Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. Bu ülkedeki ekonomik sistemi batıran ve her yerde fiyatlamayı olanaksız hale getirip hiperenflasyon yaşatan şey, faizin zorla 8 lere getirilme çabasıdır.

Cahilce bir ısrar nedeniyle on milyonlarca insan yoksullaştırıldı.

Faiz serbest piyasaya uymayan uygulamalarla yüzde 20 lerden yüzde 8 lere indirildiğinde ve satacak dolar kalmayınca herkes dolara koştu ve dolar patladı.

Bu kez doları durdurmak için KKM çıkarıldı, ancak yine faizler düşük tutuldu, bu kez paranın tek gideceği yer emlak oldu.

Emlak patladı gitti.

Şu an yapılan da geçmişten farklı değil.

KKM ve DDKKM devam ediyor. para buralara par etmiş.

DDKKM den çözülme yok. KKM de ise zorunlu olarak çözülme oluyor.

Resmi açıklamalarla Yüzde 73 enflasyonun beklendiği bir yerde yüzde 40 faiz aslında aynı etkiyi yapabilir. Üstelik bu yüzde 73 TUİK rakamı olacak.

Yani tasarruf sahibi parasını ya dolara ya da tekrar emlaka yönelenebilir.

MB rasyonel olsa yüzde 65 enflasyon varsa risk payı ile politika faizini yüzde 70 faiz yapardı.

Bilimde aynı koşullarda farklı sonuç çıkmaz diye teori vardır.

Yüzde 40 faiz ve 30 TL dolarla hangi aklı başında yabancı fon kayda değer miktarı getirir?

Kısa vadeli sıcak para için bile 30 TL dolar kuru ne kadar uygundur?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    O marketlerin bazıları, kira + cirodan belli bir yüzde veriyorlar.
    Sadece ŞOK veriyor. O da kirayı çok düşük tutuyor...

2 yıl önce 2-3 milyonluk bir dükkana max. 10 bin TL kira veriyordu.

Şimdi bu kira olsa olsa 15-18 bine çıkardı.

Sözleşmenin bitmesine daha 8 yıl daha olacak.

Gelecek yıllarda o Para pul olur.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    TC de şu an paranızın değerini koruyacak bir yatırım aracı yok.

Hepsi kaybettiriyor.

O nedenle en iyisi Bosforus un dediği gibi gününde ve değerinde harcayacaksın.

Dolar bile alsan yurt dışında aynı emlak 4 yıl önce yarı fiyatınaydı.

Dünyada pandemiden sonra herkes para basıyor, her yerde enflasyon var.
    çivi çiviyi söker misali yeni ve daha denüşük virüsler piyasaya sürülecektir diye düşnüyorum.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Benim buradaki CarrefourSA'ya bakan bölge müdürü saçını başını yoluyordu, ben araştırdım Migrosun cirosunun yarısı alkollü içkilerdenmiş, dükkan sahibi yobaz çok daha fazla para alacak, fakat içki satmamıza izin vermiyor demişti.

En sonunda kapatıp gittiler, Migroslardan birinin işyeri sahibi ise 20 dairesi boş duruyor s.kinde değil, gerekse kadın da öyle diyelim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Benim buradaki CarrefourSA'ya bakan bölge müdürü saçını başını yoluyordu, ben araştırdım Migrosun cirosunun yarısı alkollü içkilerdenmiş, dükkan sahibi yobaz çok daha fazla para alacak, fakat içki satmamıza izin vermiyor demişti.

En sonunda kapatıp gittiler, Migroslardan birinin işyeri sahibi ise 20 dairesi boş duruyor s.kinde değil, gerekse kadın da öyle diyelim.
    büyük migroslarda genelikle üst katta cafeteryalar vs alt katta giyim vs sektörü olduğu için buralardan ayrıca kira kira geliri oluyor

tamamı ünlü markalar

carfur senelerdir zarar açıklar durur bistte
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak. Reklamsız resim yükle : UPLOAD IMAGE

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Sadece ŞOK veriyor. O da kirayı çok düşük tutuyor...

2 yıl önce 2-3 milyonluk bir dükkana max. 10 bin TL kira veriyordu.

Şimdi bu kira olsa olsa 15-18 bine çıkardı.

Sözleşmenin bitmesine daha 8 yıl daha olacak.

Gelecek yıllarda o Para pul olur.
    Tavşanlının ve Anadolunun çok yerlerinin % 70'şi Humeynidir, böyle bir şey olsa kıyameti koparırlardı, şimdiye kadar herhangi bir durum duymadım.

Eşimin bir arkadaşının kupon yerde işyeri var, A101 kiracısı keyfinden bilmem nesi trompet çalıyor deyeceğim de, o da bayan.

Başka bir işyerini kiraya vermek için, Mademe Coco'nun peşindeydi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    büyük migroslarda genelikle üst katta cafeteryalar vs alt katta giyim vs sektörü olduğu için buralardan ayrıca kira kira geliri oluyor

tamamı ünlü markalar

carfur senelerdir zarar açıklar durur bistte
    Dükkanın önünü kapatma. Bizim burası entelektüel aydınların olduğu bir mekan. Onları okuyarak bilgi sahibi oluyoruz.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Dükkanın önünü kapatma. Bizim burası entelektüel aydınların olduğu bir mekan. Onları okuyarak bilgi sahibi oluyoruz.
    lem burada olsun raat bırakın beni..

bi salın beya..

Sayfa 540/1002 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590640 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •