Sayfa 533/548 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    İşte mantıksızlık tam da burada. Temettüyü veren demirören medya değil ki. Vermediği temettuyü nasil gider gösteriyor ve fiyattan düşüyor anlayamıyorum.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ana şirkete SPK böyle bir hak vermiş onlarda bu hakkı kullandılar.
    Ana şirket temettüyü dağıtmasaydı para kasada kalacaktı(temettüyü DOHOL de almadı), geri istemesi normal, sadece stopaj konusunda sakatlık oluştu sanıyorum.

YTD

2. Temettü sonrası alanın suçu ne?
    Temettü düşümü çok yanlış bir karar...
    maalesef SPK yine patrondan taraf oldu.

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

3. Bekleyen sabreden tum arkadaslara hayirli olsun. Kazancinizin hayrini gorun insallah. Kusura bakmayin yazma geregi duydum. 135000 lot malimi karaktersiz tupcu yuzunden 5.70 tl deyken sattim. Cagri fiyatini manupule etmeye yonelik spk talebi yuzunden guvenimi yitirdim. Ona hakkimi var ise tabi helal etmiyorum haram zikkim olsun. Bu sahipsiz ulkenin bu bozuk Spk sina da yazdigimiz o kadar sikayet bosunaydi. Magdur edildim.

4. Çağrı fiyatı olarak belirlenen tutar 1.41585 usd. Dgzte yi almak için katlanılan maliyet hesabı yaptı SPK. Başından beri beklediğimiz1.35074 usd olarak da açıklayabilirdi. Bence oldukça adil bir karar. Bu işin tüpçüye maliyeti tam olarak 1.41585 - 0.29. Sonuçta temettüyü kendi aldığı için daha az bir maliyete katlanmış oldu. Vergiyle ilgisi yok bu durumun. Çağrı fiyatı oldukça makul. Yalniz bu tüpçü 1 kuruşun bile hesabını yapan bir zihniyetmiş. 8.8277 nedir. 8.83 yap işte onu bile hesap etmiş. Çağrıda 1 lot bile bırakmayacağım. Daha önce dediğim gibi bu zihniyet benim tahminime göre bu yıl sonuna kadar dünya kadar borçlu demirören medya ile 0 borçlu hurgz ve dgzte yi birleştirip iç edecek bunları. Trenin son durağı karanlık.

Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Çağrı fiyatı olarak belirlenen tutar 1.41585 usd. Dgzte yi almak için katlanılan maliyet hesabı yaptı SPK. Başından beri beklediğimiz1.35074 usd olarak da açıklayabilirdi. Bence oldukça adil bir karar. Bu işin tüpçüye maliyeti tam olarak 1.41585 - 0.29. Sonuçta temettüyü kendi aldığı için daha az bir maliyete katlanmış oldu. Vergiyle ilgisi yok bu durumun. Çağrı fiyatı oldukça makul. Yalniz bu tüpçü 1 kuruşun bile hesabını yapan bir zihniyetmiş. 8.8277 nedir. 8.83 yap işte onu bile hesap etmiş. Çağrıda 1 lot bile bırakmayacağım. Daha önce dediğim gibi bu zihniyet benim tahminime göre bu yıl sonuna kadar dünya kadar borçlu demirören medya ile 0 borçlu hurgz ve dgzte yi birleştirip iç edecek bunları. Trenin son durağı karanlık.
    sn 1brahim bu konuyu tartışmıştık DOHOL e Öncü ve doruk fak.için ödenen farkı bize de ödedi.
    Temettü dağıtımında bizden kesilen stopaj ne olacak?
    Hesaplama hakkında detay bilgi yok.

Bize 24.81362 krş temettü ödedi 29.19 krş kesinti yapıyor?

YTD

Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Temettü sonrası alanın suçu ne?
    Temettü düşümü çok yanlış bir karar...
    maalesef SPK yine patrondan taraf oldu.

imzam linktedir...
    https://justpaste.it/78bvw
    Siz temettü düşülmüş fiyattan borsadan alım yaptınız ki benimde temettü sonrası aldığım hisseler var.
    Bu hisselerin dökümü şirkette var hesabı çıkartabilirler.(temettü ödenen kayıt)
    Neyse cuma günü tahtayı 5 krş yukarı alsınlarda helalleşelim.
    YTD

Alıntı Originally Posted by viscan Yazıyı Oku
    Bekleyen sabreden tum arkadaslara hayirli olsun. Kazancinizin hayrini gorun insallah. Kusura bakmayin yazma geregi duydum. 135000 lot malimi karaktersiz tupcu yuzunden 5.70 tl deyken sattim. Cagri fiyatini manupule etmeye yonelik spk talebi yuzunden guvenimi yitirdim. Ona hakkimi var ise tabi helal etmiyorum haram zikkim olsun. Bu sahipsiz ulkenin bu bozuk Spk sina da yazdigimiz o kadar sikayet bosunaydi. Magdur edildim.
    3.90 kur teklifini yapmasaydı elimde daha çok lot hisse olurdu.(Özellikle Hürriyet çağrı muafiyeti dengemi bozdu)
    Esas DOHOL ve Zafer MUTLU satış yağtığında dökülen çok oldu.
    Bunlar ülkemizde borsanın ne kadar zor olduğunun göstergeleri.

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by 1BRAH1M Yazıyı Oku
    Çağrı fiyatı olarak belirlenen tutar 1.41585 usd. Dgzte yi almak için katlanılan maliyet hesabı yaptı SPK. Başından beri beklediğimiz1.35074 usd olarak da açıklayabilirdi. Bence oldukça adil bir karar. Bu işin tüpçüye maliyeti tam olarak 1.41585 - 0.29. Sonuçta temettüyü kendi aldığı için daha az bir maliyete katlanmış oldu. Vergiyle ilgisi yok bu durumun. Çağrı fiyatı oldukça makul. Yalniz bu tüpçü 1 kuruşun bile hesabını yapan bir zihniyetmiş. 8.8277 nedir. 8.83 yap işte onu bile hesap etmiş. Çağrıda 1 lot bile bırakmayacağım. Daha önce dediğim gibi bu zihniyet benim tahminime göre bu yıl sonuna kadar dünya kadar borçlu demirören medya ile 0 borçlu hurgz ve dgzte yi birleştirip iç edecek bunları. Trenin son durağı karanlık.
    Demirören Medya ile DGZTE ve HURGZ yi birleştirmek istenirse veya DGZTE de hakim ortak dışında çok az Lot kaldı, borsadan çıkartalım denirse yeniden ÇAĞRI yapmak zorunda kalır, daha doğrusu AYRILMA HAKKI tanır. Birleşme genel kurulunda red oyu kullananlar, geçmişde kalan (1-3-6 ay) dan (hatırlamıyorum) ağırlıklı ortalama fiyattan ayrılma hakkını kullanırlar...

DGZTE yi yiyip yutmuş kişiler olarak, böyle bir fırsatı da değerlendiririz...

Önce bakalım, ÇAĞRI sonrası kaç Lot kalacak, piyasada?Bu önemli...

Sayfa 533/548 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •