Sayfa 540/634 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590 ... SonSon
Arama sonucu : 5072 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Böyle bir ortamda bu kadar satılması açıklanamaz.. Bakalım ne çıkacak bunun arkasından. Kimse alıcı olmuyor.

YKY bile zararda..16 00 dan sonra 10 dk da 750K lot sattı..??

2.  Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    .garibim aselsan varlık fonu şirketimiz garibimiz .her atak aşşaaa .algı bile yaratamıyorlar ekonomide.öncü çöküş öncü alarm öncü felaket şirketleri oldu varklık fonları şirketleri borsada herkes korku içinde .yazık .
    thy varlık fonunda değil mi?

3.  Alıntı Originally Posted by suheyl Yazıyı Oku
    Böyle bir ortamda bu kadar satılması açıklanamaz.. Bakalım ne çıkacak bunun arkasından. Kimse alıcı olmuyor.

YKY bile zararda..16 00 dan sonra 10 dk da 750K lot sattı..??
    Bana da çok anlamsız geldi bu satış, SS değil de turizm şirketi sanki.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

4. Tek kelime ile yuh.... Böyle bir günde böyle bir kağıda devre kestirdiler.. Yuh yuh yuh...
    Kim ne derse desin bu kağıt artık iflah olmaz. Ne endeks beta sı kaldı ne ağırlığı kaldı ne sahibi kaldı.. Saldım çayıra mevlam kayıra..

5. Dünya savaş arifesinde, adamların fiyatlamasına bak. THY ve PGS yatay kaldı. ASELS devre kesti.

6. Daha ağır yaptırımlar mı geliyor yoksa ??

7. Savaş ortamında fırsattan istifade ettirmiyecegiz düşüncesi mi var. Bu hissenin şu an bu kadar düşmesinin hiçbir gerekçesi yok. Evet bu ortamda kesinlikle arti olması gerekiyor. Ama savaşın en olumsuz etkilemesi gereken şirketler dahi handan daha güçlü kaliyor. Sanki savunma sanayi şirketleri onlar..

Aksine böyle bir durumda aselsan gibi milli bir şirketin önemi çok daha iyi anlaşılır hissenin degeri artar. ..bilmem varlık fonunun etkisi ile bu ortamda fırsattan istifa edilmez algisi mi oluşturuluyor. Kim neden baskiliyor.

Pandemi döneminde ilaç firmaları bilmem kac kat yaptı.. enerjinin on plana çıktığı dönemde bilemem hangi şirket kac kat yaptı.. otomotiv vs vs..

Bu ortamda da bu hissenin en azından değerini koruması gerekli demiyorum. kesinlikle gitmesi gerekiyor..İnsanlar değişik olumsuz senaryolara göre neden sepet yapıyor.. elimde en fazla thy var.. aselsan da çok miktarda değil.. inanın thy nin düşmesini anlarim da bunun bu şekilde düşmesini kabullenmek zor.. öyle çok aselsan hisse vs de yok..

Bilmiyorum nasıl dokunmuyor. Haksız yere kazanılan paraları öyle güzel yiyenler varki. Ama çalışıp didinip kazandığım parayı üstüne kafa yorup yarın bir gün olumsuz durumlar gerçekleşir bari şu kadar da aselsan alayım diye koyduğum hisse daha beter dusuyor.

Gidip thy alsaydım bununla da ne hicbirsey fark etmezdi..

8. 7 Ekim savaş başladı. 9 Ekim %7 yukarı yaptı. 13 Ekim hafta sonuna kadar kazancının yarısını verdi. Bu hafta başı 16 Ekim 40.50 kapattık.

Savaştan önceki kapanış 6 Ekim 40,92 bugün ki 40,50.. Bu arada geçen hafta 44 küsurleri gördü. Büyük ihtimalle birileri geçen hafta içinde ve bu hafta başı % 10 luk bir marjda malı boşalttı. AKD den ve Takas tan bakmak lazım, belli olur yaklaşık olarak.

Bir diğeri 31 Ekim bilanço fiyatlaması desek beklentilere göre çok ters kalıyor. Çok zayıf bir ihtimal kötü bilanço.

Sonuncu varsayım ise daha ağır bir takım yaptırımlar la ilgili haberler sızıyor olabilir. Ben başka bir şey düşünemiyorum.

Sayfa 540/634 İlkİlk ... 40440490530538539540541542550590 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •