yapsalar bir işe yaramadığını yaşayıp göreceğiz.

2. Ümmet kardeşimiz Mısır

evde usdegp : 50 oldu
    Arabada usdegp : 51

3.  Alıntı Originally Posted by yolgider Yazıyı Oku
    Ciddi bir devalüasyon olmadan bence de bu ateş sönecek gibi değil.Dolar gıdım gıdım yükselince millet enflasyona bakıyor sonra elindeki tl'ye treni kaçırmamak için mecburen dolara yöneliyor.Bu tarz kaplumbağa adımlarıyla doları 6-7 ay sonra 45 tl bile yapsalar bir işe yaramadığını yaşayıp göreceğiz.
    aynen dediğin gibi merkez bankasının kuru tutmak için döviz sattığını banka alım satım makaslarını açtığını gerçek enflasyonu sıradan vatandaş görüyor birde piyasayı çok iyi gören ihracatçılar kobiler gibi doların gerçek fiyatını bilen kurtlar var

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    ikisi birden yükselir faiz artsa bile bu ateş sönmez kur bu enflasyon ortamında bedava mısır parasını yüzde 60 devalüe etti ihracatçısını rahatlattı biz aşırı pahalı duruma düştük
    Kur yükselirse de enflasyon yükseliyor..ili ucu boklu deynek

Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Herşeyi kontrol etmek isteyen bir yapı var olduğu sürece bu sarmal bitmez...

2000 de 2.85 olan kırmızı et 2001 de sadece %3 zamlanmıştı...Çünkü ani duruş sergilenmişti...

Şimdi yapılan tavşana kaç tazıya tut diyen bir anlayışa sahip bir yönetim var...

6.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    maaşlara yine zam gelir Gıdıvanizm fişkiriyeahh teorisi

7. Mevduatçı arkadaşlar , bugünlerde her ne kadar mevduat işi yapılmasa da ; sonuçta paralarımız bankada sistemde ve fon- altın- hisse- döviz vb. değerlendiriyoruz. Fakat son 3 gündür bazı tespitlerim oldu. Huylandım. Burada kimse şikayet etmeyince bende mi bir gariplik var acaba diye bekledim.

Pazartesi, salı TEB mobilden AC4 fon satışını yapamadık. Nereyi aradıysak boş. Bugün 11 de satıldı.
    Dün ( salı ) Aktifbankta bulunan az miktar dolarla DAS fonu almaya çalıştım. ekrana '' yeterli fon yoktur '' uyarısı çıktı. Ben de repo yapayım bari diyerek uygulamadan uğraştıkça dolar blokeli uyarısı aldım. Sabah aktif özel bankacılık şb. mi aradım. Kapı duvar. Saat 13:31 de bir bayan açtı telefonu. Durumu anlattım. Direkt '' artık 1 milyon altı para tutan müşteriler genel müdürlük hesabına aktarılıyor. Özel şubeden devrediliyor '' dedi. yahu bana bildirim gönderdinizmi , madem öyle neden halen bu hesaplar üzerinden hisse- döviz- tahvil veriyorsunuz bana dedim. Adını sordum, söyleyemeyeceğini beyan etti. Dahili tlf. nedir dedim '' zaten benden başkası santral üzerinden açmaz. Siz snt. numarasını arayınca bana ulaşırsınız '' ..... muhabbet tatsızlaştı.

Dolarda neden bloke olduğunu bir türlü çözemedi. Önceden cep telefonundan eft, swıft talimatlarını geçerek iş yaptırıyorduk. Artık yokmuş. Saat 15 de dün verdiğiniz talimatla şu kadar DAS fonu alınmıştır diye sms geldi. Yani bana ekran uyarısı veren sistem aslında fonu almış. bloke bu nedenleymiş. Bu bankalar artık beni korkutuyor. Tası tarağı toplayıp sistemden çıkacağım. Ben stres yaşayacağıma başkaları yaşasın !

8.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    Bizim fabrikalar bu deval olmadan bile Mısır a gitmişti. Şimdi Mısır acaip rekabetçi oldu.

Şimşek bir ekip göndermiş olsaydı Mısırlıları dolar almamak için ikna ederdi. Yazık olmuş. Bir anda yüzde 60 fakirleştiler.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 533/830 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •